PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698207}

7,9 10 1 84050
6,4 26
ocen krytyków
Twój Vincent
Trudno wyobrazić sobie lepszy prezent na, obchodzone hucznie od początku roku, 70-lecie polskiej... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Całość jest fenomenalną i jedyną w swoim rodzaju filmową przygodą. To obowiązkowa pozycja dla każdego entuzjasty nie tylko kina, lecz sztuki w każdej formie. więcej
Van Gogh zasłużył na to, by "namalować" mu film daleki od wszelkich zrzynek i falsyfikatów. I za niespotykany kunszt artystyczny oraz trud stworzenia takiej biografii należą się twórcom szczere brawa. więcej
Stylistyka całego filmu utrzymana jest w estetyce twórczości samego malarza. Już od pierwszego ujęcia mamy wrażenie, że oglądamy pięknie namalowany obraz, który za pomocą magii ożywa na naszych oczach (w końcu czymże jest kino jak nie "ruchomymi obrazkami?"). Widać ile pracy włożyli twórcy, aby z takim niezwykłym pietyzmem oddać klimat świata van Gogha. więcej
"Twój Vincent" to wspaniała wydmuszka, jakże piękna na zewnątrz, ale pusta w środku. Wizualny majstersztyk, któremu brakuje głębi. Aczkolwiek powiedzenie, że jest on zupełnie bez treści, byłoby grubą przesadą. więcej