PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=797516}

Vice

7,3 34 520
ocen
7,3 10 1 34520
6,5 39
ocen krytyków
Vice
powrót do forum filmu Vice

W obecnej atmosferze sprzeciwu elit wobec prezydentury Trumpa nominacja do Oskara jest raczej pewna.

zielarnia_danilczyk

Być może to prawda, warto tylko dodać, że ta "atmosfera sprzeciwu" jest w pełni uzasadniona.

Niepoprawny_Romantyk

Zdecydowanie, ale film niezbyt Oscarowy mimo charakteryzacji i roli Bale'a na najwyższym poziomie. Za to Oscary pewnie będą.

Niepoprawny_Romantyk

To że nie podobają ci się poglądy Trumpa, nie oznacza że masz prawo uzurpować sobie prawo wypowiadania się za innych. Dla mnie nie jest ani w pełni, ani w ogóle uzasadniona.

ocenił(a) film na 3
Niepoprawny_Romantyk

Trump jest fatalny, ale film jest tak nachalny i jednostronny, że odstrasza nawet przeciwników Trumpa. Najgorsze, że oceniając słabo film nie można dodać tematu w tej dyskusji. No i jak to nazwać ? Celowo nie używam tego słowa na c ;))) , bo i ten koment mi wynajdą. Żenada.

clavier

Dokładnie, sam jestem liberałem, film trafnie pokazuje hipokryzję i cyniczne granie przyglupiastym elektoratem przez republikanow (u nas ciemny lud) ale to jednak jest satyro-agitka, trzeba odrobinę z dystansem do tego podchodzić. Dlatego strasznie mnie bawił młody, wykształcony, wspolwarszawiak z rzędu przede mną, który to pochylał się w nabożnym skupieniu to teatralnie potakiwał głową. Najbardziej na samym początku jak atakowali komunistyczna Kambodżę... Taki sam idiota tylko z drugiej strony.

ocenił(a) film na 7
clavier

Co byś zmienił, żeby uczynić ten film mniej jednostronnym? I co dokładnie przez to rozumiesz?

ocenił(a) film na 3
kosobi

modne słowo- klucz : zniuansował.

ocenił(a) film na 3
clavier

bym ;)

zielarnia_danilczyk

Zwłaszcza po ostatniej scenie - już w trakcie napisów. Pomarańczowy cheetoo ?

ocenił(a) film na 7
limciu

To nie miał być pojazd na trumpa tylko pigułkowe zobrazowanie języka jakim posługują się republikanie i demokraci.

Równie dobrze można powiedzieć, że ta scena obrażała liberałów, bo koleś użył słowa "libtard".

Weźcie ludzie używajcie tych mózgów.

ocenił(a) film na 8
zielarnia_danilczyk

To chyba jest zbytnie uproszczenie, iż jedynie elity są przeciw Trumpowi.
Jeśli chodzi o liczbę zdobytych głosów ('popular votes') - to Trump zdobył ich o 2,8 miliona mniej niż rywalka. Chyba nie powiesz, że 65,85 mln ludzi głosujących przeciwko Donaldowi to jedynie członkowie elit.

Film_Polski

no tak, są jeszcze zwykli idoci

ocenił(a) film na 8
a__s

Czyli chwilowo pozostajesz na etapie "Dnia świra":
"Jest tylko jedna racja! I ja! My ją mamy!"
"Jedna jest racja, lecz ona jest przy nas!"
"Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

. . . bo każdy, który ośmieli się twierdzić inaczej - jest ex definitione IDIOTĄ, prawda?
Utrzymania dobrego samopoczucia życzę.

ocenił(a) film na 8
Film_Polski

Dodajmy jeszcze, że od początku prezydentury Trump w sondażach zawsze miał średnio więcej przeciwników, niż zwolenników. W szczytowym momencie ten stosunek wynosił 58

ocenił(a) film na 8
zielarnia_danilczyk

Nie sądzę. Za mało jest tu analogii do prezydentury Trumpa. Ta sama partia polityczna to za mało.

ocenił(a) film na 6
Luklaser

Ale jest sam temat zawistego dupeczka dochodzącego do władzy w Stanach i robiącego niezbyt przyjemne rzeczy

ocenił(a) film na 3
Fassassin

fajnie że film pokazuje mechanizmy władzy, ale mam dziwne poczucie, że tam WSZYSCY są tacy sami.

ocenił(a) film na 6
clavier

Bo tak prawdopodobnie jest, ale nie wszyscy zrzucają jednak tyle bomb na innych ludzi xDD

ocenił(a) film na 3
Fassassin

teraz jest nowa strategia wojenna, polegająca na tym, że płaci się komuś, dostarcza broń , tak łatwiej prowadzić wojny. Patrz ISIS.

zielarnia_danilczyk

I tak się stało...

ocenił(a) film na 3
zielarnia_danilczyk

może, co nie zmienia faktu, że film nie jest rewelacyjny. taki sobie. Za mało Busha.

ocenił(a) film na 7
zielarnia_danilczyk

Uuuuuu dupka boli

kosobi

Ajaja, Boli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones