Upadek

Falling Down

1993 1 godz. 52 min.
7,7 93 951
ocen
7,7 10 93951
32 976
chce zobaczyć
7,6 13
ocen krytyków
{"rate":7.6153846,"count":13}
{"type":"film","id":11398,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Falling+Down-1993-11398/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Upadek
 • iwona_filmer ocenił(a) ten film na: 9

  zwłaszcza w barach z fast foodem albo z dresiarzami

 • iwona_filmer Podzielam zdanie, człowieka ogarnia furia, nie zgadzamy się z systemem, chamstwem dookoła, tym, że inni robią nielegalne interesy i mają się lepiej od tych uczciwych obywateli. Sam film z pomysłem, doskonały pomysł z MD aby zagrał tego buntownika. Jednak sama akcja jak i rozpęd tego filmu znacznie kuleje przy JOHN Q i tego właśnie brakowało, dodać jeszcze ciutkę dramaturgi, wykorzystać MD, bo to gość, który umie zagrać wszystko! Do obejrzenia na raz.

 • arek_krotoszyn ocenił(a) ten film na: 8

  elmo81 Cały na raz, niektóre sceny już można wiele razy oglądać i zawsze z przyjemnością

 • rozkminator ocenił(a) ten film na: 10

  arek_krotoszyn Cały na raz - ale tylko jeden raz ;P nie zliczę ile razy oglądałem "douglasowe" fragmenty filmu, za to postać Duvalla przewijam, raz zobaczyłem jego historię i mi starczy w sumie; za to D-Fens... Moje ulubione fragmenty to "you see? that's the concept" po nieudanym drive-by gówniarzy, "what's wrong with the street?" i sam początek w wozie. Mogę oglądać w kółko :D

  Zdecydowanie mój ulubiony film Douglasa

 • martin_stone ocenił(a) ten film na: 9

  iwona_filmer Mnie się to dość często zdarza!

 • arek_krotoszyn ocenił(a) ten film na: 8

  iwona_filmer zgadzam się w pełni

 • pewienMichael ocenił(a) ten film na: 10

  iwona_filmer Michael był w tym filmie doskonały!

 • Carabiniero ocenił(a) ten film na: 8

  iwona_filmer Takie sytuacje to praktycznie mamy codziennie, dobrze, że u nas nie ma tak łatwo dostępnej broni...

 • Carabiniero Pomyśl logicznie przez sekundę - gdyby każdy mógł nosić broń, to jakby jakiś wariat zaczął szaleć błyskawicznie 10 innych ludzi zrobiłoby z niego durszlak. Przykładowo wielkie masakry znane z USA mogły mieć miejsce wyłącznie dlatego, że odbywały się w tzw. gun free zone, gdzie nikomu nie wolno mieć broni, więc nikt normalny jej tam nie wnosi, ale dla wariata ze spluwą takie miejsce jest jak strzelnica.

 • slitek1 ocenił(a) ten film na: 6

  Bodzepor Z drugiej strony gdyby każdy mógł mieć broń - nie byłoby tylu napadów morderstw itp bo dużo wyższe ryzyko jest, że ktoś sprzeda Ci banię :P zresztą pokazują to statystyki ;P

 • slitek1 Każdy, kto był w USA zauważy, że w stanach, gdzie od dawna jest powszechny dostęp do broni jest nie tylko bezpieczniej, ale tam ludzie traktują się nawzajem z większym respektem, np. w Polsce spojrzysz na jakiegoś drecha i on zaczyna sapać, że co się patrzysz, masz problem itp. i cwaniakuje, bo wie, że tamten człowiek jest de facto bezbronny. Tam w takiej sytuacji wystarczy, że zaczepiany człowiek pokaże takiemu jełopowi spluwę i jeśli on nie jest samobójcą to na pewno da sobie na wstrzymanie. A jeśli chodzi o napady, to jak paru bandytów zakończy działalność na skutek kulki w głowie, to chyba oczywiste, że statystyki przestępczości muszą spaść.:P

 • Einshaew ocenił(a) ten film na: 8

  Bodzepor Zaiste, idealne społeczeństwo, które traktuje się "z respektem".

  A co w sytuacji, w której zaczepiający nas jełop na lepszą broń? Może uzna, że skoro pokazujemy mu swoją, to podejmujemy wyzwanie, w którym jesteśmy skazani na przegraną ze względu na kaliber naszej pukawki?

  Bardzo lekceważąco podchodzisz do wartości życia. Czyjegokolwiek. Wywnioskowałem to po tekście "jak paru bandytów zakończy działalność na skutek kulki w głowie". Myślisz, że ci ludzie ot tak, dla kaprysu, biorą się za złodziejstwo? I za to należy im się śmierć? Ciekawy sposób myślenia.

  (niech zgadnę - skrajna prawica? Ale tak skrajnie skrajna, że jak spojrzy w prawo, to widzi swoje lewe (tfu!) ramię? ;D)

 • Einshaew Bardzo kiepski troll z ciebie.

 • Einshaew ocenił(a) ten film na: 8

  Bodzepor Z ciebie jest lepszy, jeśli napisałeś szczerze poprzedni post. Taki troll umysłowy, rzekłbym.

 • Einshaew Nie no, niech sobie kradną, przecież nie robią tego bez powodu!! Wolno im!!!!!

 • Krzypur ocenił(a) ten film na: 8

  Bodzepor Popieram taki tok myślenia.

 • Bodzepor Pomyśl logicznie przez dwie sekundy - gość pokroju Douglasa nigdy legalnie nie zdobyłby broni dzięki obostrzeniom - miął już sprawę w sądzie i historię przemocy, rodzina się go bała. Jak myślisz, przy powszechnym dostępie do broni tacy ludzie wpadają na pomysł kupienia spluwy wcześniej czy później?

 • Bodzepor Pomyśl logicznie DŁUŻEJ NIŻ KILKA SEKUND! U nas nie ma łatwego dostępu do broni i NIE MA MASAKR z bronią w ręku!
  Pomyś logicznie DŁUŻEJ NIŻ KILKA SEKUND.

  Jest pełno debili w Polsce, ale na szczęście łatwy dostęp tylko do noży albo bejsboli. A tym NA RAZ mogą zabić/zranić jednego człowieka. Wystarczy 5 z bejsbolami, żeby łatwo go spacyfikować, a ten nie zdąży zabić całej klasy.

  "błyskawicznie 10 innych ludzi zrobiłoby z niego durszlak."
  Ty jesteś psychopatą, bo żyjesz w świecie swoich... iluzji. Jesteś psychopatą bo oceniasz świat nie na podstawie tego jak jest tylko na podstawie tego CO SOBIE WYOBRAŻASZ. Ale jeśli to nie twoja wyobraźnia tylko FAKTY, to proszę bardzo podaj mi JAKIŚ RZECZYWISTY PRZYKŁAD, że przeciętni obywatele nagle wyciągneli swoje pistolety i zabili innego obywatela, który zaczął strzelać swoim pistoletem.
  A potem jeszcze organy rządowe, prawne, przyklasnęły i pogratulowały tego czynu zamiast wysłać tych ludzi do sądu.
  PODAJ MI TAKI RZECZYWISTY PRZYKŁAD, żeby udowodnić, że to nie jest tylko świat twoich fantazji.

 • użytkownik usunięty

  Carabiniero Pamiętaj że on zabrał broń gangsterom którzy i tak mogli by mieć ją nielegalną.

 • iwona_filmer Rozumiem chęć czynnej obrony przed napadem ze strony bandytów, ale jeśli ktoś ma napady złości z bzdurnych powodów, to pora udać się do specjalisty, który zapisze małe co nieco na poskromienie nerwów - i nie jest to z mojej strony złośliwość, ale dobra rada.

 • iwona_filmer ocenił(a) ten film na: 9

  Bodzepor Pewnie tak, ale pamiętajmy, że pisząc tu nikt raczej nie ma ochoty nikogo zabijać, chodzi bardzie o wymowę niektórych scen

 • Wayfarer17 ocenił(a) ten film na: 4

  iwona_filmer Iwono, czy aż tak bardzo irytuje Cię śniadaniowe menu w co niektórych restauracjach McDonaldsa?

 • Wayfarer17 to po co tam chodzi frustratka życiowa.

 • iwona_filmer ocenił(a) ten film na: 9

  astijuj A co to za osobiste wycieczki? To raczej PRAWDZIWYCH frustratów cechuje brak dystansu, poczucia humoru i tego, że nie rozróżniają ironii, przenośni czy po prostu tego, że to tylko zwykła, pozbawiona napinki dyskusja

 • iwona_filmer ocenił(a) ten film na: 9

  Wayfarer17 Nie, bo rzadko tam chodzę, ale faktem jest, że kiedyś czekałam kilka minut, bo coś było przewidziane jako "nie śniadanie" i wydawane miało być od chyba 10 i do tej 10 ludzie czekali, choć żarcie było już gotowe

 • Szpila_1308 ocenił(a) ten film na: 9

  iwona_filmer Z autopsji - kawał prawdziwego, jakże mocno kochanego przez krajan, US-owego państwa. Rewelacja - 9/10 !!!

 • iwona_filmer ocenił(a) ten film na: 9

  Szpila_1308 dokładnie!

 • Szpila_1308 Ale czy nie przede wszystkim gorzka ironia nt. tego państwa i jego mitów?

 • Szpila_1308 ocenił(a) ten film na: 9

  ravQ Ależ oczywiście. Pozdrawiam.

 • Ush ocenił(a) ten film na: 8

  iwona_filmer główny bohater to akurat kretyn i tylko podobni do niego mogą się z nim utożsamiać. W dzisiejszych czasach o takich ludziach powiemy prawicowiec. Film oceniłem wysoko, bo spodobało mi się, że świat pozostał sobą i nikt za bardzo nie przejął się nawet po tym jak ten śmieć ludzki, który nie umiał funkcjonować w różnorodnym świecie po prostu umarł przez własne frustracje ;D

 • iwona_filmer ocenił(a) ten film na: 9

  Ush czy kretyn? Może po prostu nie wytrzymał. Jest wielu normalnych ludzi, którzy pod wpływem różnych emocji i zdarzeń nie wytrzymują psychicznie, co nie od razu oznacza, ze są wariatami. Prawicowcem bardziej był facet w sklepie z militariami.

 • senbonzakura ocenił(a) ten film na: 7

  iwona_filmer Film nie nudzi i jak najbardziej każdemu bym go polecił, ale co do "kretyna": rozumiem, że gościowi rozpadła się rodzina, stracił robotę i dobiło go stanie w korku, ale czy to usprawiedliwia cokolwiek? Żona gliniarza, matka Billa i sam Bill to ludzie z solidnymi problemami psychicznymi i jeżeli kogoś to satysfakcjonuje to można nazwać ich kretynami. Kretyn Bill na swoje nieszczęście kończy sztywny, ponieważ z jego odjazdem mógłby się załapać na niepoczytalność i skończyć na parę lat w ośrodku dla inteligentnych inaczej, ale rasowy świr (żyjący w swoim świecie) nie powie Ci wprost, że jest nienormalny, a tym bardziej nie będzie kalkulować, że przecież jest świrem, a więc go nie zamkną w więzieniu.

 • senbonzakura Facet celowo doprowadza na końcu do własnej śmierci, by jego córka dostała po nim odszkodowanie.

 • junior_dos_santos ocenił(a) ten film na: 8

  Ush moze kretyn ale i tak bardziej normalny niz wszyscy dookola w tym filmie

 • Ush Podkreślał swoją bezstronność w sporach rasowych, a jedynym człowiekiem, jakiego zabił - był właśnie neonazista. Jaki to prawicowiec? Człowiek upadły, po prostu. Nie była dla niego problemem różnorodność świata, ale jego fałsz.

 • snake_plissken84 ocenił(a) ten film na: 9

  Ush Mam więc rozumieć, że Ty jesteś lewicowcem? I dlaczego mieszasz politykę do dyskusji na temat filmu? To chyba jakaś choroba filmwebu w ostatnich czasach.

 • Ush @Ush Prawicowiec, by się nie denerwował, że jakiś tam emeryt może kupić sobie park i zrobić z niego pole golfowe, bo prawicowiec, to osoba, która ceni sobie wolność rynku i umie uszanować czyjąś własność. Koleś był świrem ale nie bój się, nie był osamotniony, bo ty też masz już niezłe zadatki.

 • iwona_filmer OJ !

 • iwona_filmer Dzięki za temat. Wczorajsze zajścia z Monachium od razu skojarzyły mi się z tym: https://youtu.be/zJs9p-VNORw

 • iwona_filmer Albo w długiej kolejce w sklepie.

 • Halun79 ocenił(a) ten film na: 8

  iwona_filmer Bary z dresiarzami? To już patologia ;)

  Ale film świetny, jak tu nie kibicować głównemu bohaterowi?

 • johnmclane ocenił(a) ten film na: 9

  iwona_filmer W pełni się zgadzam tym bardziej,że tej dresiarskiej drącej mordy patologii z umysłem ameby przybywa :((( UTYLIZOWAĆ !!! jedyne wyjście...

 • XIPE ocenił(a) ten film na: 6

  iwona_filmer no to współczuję. bardzo ciężkie masz życie.