PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113329}

Vinci

7,1 250 970
ocen
7,1 10 1 250970
6,8 33
oceny krytyków
Vinci
powrót do forum filmu Vinci

Byłam na "Vinci" w kinie i mimo, iż nie jestem fanką polskich produkcji, to wyszłam z seansu bardzo pozytywnie rozczarowana.
Świetny scenariusz, dialogi, zdjęcia... - przyzwyczajona do pseudokomedii i chamskich filmów akcji made in Poland - przeżyłam pozytywny szok! Do czasu.....
...aż kilka miesięcy później wypożyczyłam sobie DVD z filmem "Włoska Robota". I wtedy to dopiero szok przeżyłam, heh!

Vinci to żywa przeróbka scenariusza "Włoskiej Roboty". Z popisową sceną zapadania się karetki pod ziemię włącznie. Owszem, kopia zmieniona częściowo, ale jak to kopia - w porównaniu do oryginału wypada dużo gorzej.

Czy to był jakiś oficjalny remake???? Bo jeśli tak, to jestem w stanie zrozumieć podobieństwa w scenariuszu.

ocenił(a) film na 8
sandra_2

No comments ... do całego wątku....................

Eaoden

po co się kłócić??? chyba nie o to chodzi, jeden mówi, że mu się podobało, drugi ma jakieś zastrzezenia, ale po co robic z tego wielkie halo???
wg film jest ok, nawet jesli kiedys powstał juz film o podobnej tresci ...

ocenił(a) film na 8
insanegirl

Obejrzyjcie sobie making of na dvd, rezyser komentuje film i mowi, ze Wloska Robote widzial dopiero po napisaniu scenariusza. Zauwazyl podobienstwo dlatego ta kwestia "-widziales to? - taa, w jednym filmie"
pozdro

ocenił(a) film na 10
Mihtan

"Inspiracją do filmu jest podobnie jak w "Vabanku" sprawa z autentycznego pitawala."

Faktycznie w vincim jest troche z wloskiej roboty ;) ale przeciez fabula jest podobna,jednak nie taka sama-wiec kopia to nie jest ,tymbardziej ze dialogi itp. sa zasluga machulskiego w 100% :>

aPosing

Problem polega na tym, że fabuła filmów tego typu jest budowana wokół "skoku" i poprzedzającego go planu. W przypadku więc, gdy takowy nie jest interesujący, lub gdy (tak jak w przypadku vinci'ego) został zapożyczony z innego filmu, cały koncept pada.
Zapożyczenia są ok, w końcu post-modernizm na to pozwala;). Powinny one być jednak tłem, lub jak kto woli dodatkiem. Rdzeń z zasady powinien być oryginalny.
--
Pozdrawiam

tamlinn

ale tu jebana karetka nie jest motywem przewodnim ani punktem kulminacyjnym więc po co to halo ?

ocenił(a) film na 9
sandra_2

Sandra, Sandra, Sandra.
W "popisowej scenie z karetką" było powiedziane:
Wilk: K****. Widziałeś kiedyś coś takiego?
Jego kolega (nie pamiętam nazwiska): Ta, w jednym filmie.
Oczywiście chodziło o "Włoską robotę"...
Więc nie wiem, o co się czepiasz. "Vinciego" każdy może ocenić subiektywnie, tak jak inne filmy...

ocenił(a) film na 7
sandra_2

ładna polemika i to w niezłym czasie, ale film Vinci naprawde ma swój klimat, jeżeli ktoś tego nie czuje to jest mi go żal i tyle, można go nie lubieć - o gustach się nie dyskutuje

ocenił(a) film na 8
sandra_2

Nie ma to jak się kłócić o jakieś pierdoły. Przecież "Vinci" nie jest żadną przeróbką "włoskiej roboty". Jedna scena z ambulansem i prawie się pozabijaliście wzajemnie.
Gdyby uznać użycie jednej sceny za przeróbkę innego filmu, to wszystkie dzisiejsze filmy byłyby przeróbkami tych starych, gdyż czerpią mnóstwo motywów z dawnego kina.
Dlatego uważam, ze kłócić można się tylko z "gniotami", czyli osobami nie znającymi się na kinie, dającymi oceny 1/10
Pozdrowienia.

ocenił(a) film na 9
mistrzyoda87

"Nie ma to jak się kłócić o jakieś pierdoły. Przecież "Vinci" nie jest żadną przeróbką "włoskiej roboty". Jedna scena z ambulansem i prawie się pozabijaliście wzajemnie.
Gdyby uznać użycie jednej sceny za przeróbkę innego filmu, to wszystkie dzisiejsze filmy byłyby przeróbkami tych starych, gdyż czerpią mnóstwo motywów z dawnego kina.
(...)".I brawo. Słusznie powiedziane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones