PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=579290}

Tylko Bóg wybacza

Only God Forgives
5,4 39 084
oceny
5,4 10 1 39084
6,3 25
ocen krytyków
Tylko Bóg wybacza
powrót do forum filmu Tylko Bóg wybacza

TAK PIĘKNĄ KOLORYSTKĄ. Zdjęcia zwalają z nóg. Poza tym świetna gra aktorska, super muzyka i
przede wszystkim niepowtarzalny klimat. Coś pięknego. Aż sobie porobiłam screeny coby ustawić
na tapetę ;)

ocenił(a) film na 10
PannaMarcjanna

Zgadzam się w pełni, tego właśnie oczekiwałem ;)

ocenił(a) film na 8
PannaMarcjanna

I ja w pełni podpisuję się pod tą opinią. Scenografia w tym filmie to prawdziwe arcydzieło - w wielu miejscach bardzo przypomina mi inny genialny film tego reżysera, 'Valhalla Rising' (oświetlenia, gra czerwienią), chociaż podobieństw doszukałbym się jeszcze więcej, chociażby w lakoniczności dialogów, które tak samo budują wciągający klimat tego filmu od pierwszej, do ostatniej minuty.
Mimo pewnych niedomagań scenariusza, zdjęcia i gra aktorska są w tym filmie z najwyższej półki, także w mojej opinii ostatecznie spokojnie zasłużył on na 8/10.

ocenił(a) film na 7
PannaMarcjanna

Zgodzę się w kwestii zdjęć - piękne kontrasty i kolory. Świetne ujęcia jak choćby w domu u Changa gdy w lustrze widać mordercę z którym przyszedł Julian. Gosling jednak mnie nie przekonuje. Udało mu się to tylko w "Słabym punkcie", jednak gdy gra zamkniętego w sobie, wrażliwego psychola wtedy trudno jest mi go kupić. Muzyka in plus. Dałem 7 bo ten film to miła odskocznia od migawkoych produkcji jakich teraz mamy na pęczki.

ocenił(a) film na 9
MatthewTourist

Dlatego też zamiast w pełni zasłużonej oceny 8/10 wystawiam dziewiątka, aby podwyższyć temu filmowi ranking. Bardzo nietypowa produkcja, piękna i zniewalająca, na dodatek tak dziwna, że miałem w pewnym momencie ochotę go wyłączyć ... nie zrobiłem tego i zostałem tym filmem wgniecony w fotel, MUSIAŁEM obejrzeć go do końca ... czuję się zniewolony przez film ...

ocenił(a) film na 8
PannaMarcjanna

Dokładnie, zdjęcia są genialne, gra aktorska - rewelacja, muzyka idealnie dobrana no i ten klimat - Nikolas znów nie zawiódł (podobnie w Bronsonie i Valhalli). Czasem po prostu obrazy mówią duuużo więcej niż słowa - to widz ma po części tworzyć ten film (w wyobraźni).....

ocenił(a) film na 3
PannaMarcjanna

Wszystko się zgadza tylko historia jest tak nudna i przydługa, że film mógł trwać tak naprawdę 20 minut, a trwa dłużej bo wmontowano widoczki jako wypełniacze. Film o ludziach żółwiach

ocenił(a) film na 4
PannaMarcjanna

dla mnie to był chyba jedyny pozytyw tego filmu, ekipa odpowiedzialna za światła odwaliła kawał dobrej roboty, jak ktoś jest fanem podobnej pracy to polecam 1 odcinek 1 sezonu Peaky Blinders

PannaMarcjanna

To powinien też podejść Ci "Neon Demon"...

ocenił(a) film na 9
CaffeLatteMrau

Oooo dzięki. Zaraz obejrze!

ocenił(a) film na 9
CaffeLatteMrau

byłoby 4 ale +2 za kolory, zdjęcia, muzykę i klimat. Fabuła denna, ale filmy tego Pana mają w sobie coś niezwykłego.

PannaMarcjanna

Widziałem lepsze. W tym stylu to robi Kar Wai i bije na głowę. A film bardzo zły (napisałem wcześniej koszmarny, ale się zreflektowałem). Bez sensu, bez fabuły, bez artystycznego zacięcia, bez dialogów, bez sensownych postaci prócz może głównego bohatera. Trochę ratuję sprawę scenografia, zdjęcia, montaż i ta fascynująca mieszanina ciszy z brutalizmem. Trochę.

ocenił(a) film na 9
raxer777

no to poleć mi jakieś filmy tego Kar Wai. Jakies 2 najlepsze Twoim zdaniem. (widziałam tylko Jagodową miłość i było bardzo średnie :/ )

PannaMarcjanna

Najlepszy jest bezdyskusyjnie "2046" - jak on ci się nie spodoba to zostają tylko nowele. Jagodowa jest średnia fakt.

ocenił(a) film na 9
raxer777

pewnie w tym tygodniu zobaczę 20146 w takim razie :) dzięki!

PannaMarcjanna

czy w filmie jest seks?

ocenił(a) film na 5
PannaMarcjanna

zgadzam sie, jedyny minus tego filmu ale bardzo istotny - bardzo kiepski scenariusz

ocenił(a) film na 10
PannaMarcjanna

Zgadzam sie ze wszystkim w Twojej wypowiedzi. Plus tez zrobilem Screeny ;)


Jeli nie widzialas to koniecznie obejrzyj serial tego pana 10 odcinkow; "Too.Old.to.Die.Young".
Moim zdaniem poprostu dzielo sztuki. Najlepiej w HD 1080p. Inaczej troche mija sie z celem.

ocenił(a) film na 5
PannaMarcjanna

Ten film to taki kolorystycznie mega podrasowany Drive. Jest to estetyczne arcydzieło, kolorowy Bangkok nocą wygląda bardzo klimatycznie jednak jest to jedyna zaleta tego filmu. Gosling w zasadzie nic się nie odzywa, coś go trapi wewnątrz. Film cechują statyczne ujęcia i niepokojąca cisza. Na pewno jest to nowatorskie podejście choć nie dla maisntreamu.

ocenił(a) film na 4
PannaMarcjanna

Yhm, yhm... a WILLIAM FRIEDKIN na to:
https://www.youtube.com/watch?v=1jPWGEoyJHY
:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones