Force Majeure

1 godz. 58 min.
6,5 19 374
oceny
6,5 10 19374
15 047
chce zobaczyć
8,1 23
oceny krytyków
{"rate":8.086957,"count":23}
{"type":"film","id":709434,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Force+Majeure-2014-709434/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Turysta
  • sd1291 ocenił(a) ten film na: 9

No i odniesienie do dyskretnego uroku burżuazji ;) Szkoda że nasze kino to nadęte nic bo chciałoby się żeby zamiast pod publiczkę robionych Id albo kopii amerykańskich gniotów zrobił ktoś w końcu coś z polotem , dobrego podanego w lekkiej formie

I od razu napiszę tym którzy pytają o co chodzi w filmie i że słaby - nastawiliście się na co innego i oczekiwania się rozminęły. Filmy dzisiaj są podobne, lepione z tych samych kloców, ten to powiew świeżości. Na prawdę kino na najwyższym poziomie, mój film roku.

• malgoria ocenił(a) ten film na: 7

sd1291 Motyw filmu bardzo dobry, film sam w sobie tez, ale mimo wszystko skandynawskie kino jest nie dla mnie. Za duzo przedluzajacych sie scen. Do polowy jakos dawalam rade, ale pod koniec jak oni w tym sniegu byli i jak on poszedl jej szukac, to pol minuty patrzenia na siedzace dzieci jakos mnie nie usatysfakcjonowalo.
    Takze film i motyw filmu dobry, ale ja sie nie nadaje do takiego kina :)

• le5szek ocenił(a) ten film na: 7

sd1291 treść Moje skojarzenia są dwa: Zanussi i Kieślowski. W "naszym" kinie też robiono takie filmy, tylko pamiętajmy, co o nich w "kultowym" "Rejsie" powiedział i przekazał potomnym inżynier Mamoń.

• Genius_87 ocenił(a) ten film na: 8

sd1291 Przyznam się, że sam po przeczytaniu krótkiego opisu filmu nastawiłem się na kino katastroficzne a w rzeczywistości dostałem dramat psychologiczny... lecz nie żałuję czasu spędzonego z tym dziełem... świetne portrety psychologiczne bohaterów, świetna gra aktorów... do tego bardzo zaintrygowała mnie ścieżka dźwiękowa jeszcze bardziej podkreślająca klimat filmu... wielki pozytyw.

• sd1291 Znowu te kompleksy. Cudze chwalicie, swojego nie znacie.

• użytkownik usunięty

sd1291 Oceniłem na "5". Zaważyły na tej ocenie m.in. dłużyzny, które u mnie ani nie potęgowały napięcia, ani nie nie skłaniały do refleksji. Po prostu mnie nudziły, a niekiedy męczyły . Temat filmu interesujący, gra aktorów przyzwoita, piękne zdjęcia, ale tempo - nawet jak na te kategorię filmową - ślimacze.