Vaterland - Tajemnica III Rzeszy

Fatherland

1994 1 godz. 46 min.
6,7 2 900
ocen
6,7 10 2900
1 533
chce zobaczyć
{"type":"film","id":11433,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Fatherland-1994-11433/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Vaterland - Tajemnica III Rzeszy
 • W książce (wg dołączonej mapy rzeszy i samego tekstu), Hitler zbudował nową Rzeszę włączając w nią Austrię, Czechosłowację, Polskę i caaaały wschód, aż po Ural. (Choć tutaj byli wciaz aktywni partyzanci)

  Jeszcze podczas wojny nad Nowy Jork wypuścił rakietę V3, która, eksplodując nad miastem, zmusiła Amerykanów do pokory. (jednak na tym się skonczyło.). Co do panstw zachodnich, miały swoją wolność i niepodleglosc. W ksiązce jest mowa o podpisaniu kapitaulacji m.in. z Wlk Brytanią.

  Tak samo wolne były całe Bałkany, Skandynawia. Ba, istaniała nawet Wspólnota Europejska!! W ksiązce jest ona opisana, podobnie jak jej flaga z 12 gwiazdkami.

  Uwazam, ze nie takie byly plany Hitlera. Jak podbijac, to podbijac, czyż nie??

 • obreb_2 W naszym świecie nie. Ale w tym alternatywnym jak się podjarał zwycięstwami to na bank zapragnął więcej. Zdaje się, że punktem zwrotnym w książce była porażka Aliantów w Normandi.

 • filo_zof1 Nie, nie. Wlasnie ze nie. Opisane tam bylo, ze krol Anglii wraz z Chuchilem zbiegl do Kanady, a na tronie siedzi marionetkowy wladca. Francja, mimo, ze istenieje ,tez je z reki Hitlerowi. Tak jak caly swiat. Ale nie ma nic o D-Day (ladowaniu w Normandii). Tym bardziej, ze Hitler trzymal tez w szachu USA, detonujac atomowke (V-3) na New Jorkiem.

 • andrzej_matowski0 ocenił(a) ten film na: 8

  obreb_2 ''Uwazam, ze nie takie byly plany Hitlera. Jak podbijac, to podbijac, czyż nie??''

  Widocznie Hitler miał inne plany.
  W 'Mein Kampf' Adolf wyłuszczył, czego konkretnie chciał.
  Generalnie, Niemcom zależało:

  a) z celów bliższych:

  -na Zachodzie: Alzacja i Lotaryngia ze Strasbourgiem, Luksemburg oraz prawdopodobnie Walonia (której mieszkańcy jawnie chcieli przyłączenia do Niemiec).
  -na Wschodzie: Gdańsk, Pomorze Gdańskie, Zamojszczyzna, Kraj Warty, Śląsk, Litwa.

  b) z dalszych: Ukraina (Komisariat Rzeszy Ukraina, który miał mieć sporą autonomię, bo Niemcy Ukraińców się po prostu bali), państwa nadbałtyckie (Komisariat Rzeszy Ostland - tutaj najbardziej przekonujące byłoby zajęcie przez Hitlera Litwy i Łotwy jako państw zależnych), Krym (Komisariat Rzeszy Tauryda, który byłby częścią Rzeszy) oraz Kaukaz (Komisariat Rzeszy Kaukaz), również z autonomią.

  c) z najdalszych:
  Afryka - byłe kolonie niemieckie sprzed 1914 roku, a także niektóre francuskie, brytyjskie i belgijskie oraz RPA. Niemców najbardziej interesowała Afryka Centralna.
  Azja Mniejsza - konkretniej tereny dzisiejszego Iranu, Iraku i Kuwejtu - rooopa. : )