PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97232}

Tym cięższy ich upadek

The Harder They Fall
7,4 502
oceny
7,4 10 1 502
7,0 4
oceny krytyków
Tym cięższy ich upadek
powrót do forum filmu Tym cięższy ich upadek

"Bogie" po raz ostatni przed kamerą: jako dziennikarz zatrudniony w charakterze agenta prasowego wschodzącej gwiazdy boksu, musi zdecydować czy ważniejsze są pieniądze czy prawda i zwyczajna ludzka przyzwoitość. Po sposobie, w jaki to przedstawiłem, można by stwierdzić, że będzie pretensjonalnie, moralizatorsko, ale nic z tych rzeczy. Film Robsona to naprawdę kawał mięsistego kina, które potrafi uderzać równie mocno, jak celny prawy sierpowy. Wprawdzie do nokautu nie dochodzi (finał określiłbym jako nieco rozczarowujący), jednak "The Harder They Fall" z pewnością zasługuje na uwagę każdego szanującego się kinomana. Schorowany Bogart, pomimo swej "niedyspozycji", wypada wyśmienicie, to jedna z jego najbardziej przejmujących ról. Świetny jest również Steiger, niezastąpiony jako prawdziwie czarny charakter. A sam "trzon" historii - opowieść o chciwości i ustawianiu walk w ramach zawodowego boksu - wciąż nie traci na ważności. Czy tylko ja mam wrażenie, że przynajmniej kilka spośród ostatnich walk Gołoty było "sprzedanych"?

ocenił(a) film na 8
Caligula

Ale kto sprzedał, a kto kupił, bo przy tym chaosie towarzyszącym Gołocie ciężko się połapać...

ocenił(a) film na 8
jos_fw

Andrzej biedny chłopak. Kariera skończona, więc musi odcinać kupony od niegdysiejszej sławy. Ale jak dla mnie (i nie tylko, jak sądzę) postać wielkiego formatu.

Caligula

Masz wrazenie. "trzon" to jest wywiad ze zestarzalym boxerem pamietajacym Johna Henrjego Lewis'a i problem wowczas istniejacy lub wciaz o emerytach boxerskich - polecam dokument Marek "The Punisher"
Zastanawiajace jest tez to - ze we tak zaawansowanym stanie, majac 100tki lub tysiace scenariuszy, wybralwlasnie ten?! Moze tak rowniez tak byc ze to Sceniariusz wybral jego...
"Goodbye Kid. Hurry back"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones