PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1339}

U progu sławy

Almost Famous
7,3 16 599
ocen
7,3 10 1 16599
7,6 11
ocen krytyków
U progu sławy
powrót do forum filmu U progu sławy

Ja się pytam za co?

za rolę słodkiej idiotki, naiwnej dziewuszki

żeby jeszcze w ty,m typie była prawdziwie spontaniczna, zabawna...

a tu nic, po prostu miła dziewczyna

na nominację zdecydowanie za mało.

AutorAutor

zgadzam się. Być może wtedy Kate okazała się jakimś odkryciem, ale patrząc na chociażby z perspektywy czasu (przykładowo "Dziewczyna mojego kumpla") nominacja to nieporozumienie. Swoje role odgrywa tak samo - te same gesty, miny, zero oryginalności. Jestem na nie, jeśli chodzi o to, jak zaprezentowała swoją postać w filmie.

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

Mnie samą również zastanowił fakt tej nominacji. Naprawdę, Kate nie wyróżniła się niczym szczególnym w "omawianym" :) filmie. Jednakże z chęcią obejrzałam. Chociaż... nie ze względu na nią. Ale jeszcze a propos roli Hudsonówny - postać Penny Lane była zdecydowanie za mało rockandrollowa. Niby sypiała z tym liderem tego zespołu, niby też trochę próbowała rozkochać w sobie Williama, ale czegoś tu brakowało... Gdyby tak miał naprawdę wyglądać rock'n'roll w latach 70., to byłoby nudno, moim zdaniem. A wtedy było raczej kolorowo (z tego, co wiem). Skoro powstawała taka muzyka (Zeppelini, Black Sabbath itp.), skoro ludzie mieli takie "a nie inne" poglądy, to raczej i dziewczyny powinny być stanowcze i wiedzieć, o co im chodzi. A nie tak, jak teraz: na każdej imprezie całują się z innymi kolesiami.

AutorAutor

kate była świetna
życiowa jej rola
czy coś w tym guście
sądzę

AutorAutor

Ja oceniam ten film na 3/10 i jestem w lekkim szoku w związku ze zgromadzonymi nominacjami do liczących się nagród. Ciągnie sie przez dwie godzinny i bywają 'fajne' momenty, ale nie 'genialne'. Jak dla mnie film mocno przeceniony. Jedynie rola matki Williama zasługuje na uwagę.

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

A ja właśnie ją zapamiętałem najbardziej... Nie wyobrażam sobie tego filmu bez niej i w tej roli była świetna.

Zibi_76

Chociaż uwielbiam Kate i myślę, że jest fenomenalną aktorką, ale ta rola nie była czymś niezwykłym i chyba nie zasługuje na nagrodę.

ocenił(a) film na 5
AutorAutor

Może chcieli jej pomóc w karierze? W końcu jest córką Goldie Hawn więc ma znajomosci. Moim zdaniem film bez pomysłu, ale to rczej typowe dla Crowe'a, który pokazuje jakieś środowisko, misternie tworzy klimat, ale zawsze zapomina obdarzyć swoich bohaterów osobowością, a sam obraz treścią. Przereklamowany film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones