film

Tylko dla odważnych

Only the Brave
2017
2h 13m
7,5 20 096
ocen
7,5 10 1 20096
6,5 2
oceny krytyków
Grupa strażaków walczy z pożarem trawiącym las. Ogień zaczyna zagrażać mieszkańcom miasteczka Yarnell w Arizonie. Zobacz pełny opis
Tylko dla odważnych zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Tylko dla odważnych
Zwiastun nr 1 (polski)
Tylko dla odważnych
Zwiastun nr 3
Tylko dla odważnych
Zwiastun nr 2
nr 1 (polski) 2018-03-05T16:01:47 https://fwcdn.pl/webv/57/05/45705/thumbnail.45705.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/273/766773/tylko_dla_odwaznych___zwiastun__premiera_vod_09_03_2018_.vp9.1080p.webm

Eric March (Josh Brolin) służy w straży pożarnej od ponad 20 lat. O gaszeniu pożarów wie wszystko - to jego zawód i życiowa pasja jednocześnie. Dzięki jego uporowi i determinacji powstaje jednostka specjalnie wyszkolonych strażaków. To młodzi ludzie, którzy mają swoje plany i marzenia, niektórzy myślą o założeniu rodziny, inni próbująEric March (Josh Brolin) służy w straży pożarnej od ponad 20 lat. O gaszeniu pożarów wie wszystko - to jego zawód i życiowa pasja jednocześnie. Dzięki jego uporowi i determinacji powstaje jednostka specjalnie wyszkolonych strażaków. To młodzi ludzie, którzy mają swoje plany i marzenia, niektórzy myślą o założeniu rodziny, inni próbują wyjść na prostą po latach walki z nałogiem. Wykonują swoją pracę, a po jej zakończeniu chcą wrócić do swych domów i zapomnieć, że znowu byli blisko śmierci. W czerwcu 2013 roku stawią czoła szalejącemu żywiołowi, pochłaniającemu lasy Arizony, i nieuchronnie zbliżającemu się do miasta. Tych kilkunastu mężczyzn pokaże światu, co znaczy odwaga, braterstwo i poświęcenie.

boxoffice
$25 754 574 na świecie
$18 343 983 w USA
$7 410 591 poza USA
budżet
$38 000 000
na podstawie
Sean Flynn (artykuł)
studio
Columbia Pictures (przedstawia) / Black Label Media / Conde Nast Entertainment / więcej
tytuł oryg.
Only the Brave
inne tytuły
No Exit (tytuł roboczy) USA
Granite Mountain (tytuł roboczy) USA
Granite Mountain Hotshots (tytuł roboczy) USA
więcej
Jennifer Connelly spędzała czas z prawdziwą Amandą Marsh w ramach przygotowań do swojej roli.
W początkowych scenach helikopter pobiera czystą wodę z basenu, jednak kiedy wypuszcza ją nad pożarem, wówczas wylatuje błotnista.
Kiedy Brendon, po wyrzuceniu go z knajpy, idzie ulicą Prescott, w tle słychać gwizd pociągu. Ostatni pociąg przejechał przez to miasto w 1962 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jedna scena, bez wdawania się w szczegóły . Kto oglądał pewnie wie a kto zobaczy film to będzie wiedział o czym pisze. Jak na film oparty na faktach to bardzo dobrze zrobiony. Warto zobaczyć .

Strażacy, jak mało kto w Polsce, zasługują na podniesienie na piedestał! Czemu jeszcze nikt nie odważył się na uwiecznienie ich ciężkiej a często bohaterskiej pracy w filmie fabularnym?
Były filmy o lekarzach,o policjantach, drogówce, klerze, górnikach itp.
Drodzy filmowcy więcej odwagi.

Historie oparte na faktach zawsze dobrze sie sprzedaja. W tym przypadku cos nie zaiskrzylo, bo w Box Officie film polegl. Moja teoria na to jest taka, iz w obrazie malo jest typowego dla takich produkcji - amerykanskiego patosu - flag, tekstow typu, zgineli dla kraju, itp. Ponadto malo tutaj modnych w ostatnich czasach...

więcej

Film o żywiole

ocenił(a) film na 7

Całkiem sprawnie nakręcony, może jedynie czasami niepotrzebne sceny przeciągające film. Za to zdjęcia pożarów zrobione rewelacyjnie, to jak ogień pochłania lasy i pola - pełen profesjonalizm. film oparty na faktach a szczerze mówiąc nie znałem tej tragicznej historii. Warto zobaczyć.

Temat świeży, świetna obsada, świetnie zrealizowany, nie pamiętam lepiej pokazanego filmu z podobną historią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones