PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104359}
6,8 156 995
ocen
6,8 10 1 156995
4,6 14
ocen krytyków
Van Helsing
powrót do forum filmu Van Helsing

czyli ile horroru tak na prawdę jest w tym filmie

ocenił(a) film na 9
McLlovin

Nie traktuj tego jak horror, to horror/przygodowy/akcja.
Ten hit można stawiać obok takich tytułów jak "Blade" czy "Underworld" - wampiry, wilkołaki i AKCJA ;)
Ale film super - polecam :P

ocenił(a) film na 8
Psychol_91

Jak możecie nie nazywać tego Horrorem? Skoro występują tu wampiry, wilkołaki i te inne stworzenia, to jak byś to nazwał?
Horror nie musi byś straszny, żeby był nazywany horrorem.

ocenił(a) film na 9
daruuu

No tez racja, ale niektórzy inaczej to traktuja i od słowa horror oczekują właśnie jakiegoś strasznego filmu z duchami albo coś :P
dlatego ten tak jak powiedziałem można określić gatunkiem horror/przygodowy/akcja.

Ja uznaję twoją racje i też nazywam to horrorem ;)

ocenił(a) film na 7
daruuu

Nie? A mnie się wydawało, że byłoby fajnie, jakby chociaż budził nastrój grozy. "Van Helsing" to prostu film fantastyczny, ewentualnie baśń filmowa (dzielny rycerz, piękna księżniczka i zły wampir, prosta historia, prosty przekaz). W takim razie - czy ekranizacje baśni braci Grimm też są dla Ciebie horrorami?

ocenił(a) film na 8
littlelotte52996

No a nie są? Pamiętam jak swego czasu cholernie bałem się oglądając jedną z ekranizacji ich twórczości (nawet nie pamiętam dokładnie co to było...). xD

ocenił(a) film na 7
proud_pl

Chodziło mi o te nowe, niemieckie adaptacje xD. Czytając niektóre też się bałam. No w końcu przekazy ludowe, a część jest naprawdę okrutna.

ocenił(a) film na 8
daruuu

@ daruuu - Wedle tej definicji horrorem jest Kacper Przyjazny Duszek oraz Władca Pierścieni. Van Helsing to film przygodowy. To samo, co Indiana Jones, tylko w stylistyce fantasy.

ocenił(a) film na 6
daruuu

Film z potworami także nie musi być horrorem. W tym filmie nie ma żadnej z cech horroru, jest tylko wartka akcja, dlatego ten film nie powinien być uznawany za horror.

ocenił(a) film na 10
daruuu

Ja nazwałabym to kinem gotyckim. Wyraźnie widać odwołania do tego gatunku. I jednak to nie to samo, co horror.

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

Kino gotyckie/kino grozy.

użytkownik usunięty
McLlovin

Dla mnie to nie jest horror, ale film uwielbiam i tak bez wzgledu na to do jakigo gatunku by go nie zaliczyć. Dałam 10, sama myślę sobie że może ciut za wysoko ale jakos po prostu mam sentyment.

ocenił(a) film na 7

Jestem w połowie i i zastanawiam się czy obejrzeć do końca bo jest tak denny jak narazie.
I to napewno nie jest horror.

ocenił(a) film na 10
McLlovin

tyle ile w zmierzchu

ocenił(a) film na 2
McLlovin

To g..no nie leżało obok horroru

McLlovin

Horror to raczej nie jest. Ale film jest godny uwagi. A jak ktoś chce się pośmiać to do Van Helsinga można dołożyć Stan Helsinga:-)

McLlovin

to nie horror tylko film przygodowy.
zresztą bardzo komiczny i infantylny.

użytkownik usunięty
McLlovin

Moim zdaniem, to jest film fantasy/przygodowy z elementami horroru. Rewelacja to nie jest, ale można obejrzeć.

masz rację

użytkownik usunięty
beciami

Robię kolację? ;)

A z czym robisz, podziel się :). A tak poważnie, dla mnie nie ma ten film wiele wspólnego z horrorem i zgadzam się, że tam są jedynie elementy tego gatunku. Jednak, ktoś może zobaczyć, że filmweb określa Van Helsing jako horror i bardzo się rozczarować... Wg mnie, to jest tylko fantasy/przygodowy.

użytkownik usunięty
beciami

A co powiesz na naleśniki z serem i brzoskwiniami? :) A co do filmu, to jest raczej skierowany do młodszych odbiorców. Ja wolę coś w stylu Egzorcysty czy Omenu albo Poltergeista. To już bardziej horrorem jest Predator niż Van Helsing.

ocenił(a) film na 10
McLlovin

Klasyczny horror to nie jest. Prędzej parodia klasycznych filmów grozy.
Trochę już zapomniane określenie, a szkoda. Bo film grozy to nie horror jednak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones