Odtwórz Zwiastun nr 1 (polski) 2:20
Film

Only the Brave

2017 2 godz. 13 min.
7,5 16 271
ocen
7,5 10 16271
6 288
chce zobaczyć
{"id":"766773","linkUrl":"/film/Tylko+dla+odwa%C5%BCnych-2017-766773","alt":"Tylko dla odważnych","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/67/73/766773/7831712.2.jpg"}
Grupa strażaków walczy z pożarem trawiącym las. Ogień zaczyna zagrażać mieszkańcom miasteczka Yarnell w Arizonie. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Tylko dla odważnych
Tylko dla odważnych (2017) Zwiastun nr 1 (polski) 2:20
Tylko dla odważnych
Tylko dla odważnych (2017) Zwiastun nr 3 2:24
Tylko dla odważnych
Tylko dla odważnych (2017) Zwiastun nr 2 1:24
Tylko dla odważnych | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 (polski) | 2017 | Film Eric March ([person=3786]Josh Brolin[/person]) służy w straży pożarnej od ponad 20 lat. O gaszeniu pożarów wie wszystko - to jego zawód i życiowa pasja jednocześnie. Dzięki jego uporowi i determinacji powstaje jednostka specjalnie wyszkolonych strażaków. To młodzi ludzie, którzy mają swoje plany i marzenia, niektórzy myślą o założeniu rodziny, inni próbują wyjść na prostą po latach walki z nałogiem. Wykonują swoją pracę, a po jej zakończeniu chcą wrócić do swych domów i zapomnieć, że znowu byli blisko śmierci. W czerwcu 2013 roku stawią czoła szalejącemu żywiołowi, pochłaniającemu lasy Arizony, i nieuchronnie zbliżającemu się do miasta. Tych kilkunastu mężczyzn pokaże światu, co znaczy odwaga, braterstwo i poświęcenie.

Eric March (Josh Brolin) służy w straży pożarnej od ponad 20 lat. O gaszeniu pożarów wie wszystko - to jego zawód i życiowa pasja jednocześnie. Dzięki jego uporowi i determinacji powstaje jednostka specjalnie wyszkolonych strażaków. To młodzi ludzie, którzy mają swoje plany i marzenia, niektórzy myślą o założeniu rodziny, inni próbująEric March (Josh Brolin) służy w straży pożarnej od ponad 20 lat. O gaszeniu pożarów wie wszystko - to jego zawód i życiowa pasja jednocześnie. Dzięki jego uporowi i determinacji powstaje jednostka specjalnie wyszkolonych strażaków. To młodzi ludzie, którzy mają swoje plany i marzenia, niektórzy myślą o założeniu rodziny, inni próbują wyjść na prostą po latach walki z nałogiem. Wykonują swoją pracę, a po jej zakończeniu chcą wrócić do swych domów i zapomnieć, że znowu byli blisko śmierci. W czerwcu 2013 roku stawią czoła szalejącemu żywiołowi, pochłaniającemu lasy Arizony, i nieuchronnie zbliżającemu się do miasta. Tych kilkunastu mężczyzn pokaże światu, co znaczy odwaga, braterstwo i poświęcenie.

boxoffice
$25 754 574 na świecie
$18 343 983 w USA
$7 410 591 poza USA
budżet
$38 000 000
na podstawie
Sean Flynn "No Exit" (artykuł)
studio
Columbia Pictures (przedstawia) / Black Label Media / Conde Nast Entertainment / Więcej...
data produkcji
2017
tytuł oryg.
Only the Brave
inne tytuły
Tylko dla odważnych Polska
Granite Mountain Hotshots (tytuł roboczy) USA
No Exit (tytuł roboczy) USA
Granite Mountain (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Jennifer Connelly spędzała czas z prawdziwą Amandą Marsh w ramach przygotowań do swojej roli.
W początkowych scenach helikopter pobiera czystą wodę z basenu, jednak kiedy wypuszcza ją nad pożarem, wówczas wylatuje błotnista.
Kiedy Brendon, po wyrzuceniu go z knajpy, idzie ulicą Prescott, w tle słychać gwizd pociągu. Ostatni pociąg przejechał przez to miasto w 1962 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • 7.5/10 emocjonujacy i wciagajacy

  Bambim ocenił(a) film na 7

  Historie oparte na faktach zawsze dobrze sie sprzedaja. W tym przypadku cos nie zaiskrzylo, bo w Box Officie film polegl. Moja teoria na to jest taka, iz w obrazie malo jest typowego dla takich produkcji - amerykanskiego patosu - flag, tekstow typu, zgineli dla kraju, itp. Ponadto malo ... więcej

 • Film o żywiole

  skynet1234 ocenił(a) film na 7

  Całkiem sprawnie nakręcony, może jedynie czasami niepotrzebne sceny przeciągające film. Za to zdjęcia pożarów zrobione rewelacyjnie, to jak ogień pochłania lasy i pola - pełen profesjonalizm. film oparty na faktach a szczerze mówiąc nie znałem tej tragicznej historii. Warto zobaczyć.

 • Pozostaje w pamięci

  GA_S

  Jedna scena, bez wdawania się w szczegóły . Kto oglądał pewnie wie a kto zobaczy film to będzie wiedział o czym pisze. Jak na film oparty na faktach to bardzo dobrze zrobiony. Warto zobaczyć .

 • Apel do polskich filmowców.

  olap_filmweb ocenił(a) film na 7

  Strażacy, jak mało kto w Polsce, zasługują na podniesienie na piedestał! Czemu jeszcze nikt nie odważył się na uwiecznienie ich ciężkiej a często bohaterskiej pracy w filmie fabularnym? Były filmy o lekarzach,o policjantach, drogówce, klerze, górnikach itp. Drodzy filmowcy więcej odwagi. ... więcej

 • W swojej kategorii 10/10

  Bartus0077

  Temat świeży, świetna obsada, świetnie zrealizowany, nie pamiętam lepiej pokazanego filmu z podobną historią.