PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11433}
6,7 3 057
ocen
6,7 10 1 3057
7,0 3
oceny krytyków
Vaterland Tajemnica III Rzeszy
powrót do forum filmu Vaterland - Tajemnica III Rzeszy
użytkownik usunięty
Zakeri

Też się zgadzam... o tych obozach tak naprawdę każdy wiedział, tyle że amerykanie nie dowierzali w to póki na własne oczy nie zobaczyli,a po 20 latach wszystko byłoby jasne, a sama Ameryka i tak by nie miała jak walczyć przy takiej Rzeszy... wystarczyłoby by ich odcięli od paliwa na bliskim wschodzie i by zdechli.

ocenił(a) film na 6
Zakeri

racja, cały film zastanawiałem się jaka to jest ta wielka tajemnica III rzeszy a tu się okazało, że wymordowanie Żydów i innnych, no to ,mie zaskoczono ... :)

Zakeri

Niemcy już podczas wojny skrzetnie ukrywali fakt istnienia obozow smierci. I gdyby wygrali wojnę, z pewnoscią udałoby się ukryc fakt holocaustu na dlugie lata.

użytkownik usunięty
obreb_2

Amerykanie doskonale wiedzieli o Holocauście już w czasie wojny dzięki raportom Karskiego i Pileckiego. Widzieli, ale nie chcieli wiedzieć.

Z tego co widać, Harris (autor ksiązki) w ogóle się niespecjalnie przejmuje faktami. W Enigmie napisał, jak to maszynę szyfrującą odkodowali Agnlicy. :/ Zresztą z tego też film chyba nakręcili z Kate Winslet.
Ja tam biorę poprawkę na to, ze Vaterland to fikcja. W ramach świata przedstawionego mogły do USA nie dotrzeć raporty Karskiego a Nazistom udało się ukryć wszystkie swoje zbrodnie. Ostatecznie to alternatywna historia, a nie dzieło naukowe, fantazja moze ponosić autora do woli. Tylko szkoda byłoby, gdyby ludzie oglądając Vaterland uważali, ze to jest prawda historyczna i potem powatrzali takie bzdury, ze o obozach nikt nie wiedział etc. Warto byłoby np walnąć pod koniec filmu napis informujący, jak to było naprawdę.

ocenił(a) film na 7
Szarobure

mnie natomiast ciekawi w tym filmie kwestia żydów podobno wszystkich przesiedlili ponad 6 milionów ludzi, pytanie gdzie na marsa jak cały świat w filmie w to uwierzył i nie widział problemu ,niby ze naziści w mówili całemu światu ze te 6 milionów ludzi sobie gdzies spokojnie w wolności zyje ale nikt nie zadał sobie trudu by sprawdzić gdzie się podziała ta kilkumilionowa populacja.

konrii_2

Wiesz, do dziś niektórzy nie uznają faktu, że przesiedlono setki ludzi do obozów w ZSRR, a jakoś Ci ludzie zniknęli.... To mnie akurat nie dziwi. W takich przypadkach ludzie albo dają się zmanipulować, albo sami siebie oszukują. I udają, ze nic nie zaszło.Ludzie nie lubią się obwiniać, często też się boją więc z oddali gdzieś tam sobie żyją i wmawiają, ze nic nie wydarzyło. Z tego co pamiętam, mówiono w ksiązce o oficjalnej wersji pt. Żydzi poszli pracować dobrowolnie do ośrodków, ale moze coś kręcę, dawno czytałam.

konrii_2

Całkiem poważnie -III Rzesza planowała pierwotnie przesiedlenie Żydów na Madagaskar . Nie żartuje .

sebastian1979

W sumie to przed Niemcami o tym samym myśleli Francuzi i Polacy, a i gdzie indziej o tym przebąkiwano. Także pomysł był bardzo nośny.

kozas15

Nie Polacy i Francuzi tylko diaspora żydowska w porozumieniu z Polakami chciała stworzyć państwo Izrael na Madagaskarze. I nie ma to żadnego wydźwięku agresywnego tyko zwyczajnie goście w Europie chcieli mieć własne miejsce.
Radzę dokładnie się zainteresować tym tematem zanim się zacznie pisać.

Nie wiem czy wiesz, że żydzi w 1918 roku naciskali opinię międzynarodową aby nie pozwolona na powstanie państwa polskiego tylko po wyzwoleniu się od zaborców ziemie Polskie przyznane Żydom i aby państwa uznały powstanie nowego państwa Izrael.

Jest to bardzo istotny fakt w naszej historii, polskiej historii, ponieważ Polska po wygnaniu zaborców musiała jeszcze na arenie międzynarodowej walczyć o swoje ziemie. Myślisz, że państwa tak sobie powstają beż niczyjej zgody ?
Polska jest podawana jako wspaniały przykład zjednoczenia w obronie praw Polaków do swoich ziem. A siła międzynarodowa, finansjera żydowska i układy są tak potężne, że jedynie ogromne zjednoczenie wielkich Polaków pozwoliło utworzyć państwo Polskie.
I tę rocznicę obchodzimy 11 Listopada.
A naprawdę niewiele brakowało żebyś teraz mieszkał w Izraelu i był podludziem.

sebastian1979

Na Madagaskarze to diaspora żydowska sama chciała założyć Izrael.

markin

Nie wiem czy wiesz, że żydzi w 1918 roku naciskali opinię międzynarodową aby nie pozwolona na powstanie państwa polskiego tylko po wyzwoleniu się od zaborców ziemie Polskie przyznane Żydom i aby państwa uznały powstanie nowego państwa Izrael.

Jest to bardzo istotny fakt w naszej historii, polskiej historii, ponieważ Polska po wygnaniu zaborców musiała jeszcze na arenie międzynarodowej walczyć o swoje ziemie. Myślisz, że państwa tak sobie powstają beż niczyjej zgody ?
Polska jest podawana jako wspaniały przykład zjednoczenia w obronie praw Polaków do swoich ziem. A siła międzynarodowa, finansjera żydowska i układy są tak potężne, że jedynie ogromne zjednoczenie wielkich Polaków pozwoliło utworzyć państwo Polskie.
I tę rocznicę obchodzimy 11 Listopada.
A naprawdę niewiele brakowało żebyś teraz mieszkał w Izraelu i był podludziem.

ocenił(a) film na 6
Szarobure

No właśnie, mnie też najbardziej martwi, że oglądanie co niektórych filmów może wypaczać wiedzę historyczną.

chemas

U mnie nie wypaczyło, chociaż oglądałam to jako smark z podstawówki. Ale może to kwestia tego, ze miałam dziadka z AK i upierdliwą historyczkę? :D A dzisiaj się uczy historii trochę po łebkach. No i coraz mniej tych dziadków. Także napis bylby dobrym pomysłem ;)

ocenił(a) film na 6
Szarobure

Miałem oczywiście na myśli, że może wypaczać u niektórych. Jeżeli ktoś ma chociaż w miarę podstawową wiedzę i oczytanie, jest to niemożliwe.

chemas

Cóż, moja koleżanka jest nauczycielką i z tego, co mwói wynika, ze poziom wiedzy nie tylko z historii będzie systematycznie spadał. :( Ale to już taki offtop, więc sie nie wywnętrzam.

ocenił(a) film na 6
Szarobure

HOUK

Szarobure

Też miałem dziadka w Auschwitz Kommando.

Zakeri

jak to o zagładzie żydów ? Jak już taki rzeczy piszesz to pisz o holokauście a nie tylko o żydach. Więcej cyganów zostało wymordowanych niż żydów, a następni są Polacy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones