PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775}

Trzynasty wojownik

The 13th Warrior
7,1 61 059
ocen
7,1 10 1 61059
4,8 9
ocen krytyków
Trzynasty wojownik
powrót do forum filmu Trzynasty wojownik

Podeszłam do tego filmu z lekkimi obawami czytając rożne opinie na jego temat , ale że jest to film z gatunku który lubię postanowiłam oglądnąć.
Może ten film nie ma szans równać się z takimi klasykami jak GLADIATOR czy BRAVEHEART lub KRÓL ARTUR , lecz da się go oglądnąć.
Jeśli się przebrnie przez pierwsze 25 minut filmu które są faktycznie nudne, to dalej jest stosunkowo zaskakująco i ciekawie.
Muzyka nie powala na kolana jak w wyżej wymienionych pierwszych dwóch filmach , ale całokształt i w miarę dobra gra aktorska z ciekawymi widokami i różnymi wątkami scenariusza pozwalają mi spokojnie ocenić ten film na 7,5. A ze nie ma połówek to dałam naciągane 8.
Pozdrawiam Nati ;d

ocenił(a) film na 10
grabano

Bez jaj... myślę, że spokojnie może równać się z Gladiatorem i Braveheart... a Król Artur? Toż to nie ta liga, gniot totalny. Co do muzyki to jest bardzo dobra, wręcz idealna... nie tylko Zimmer i Williams robią dobrą ścieżkę dźwiękową ... ;)

ho11ywood

"Nie tylko Zimmer i Williams"? Panie i panowie, ścieżkę do tego filmu skomponował legendarny kompozytor, Jerry Goldsmith. Szkoda, że już ( jakiś czas temu ) odszedł...

17 razy nominowany do Oscara, chociaż zdobył tylko jedną - za 'Omen'. Z pewnością znacie jego muzykę do 'Alien' czy też 'Rambo', bądź filmu animowanego 'Mulan'.

Polecam zapoznać się z innymi jego utworami.

grabano

Bożesztymój... Pierwsze 25 minut są w tym filmie najlepsze. A im bliżej końca, tym nudniej.

ocenił(a) film na 6
Marac

Masz rację. Przez pierwsze 25 minut zapowiadał się ciekawy obraz, zderzenie kultur itd. a potem zrobiła się z tego nasycona patosem przygodówka kostiumowa. Szkoda.

ocenił(a) film na 9
grabano

przecież muzyka jest wspaniała i idealnie pasuje do klimatu filmu;)

ocenił(a) film na 7
grabano

Ten film jest tak naiwny, że aż milusi. Taka Pretty Woman dla facetów:) Wściekam się sam na siebie, ale za każdym razem kiedy jest w TV dzielnie oglądam do końca. Mimo patosu, mimo taniego łapania za krtań.

Irry

Oj nie jest tak źle. Przecież zawiera elementy typowe dla tzw. męskich filmów - naparzanki, super herosów, wielką tajemnicę i poświęcenie w imię przyjaźni. Filmy ze Stallone'm czy Schwarzenegger'em wcale tak bardzo się nie różnią.

Irry

Hehe....widzisz. Jednak coś powoduje że oglądasz do końca. Niezły film przygodowy, nie ma się o co za bardzo przyczepić. Mile go wspominam, i zawsze jak leci chętnie oglądam, choćby dziś ☺

ocenił(a) film na 8
grabano

Fanny film. Tak się podnieciłaś?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones