PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11242}

Tucker - konstruktor marzeń

Tucker: The Man and His Dream
7,0 2 952
oceny
7,0 10 1 2952
5,5 4
oceny krytyków
Tucker konstruktor marzeń
powrót do forum filmu Tucker - konstruktor marzeń

a nie pozwolenie z wielką łaską na produkcję ok. 50 sztuk :(
Wielka szkoda, bo ten wspaniały samochód wyprzedzał mocno swoje czasy.

Ssensej994

W dzieciństwie uwierzyłem w Tuckera, nie udało mu się bo Ford, GM i Dodge czy jakaś inna marka miały monopol na produkcję samochodów i sędziowie byli kupieni, później przeczytałem, że mógł być szarlatanem, wzorował się na czeskiej tatrze, nie pamiętam na jakim modelu, jego rozwiązania wyprzedzały swoje czasy, niestety nie udało mu się albo stety, mógł być oszustem.

konrados1231_fw

wyprodukował 66 modeli.

ocenił(a) film na 10
konrados1231_fw

Tucker wyprodukował dokładnie 50 modeli nr 51 był złożony nie do końca ale później go dokończyli , po latach złożono dodatkowe 2 modele z tego co zostało, a samych ram zrobili 58 ale co do reszty niewiadomo co się z nimi stalo

ocenił(a) film na 6
konrados1231_fw

Też jestem sceptyczny, chociaż niekoniecznie zaraz oszust. Po prostu jak często bywa dobry konstruktor nie musi być dobrym biznesmenem. Przypomina to np naszego konstruktora komputerów Karpińskiego czy mniej lub bardziej udane prototypy samolocików firm garażowych. Pomiędzy zrobieniem prototypu a jego wdrożeniem do produkcji, z jednoczesnym pilnowaniem kosztów jest wielki dystans.

ocenił(a) film na 10
Ssensej994

Myślę że zmienił by dużo, może za dużo jak na swoje czasy, polecam książkę o biografii Prestona Tuckera i jego firmy, gościu był wizjonerem i chciał zrobić super wóz na co miał pomysł i dobra ekipę inzynierow ale wprowadził by takie rozwiązania które były by drogie dla Wielkiej trójki więc nie mogli na to pozwolić ,bo musieli zarabiać więc albo samochody by podrożały albo by mniej zarobili notabene wiele rozwiązań z Tuckera przez lata wchodziło w świecie motoryzacji, pasy, klejona szyba, skrętny reflektor itp.
Gdyby Tucker powstał motoryzacja rozwijała by się jeszcze szybciej. Ci co piszą że był oszustem czy szarlatanem czy czym tam jeszcze nie zagłębili się w historii samego (co bardzo polecam) Prestona i firmy Tucker , Preston Tucker to nie John deLorean

ocenił(a) film na 10
mack1295

A z ciekawostek to Coppola ma 2 Tuckery które dostał od Prestona bo sam zainwestował w jego firmę i cała historię zna osobiście

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones