PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1065}

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
8,0 726 124
oceny
8,0 10 1 726124
8,1 43
oceny krytyków
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Z trylogią 'Władca Pierścieni' mam jeden poważny problem. Co jakiś czas czuję nieprzepartą chęć obejrzenia jej po raz... no właśnie, pięćdziesiąty, setny? Przestałem liczyć po około 10 seansach.
Chwilami taki stan pożądania 'LOTR-a' przypomina mi ochotę na alkohol, papierosa, czy inną używkę. Wiem jak to jest czuć ochotę na te rzeczy i to samo mam z 'Władcą...'.
I dlatego się zastanawiam: czy to uzależnienie? I czy Wy też macie coś podobnego? A może to efekt jakiegoś nostalgicznego tripa z dzieciństwa? 'Władca Pierścieni' był moją pierwszą książką, którą wręcz połknąłem w ciągu 2 tygodni. Miałem wtedy jakieś 10 lat i mocno chorowałem. Leżałem w łóżku i czytałem. Może o to chodzi? O to, że film 'Władca Pierścieni' jest wizualizacją tej burzy wyobraźni, jaka towarzyszyła małemu dziecku z książką w dłoni, które wpadło w sam środek Śródziemia.

Lukas_Art

Tak, też tak mam. Mam jednak nadzieję, że istnieje jakieś dumniejsze tego określenie niż "uzależnienie",
choć i to zapewne już powoli się nadaje.

Dla mnie to również pierwsza przeczytana książka, bodaj w wieku 8 czy 9 lat, ulubiony film i w obu tych przypadkach była to miłość od pierwszego wejrzenia. Również nie liczę ile razy film widziałam - na tym etapie już chyba nie ma się czym chwalić. "Dużo" to w każdym razie spore niedopowiedzenie.

W młodym wieku podczas pierwszego spotkania z książką/filmem na pewno jest bardzo wiele. Do dziś pamiętam jak wielkie wrażenie robiły na mnie filmy oglądane we wczesnym dzieciństwie, czy pierwsze z czytanych książek. Ale Śródziemie ma chyba nawet ponad ten fakt swoją własną magię. Każda pozostała książka z Tolkienowej półeczki wchłaniała mnie nie mniej od LOTR'a mimo czytania jej w późniejszym wieku.

ocenił(a) film na 10
asa111

A jakieś wrażenia zmysłowe? Jakieś skojarzenia z 'LOTR-em' w świecie rzeczywistym? Mi na przykład zapach wędzonych śliwek kojarzy się z wilgotnymi lochami Golluma z książki 'Hobbit'. Choć słowo 'kojarzy' nie jest tu adekwatne. Po prostu zapach wędzonych śliwek mnie tam przenosi (choć wędzonej śliwki nigdy nie zjem, bo ich nie cierpię).
Tak samo mam na przełomie lata i jesieni, albo wczesnej wiosny. Kiedy palone są liście w Polsce, albo gdy przyroda zaczyna budzić się po zimie, to od razu przeskakuję do Shire i czuję się jak jakiś hobbit :D

Lukas_Art

Hmm... Ciekawe pytanie, na które myślę po dłuższym zastanowieniu znalazłabym bez wątpienia gromadkę odpowiedzi. Na tej moment powiem jedynie (choć może niezbyt to zmysłowe) - góry. Każda górska wędrówka to dla mnie taka mała namiastka Śródziemia. Choćby były to "jedynie" nasze polskie Tatry, regularnie przywodzą w myślach filmowe nowozelandzkie widoki i LOTR'owy soundtrack, (już nawet pomijając fakt, że po nastu godzinach drogi od szczytu do szczytu zaczynam bardzo utożsamiać się z Frodem i jego wędrówką :").

ocenił(a) film na 10
asa111

No to uważaj na potyczki gigantów. TOPR niewiele tutaj pomoże ;)

ocenił(a) film na 9
Lukas_Art

Dokładnie

ocenił(a) film na 10
Lukas_Art

Film jest po prostu tak dobry że wracam do niego z przyjemnością średnio raz na 2 lata.

ocenił(a) film na 10
Anthrax91

I zawsze się go ogląda tak jakby się oglądało po raz pierwszy :D

ocenił(a) film na 8
Anthrax91

szkoda że Hobbit nie był ;d pamiętasz Bitwę 4 armii?

ocenił(a) film na 10
Lukas_Art

Władca pierścieni drużyna pierścienia oglądam codziennie jestem uzależniony ten film to arcydzieło 10/10

ocenił(a) film na 10
Lukas_Art

Ja również wracam do trylogii Władcy Pierścieni 1-2 razy do roku. Za każdym razem oglądam z takim samym zainteresowaniem. Istne arcydzieło!

ocenił(a) film na 10
Zbychu_fw

Dokładnie. Klasyk. Ma w sobie to coś :) Zresztą tak samo jak książka.

ocenił(a) film na 8
Lukas_Art

Po prostu Pierścień wzywa, proste

agab_10

Uważaj! Pierścień to dzieło Złego Ducha.Możesz skończyć jak Gollum. Poza tym uważam, że ekranizacja LOTR bez Toma Bombadila jest nieważna od samego początku!

ocenił(a) film na 9
daniel300

Tom jako postać w literaturze i oczko autora do czytelników się sprawdza, w filmie byłby zbędny i zajmowałby tylko czas ekranowy długiego i tak już filmu.

ocenił(a) film na 9
Lukas_Art

Mam ochotę oglądać tylko "Drużynę Pierścienia", reszta jest zbyt głupia i już bez tego klimatu co początek podróży.

ocenił(a) film na 9
Lukas_Art

Ja też tak mam, zresztą z kosmiczną saga czyli GW to samo.
Te dwie pozycje są genialne, choć wyrzej cenie trylogię LOTR.
A z tego powodu iż, super muzyka plus nieziemskie ujęcia oraz fabuła coś genialnego.
Zresztą to uzależnienie akurat jest raczej nieszkodliwe.
Jestemna etapie czytania drugiego tomu LOTR.
Zresztą ta trylogia spodobała mi sie dopiero w sierpniu 2018 r. Włączyłem na Netflixie ot z nudów i zakochałem sie w niej.

ocenił(a) film na 10
Martinez08

LOTR + Star Wars - bracie z innej matki! :D

ocenił(a) film na 10
Martinez08

Bo to bardzo dobry film. Zresztą tak samo jak książka.

ocenił(a) film na 10
Lukas_Art

1-2 razy do roku obowiązkowo muszę obejrzeć.
Oczywiście tylko w wersji reżyserskiej.
Z czego raz najlepiej na nocnym maratonie filmowym.

ocenił(a) film na 10
Siguardo

O to to ;D

ocenił(a) film na 10
Lukas_Art

Jeśli byłoby to możliwe to w następnym życiu chciałbym być Hobbitem i mieszkać "pod Pagórkiem". Pracować, bawić się i palić fajkowe ziele. A co do sagi, to też, przynajmniej raz na rok oglądam (podobnie jak - V jak Vendetta, To właśnie miłość, Avengersów i Polowanie na Czerwony Październik).

A moją ulubioną postacią jest - Gandalf.

A tu link to Graham Norton Show - gdzie wystąpił Ian McKellen (wraz z Hugh Jackmanem - Patrickiem Stewartem). Co prawda z 2017 roku jest ten odcinek, ale to mój ulubiony.

https://www.youtube.com/watch?v=gDhvG_p9br8

ocenił(a) film na 10
Thorgal1982

A ja chciałbym po śmierci przenieść się do Khorinis i jako Bezimienny napieprzać ścierwojady :D

ocenił(a) film na 10
Lukas_Art

Spokojnie. To nie uzależnienie tylko bycie fanem. Co prawda tylko kilka rzeczy z normalnego życia przypomina mi Władcę Pierścieni ale co ok. dwa trzy miesiące muszę oglądnąć filmy.

ocenił(a) film na 9
Lukas_Art

ja mam tak z pierwszą trylogią Gwiezdnych Wojen: Imperium kontratakuje,Powrót Jedi i Nowa nadzieja..nigdy mi sie te filmy nie znudzą

ocenił(a) film na 10
Lukas_Art

Dokładnie, właśnie skończyłem oglądać trylogię po raz...no właśnie który? Genialny Tolkien, genialna książka, genialny film, genialni aktorzy i genialny Jackson. Nie wiem skąd się to bierze, ale co pewien czas tą trylogię chce się oglądnąć ponownie i kolejny raz ona zachwyca. Takie filmy filmy to rzadkość.

ocenił(a) film na 10
fett85

Boże Narodzenie bez LOTRa jest jak kiedyś bez tego durnego Kejwina ;P

ocenił(a) film na 10
Lukas_Art

ja tak mam codziennie codziennie musze obejrzec chociarz jedna czesc wladcy pierscieni przewaznie ogladam władce pierscieni powrót króla to jest juz chyba uzaleznienie ale nie da sie powiedziec o władcy ze jest to film zły cala trylogia jest genialna 10/10

ocenił(a) film na 10
Lukas_Art

ja sie doliczylem 5640 razow jakie ogerzalem filmy wladca pierscieni trylogia puzniej juz przestałem liczyć odkad pierwszy raz zobaczyłem władce pierscieni w 2001 roku pierwsza czesc ogladam go codziennie cala trylogie ale odkad zobaczyłem powrot króla w 2004 roku ogladam przewaznie 3 czesc

ocenił(a) film na 10
Rafal350a

Więc jeśli moje coroczne oglądanie LOTR-a uważam za uzależnienie, to co dopiero dzieje się z Tobą? ;)

ocenił(a) film na 10
Lukas_Art

człowieku jak nie moge zyc bez władcy pierscieni kocham te trylogie nie moge zyc jak raz dziennie nie obejrze którejkolwiek czesci czasami mam 2 3 miesieczna przerwe ale czasem 2 3 miesiace bez ogladania trylogi władcy pierscieni to jest max co moge wytrzymac bez ogladania trylogi władcy pierscieni rok tak jak ty bym nie wytrzymał niewiem jak ty wytrzymujesz cgyba jedyne wytumaczenie jest takie ze nie lubisz tak trylogi władcy pierscieni jak ja

ocenił(a) film na 10
Lukas_Art

jesli chodzi o druzyne pierscienia to uwazam za najsłabsza część i najrzadziej ja ogladam jestem uzalezniony głownie od powrotu króla który uwazam za najlepszy film z calej trylogi i o odpowiedniej długości 4 godziny takie filmy powinny puszczac w kinie

ocenił(a) film na 10
Lukas_Art

Raz do roku - TITANIC, seria ROCKY, RAMBO, SZKLANA PUŁAPAKA I WŁADCA PIERŚCIENI obowiązkowo :)

ocenił(a) film na 10
Lukas_Art

Mam tak samo jak Ty kolego, kocham całą twórczość Tolkiena, nawet maturę pisałem na temat Śródziemia :) Nie wspomnę już o grach na PC czy Xbox a kończąc na regularnym oglądaniu trylogii w wersji reżyserskiej ♥️ Mimo wszystko, największy sentyment mam chyba do Drużyny Pierścienia chyba dlatego że jak miałem 11 lat i obejrzałem po raz pierwszy to nie mogłem przez wiele dni zapomnieć o tym filmie tak ogromne wrażenie na mnie wywarł. Pozdrawiam wszystkich Tolkienowców!

ocenił(a) film na 10
Lukas_Art

Ja oglądam dla rozluźnienia, w chorobie czy zamiast muzyki. Mąż uważa, że jestem szurnięta, ale on się nie zna

ocenił(a) film na 10
zochorek

Pewnie, że się nie zna. LOTR to najlepszy detoks.

ocenił(a) film na 10
zochorek

władca pierscieni druzyna pierscienia to nie film dla kobiet wiec twoj maz ma racje wiele scen batalistycznych brzytkie mordy orków itp

ocenił(a) film na 10
Rafal350a

Jak to nie dla kobiet?! A Aragorn? A śliczna buzia Legolasa?

ocenił(a) film na 10
LadyLannister

ale orkowie to juz za ładni nie sa wiec mozna sie przestraszyc oczywiscie kobieta ja tam sie nie boje ale kobieta mogla by sie przestraszyc albo mniec obrzydzenie lek najbrzytszy był gathmot ale on był w władca pierscieni powrót króla ale nic kazdemu wolno obejrzec trylogie władcy pierscieni jest dla wszystkich jesli ta kobieta sie nie boji to morze obejrzec ja niemówie ze ten film nie jest dla wszystkich kobiet ale dla niektorych to niebardzo sa kobiety bardziej wrazliwe i mniej wrazliwe te bardziej wrazliwe nie powinny ogladac ochydnych orków

ocenił(a) film na 10
Lukas_Art

Ja też, jak żaden inny film "Władcę..." mogę oglądać i oglądać...

ocenił(a) film na 10
Pulser_X

ale która część mozesz ogladac czy wszystkie na raz na okrągło bo ja głownie powrót króla władca trylogia szczególnie powrót króla ale to jest moje zdanie kazdy ma inne to sa filmy które mozna ogładac na okrągło cały czas tak powinno sie robic filmy zeby sie nigdy nie znudziły

ocenił(a) film na 10
Rafal350a

Wszystkie, naprawdę ta magia tych filmów jest świetna.

ocenił(a) film na 10
Pulser_X

no to prawda magia tych filmów jest niesamowita hobbit jest 100 razy gorszy ale władce ogladam codziennie

ocenił(a) film na 10
Lukas_Art

Trafiłam na ten wątek, szukając innych osób, które również czują "uzależnienie" od LOTR. I cieszę się, że nie jestem jedyna, gdyż mam dokładnie tak samo. Przestałam już liczyć, ile razy obejrzałam wszystkie części. Gdy LOTR jest "puszczany" w telewizji (nieważne, że z tymi okropnymi przerwami na reklamy) - muszę go zawsze obejrzeć, chociażby "leciały" inne również dobre filmy. Niektóre sceny oglądam nawet po kilkanaście razy dziennie, bo tak mnie porywają (w tramwaju, w domu, w samochodzie).

To chyba pewna tęsknota za magią w świecie, za wiarą w dobro, nadzieję. No i gdzie ci heroiczni mężczyźni ;)

Lukas_Art

Papierochy to świństwo i głupota ale z resztą się zgadzam. Sam wracam do Trylogii co jakiś czas. W tym tkwi wartość arcydzieł.

ocenił(a) film na 9
Lukas_Art

Tak, mam tak samo ;) i to po tylu latach. Mimo że nie widziałam tych filmów w kinie bo byłam zbyt mała i nie czytałam jeszcze ani nic :) gdy zobaczyłam po raz pierwszy - przepadłam :) na zawsze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones