PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11841}

Władca Pierścieni: Powrót króla

The Lord of the Rings: The Return of the King
8,4 527 122
oceny
8,4 10 1 527122
7,7 35
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Powrót króla
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Powrót króla

Chyba jedynie porządna ekranizacja Wiedźmina może odebrać mu ten tytuł.

ocenił(a) film na 10
Kuba_Marciniak

Lub ekranizacja "Silmarilliona" ;)

ocenił(a) film na 10
LadyLannister

To raczej jako serial ;) I byłoby fajne tylko Jackson musiał by wyrzucić sporo treści bo zrobiłoby się nudno. Peter ma jednak prawa do jeszcze jednej historii, przy której miałby też najwięcej miejsca na własną twórczość. Chodzi mi tu o opisane zdawkowo w "Powrocie Króla" wydarzenia Wojny na Północy. Mógłby to nakręcić, wrócić tematem do Mrocznej Puszczy, goblinów, krasnoludów. Postacie typu Gandalf jakoś by tam się zmieściły a na pierwszy plan wysunęłaby się Rada i niedobitki krasnoludów ;)

ocenił(a) film na 10
Kuba_Marciniak

Nie może:)

Kuba_Marciniak

Conan najlepszy!!!!

użytkownik usunięty
kacperpogorzelskipl

Zdecydowanie. Old skool.

ocenił(a) film na 10
Kuba_Marciniak

Warcraft to zrobi

ocenił(a) film na 10
Gregor4567

Buahha

ocenił(a) film na 10
Kuba_Marciniak

z czego rżysz? Uniwersum Warcrafta jest 100x lepsze, potencjał jest ogromny, wszystko zależy tylko czy sam film będzie dobry

ocenił(a) film na 10
Gregor4567

Na pewno nie tak jak film Jacksona. Tu nie ma porównania. A uniwersum? Proszę cię....uniwersum Tolkiena to rodzic wszystkich obecnych uniwersów fantasy (może po za uniwersum Martina). Nie ma drugiego tak rozbudowanego, tak wielkiego. Tolkien stworzył do Sródziemia cała historie opisaną w skomplikowanym molochu jakim jest Silimarilion, stworzył języki na potrzeby tego świata, obecnie wykłada się nawet taki przedmiot jak tolkienologia.

ocenił(a) film na 10
Kuba_Marciniak

No cóż gusta, wiem że Warcraft, tak jak wszystko jest podpatrzony od twórczości Tolkiena ale nie obchodzi mnie to. Dla mnie to uniwersum jest lepsze i są ciekawsze postacie. Film zapowiada się przyzwoicie - to dopiero pierwsza część i takie wprowadzenie do świata, prosta fabuła. Drużyna Pierścienia mi się średnio podobała - strasznie nudny od połowy, jest szansa że Warcraft będzie lepszy.

ocenił(a) film na 9
Kuba_Marciniak

Tak Tolkien to był mocarz fantasy :) Film nawet w połowie nie jest tak dobry jak książki, a mimo to nie można było dać mniej niż 9/10.

Co do Warcrafta to jest to jeden ze światów który pierwowzór wziął od Tolkiena, ale później poszedł w swoją stronę. Powiadają, że Warcraft jest bardziej wojenny niż Lotr. Moim zdaniem warto zobaczyć jeśli ktoś lubi filmy z tego gatunku. Nie ma o co drzeć kotów, bo to nie jest żadna rywalizacja a po prostu film fantasy który może okazać się dobry. A dobrych filmów fantasy nigdy za wiele :)

ocenił(a) film na 10
Dentarg

Dokładnie ;)

Chociaż i u Tolkiena (zwłaszcza w Silimarilion) trudno narzekać na brak wojen.

ocenił(a) film na 9
Kuba_Marciniak

U Tolkiena tak :) Oddziały Balrogów, smoki itp.

Mi chodziło o Lotra Jacksona.
Warcrafta jeszcze nie widziałem, ale widziałem za to opinię człowieka który powiedział, że "Warcraft jest bardziej wojennym filmem niż ekranizacje Władcy".

ocenił(a) film na 10
Dentarg

A no to tu racja.

ocenił(a) film na 10
Dentarg

Serio? Nawet w połowie?

ocenił(a) film na 10
Gregor4567

Jak widać Warcraft nie zamiótł pod dywan nawet amatorskiego Polowania na Golluma. Eh, fani

ocenił(a) film na 10
katedra

film Warcraft to niewykorzystany potencjal. Mozna bylo stworzyc legende jak zrobil to Jacskon, a mozna tez bylo zrobic byle jaki film, aby tylko dobrze sie sprzedal. Od warcrafta czuc wyraznie smrody wspolczesnego kina, gdzie ambicja ustapila miejsca kasowości

ocenił(a) film na 10
Gregor4567

Samo universum może i jest ciekawsze, ale zostało stworzone na potrzeby gry, a do filmu potrzebna jest dobra historia i w tej kwestii Warcraft nie ma porównania do "Władcy Pierścieni" ani do żadnej dobrej książki fantasy.

Gregor4567

ta, zrobił

ocenił(a) film na 10
Xoxoxox

Owszem, pod wieloma względami jest lepszy. Mi osobiście podoba się nawet bardziej niż nudna Drużyna Pierścienia, zobaczymy jak kolejne części.

Gregor4567

Drużyna Pierścienia to najlepsza część filmowej trylogii i jako taka z pewnością nie jest nudna.

ocenił(a) film na 10
Xoxoxox

No to już gusta, według rankingu widzów najlepszy jest Powrót Króla, szczerze to drużyna pierścienia mnie strasznie nudzi od połowy.

ocenił(a) film na 9
Gregor4567

ranking większości ? Większość jest głupia. Drużyna to po Conanie najlepszy film fantasy w historii.

ocenił(a) film na 10
Gregor4567

mnie te zdruzyna pierscienia nudi od połowy według mnie druzyna jest najsłabsza z całej trylogii owszew to bardzo dobry film alez powrotem króla nie m aszansz skala bitew i to sie dzieje w powrocie króla miazdy pozostałe dwie czesci zreguły jak sa tworzone kolejne czesci jakiej trylogii lub sagi filmowej jak gwiezdne wojny czy harry potter przewaznie najlepsza jest pierwsza cześć filmu a seguele sa juz slabsze z władca jest odwrotnie ostatnia część jest najlepsza a pierwsza najgorsza ale to moje zdanie kazdy ma inne

ocenił(a) film na 10
Xoxoxox

jsk gregor4567 mowi ze jest nuda to jest nudna tez tak uwazam i ty tez tak powinienes uwazac powrót króla jest najlepszy i koniec przy tym filmie wogule sie nie nudzę

ocenił(a) film na 6
Kuba_Marciniak

Czy najlepszy? Owszem dobry ale ja bym dała innych aktorów. Film jest dobry ale daleko mu do arcydzieła, bądźmy bardziej krytyczni i nie przyjmujmy wszystko jak leci.

ocenił(a) film na 10
nudecroft

Tylko, że ja nie mam być do czego bardziej krytycznym :P
Ten film do wizualne i artystyczne cudo, genialna muzyka, fenomenalne efekty i scenografie. Aktorzy świetnie dobrani i odgrywający swoje role, świetna rola Serkisa, McKallena czy Vigo. Wszyscy idealnie pasują do tych postaci.

ocenił(a) film na 6
Kuba_Marciniak

Miałam na myśli że należałoby spojrzeć na tę produkcję z pewną dozą powściągliwości w swoich zachwytach ale jak bardzo ci się podobał to nie chcę ci zabierać tej przyjemności, więc spox.

ocenił(a) film na 10
nudecroft

Jedyne małe minusy jakie można by wytknąć serii LOTR to:
- dość długie rozkręcanie się pierwszej części,
- późniejsza podróż Froda i Sama jest dość nudna.

Reszta jest dosłownie idealna - nie za miękka, nie za twarda, taka al dente XD.

ocenił(a) film na 6
rafik54321

Do minusów należy dołączyć również dość nudnawy epilog czyli to co się dzieje po powrocie Sama i Froda z Mordoru. Druga część (Dwie Wieże) jest bezapelacyjnie najlepsza.

ocenił(a) film na 10
nudecroft

Ile masz tam tego epilogu? Kilka minut. W skali produkcji która w sumie, w wersji reżyserskiej ma około 12 godzin, to te kilka minut nudy na koniec to dosłownie nic :) . Mi również dwie wieże najlepiej przypadły do gustu.

Dobrze, ale przyjmijmy że ów epilog jest wadą, czyli w sumie mamy 3 i to niezbyt duże. Te trzy rysy wg ciebie są tak dużą skazą że dałeś/łaś 5/10 mimo świetnego scenariusza, genialnej gry aktorskiej, wybitnemu reżyserstwu i o dziwo nie przeładowania efektami specjalnymi? Troszeczkę chyba skrzywdziłeś/łaś LOTRa :)

ocenił(a) film na 6
rafik54321

Tak myślisz że za słabo oceniłam? Może trochę. Zaraz podwyższymy ocenę do przynajmniej 6/10

ocenił(a) film na 10
nudecroft

Myślę że za nisko oceniłaś. Weź też pod uwagę to, że dziś na prawdę trudno wymyślić coś całkowicie nowego. Bo w zasadzie wszystko już ludzie widzieli.
Chyba nie ma osoby której ten film by się nie podobał z zasady, z klimatu czy fabuły. Trafia do każdego. Małego i dużego :) . Którego aktora byś wymieniła i na kogo? Co byś poprawiła? Myślę że tak trzeba oceniać filmy - szukając wad i przyrównując je do zalet. Gdy wad jest niewiele a zalet dużo to mamy produkcję na miano 10/10 :)

ocenił(a) film na 6
rafik54321

Słusznie powiadasz kolego, jednak nadal myślę że trzecia część LOTR na więcej niż 7 raczej nie zasługuje, w innym wypadku mamy do czynienia z jakąś tam formą bez krytycyzmu. Ocena 10 dla tej części to zdecydowanie za dużo ale mną się absolutnie nie przejmuj bo jak dobrze wiesz moja skromna ocena w żadnym wypadku nie zaważy na średniej ocenie ; ) tego dzieła.

ocenił(a) film na 10
nudecroft

Wiadomo - nie wszystko każdemu musi się podobać. Ktoś może powiedzieć że to 100% dziadostwo i ok. Tylko ode mnie jeden warunek - uzasadnij dlaczego to jest 100% dziadostwo :) .

ocenił(a) film na 6
rafik54321

No cokolwiek by nie mówić o LOTR to zdecydowanie NIE jest dziadostwo ale też nie arcydzieło. Tak jak mówię trzeba przyjąć pewną dozę powściągliwości w swych zachwytach i nieco stonować a wtedy dowiesz się że ocena tych bardziej krytycznych ludzi jest bardziej obiektywna niż tych co szastają dziesiątkami, uwierz mi. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
nudecroft

No dobrze - to z innej strony. LOTR jest zbyt słaby na 10? Ok, w takim razie co nie jest? Tylko mi nie wyskakuj z sagą zmierzch XD

ocenił(a) film na 6
rafik54321

Na przykład Titanic Camerona zasługuje na 10.

ocenił(a) film na 10
nudecroft

Widzisz, znowu wg mnie to mega przereklamowana produkcja. DiCaprio to wgl taki sobie aktor który sławę zawdzięcza w mojej ocenie nie umiejętnościom (które ma co najwyżej niezłe), a ładnej buzi. Mnie jakoś Titanic nie zachwycił niczym. Dziś taka produkcja by się nie sprzedała i zgarnęła masę hejtu...

Ale wróćmy do LOTRa. Jak na jego tle wg ciebie wypada Hobbit lub Warcraft? Jakby nie patrzeć to w zasadzie ten sam "typ" filmu.

ocenił(a) film na 6
rafik54321

Hobbit wypada bardzo blado w stosunku do LOTRa (Władcy Pierścieni) a Warcrafta jeszcze nie oglądałam.

Jeśli chodzi o DiCaprio to jest to aktor genialny, obejrzyj sobie z nim film "Co gryzie Gilberta Grape'a" tam Dicaprio grał upośledzonego a grał tak jakby na prawdę był upośledzony, to była doskonała rola. To zdecydowanie nie jest taki sobie aktor widać musiałeś się trochę uprzedzić do niego i nawet nie wiem w jakim przypadku i kiedy bo widzisz... DiCaprio jest aktorem wybitnym.

Wracając do Władcy Pierścieni, brakuje mi jakiejś magii w tym filmie tam wszystko jest na zasadzie poprawności i ta produkcja nawet nie stara się udawać czegoś ambitniejszego. Nie powiem że jest to słaby film, mam tu na myśli całą filmową trylogię, tylko czuję niedosyt i to poważny. Zaraz jeszcze pogadamy.

ocenił(a) film na 10
nudecroft

Widziałem Infiltrację, Incepcję, Titanica, Wilka z Wall Street i na prawdę nie trawię tego aktora. Nie podoba mi się jego gra, jakaś taka - po prostu mnie drażni XD. Jest masa o wiele lepszych aktorów, którzy niestety się nie przebili :/ . Choćby Gary Oldman... Ale dość o nim.

Przy Hobbicie faktycznie widać spadek jakości, ale przecież każdy już wiedział czego się spodziewać więc nie było efektu "WOW". Ale też przeładowano to efektami specjalnymi (komputerowymi), co ujmuje klimatowi filmu...

Co do magii filmu - myślę że po prostu nie wczułaś się w klimat tego filmu. Nie wyobraziłaś sobie co by było gdyby taki świat istniał na prawdę, z magią z elfami czy orkami.

ocenił(a) film na 6
rafik54321

Bardzo lubię Gary'ego Oldmana ale to inny typ aktora co DiCaprio obaj tak różni ale tak samo świetni.

Gary Oldman - aktor bardzo rozpoznawalny i bardzo charakterystyczny a jego rola w Leonie Zawodowcu zjawiskowa i jego rola życia.

Co do Władcy Pierścieni jest to poprawnie zrealizowana produkcja. Muzyka, Aktorzy, Kostiumy oraz Efekty Specjalne wchodzące w skład tej produkcji stanowią o niezłym kunszcie reżysera. Tu wszystko się zgadza, jednak mam pewien niedosyt po obejrzeniu całości i nie bardzo potrafię sprecyzować czego mi brakowało. Zaraz poukładam sobie wszystko i spróbuję Ci odpowiedzieć na to nurtujące pytanie - czego tak naprawdę zabrakło do miana arcydzieła? Do usłyszenia.

ocenił(a) film na 10
nudecroft

Gary Oldman jest po prostu mega wszechstronny. Zagra dosłownie każdą rolę. Grał świra-policjanta w Leonie, grał bogacza omamionego zemstą (Hannibal), grał kosmicznego świra-szefa korporacji (5ty element), zrównoważonego detektywa (batman)... Wybitnie niedoceniony aktor, pewnie dlatego że chyba nigdy nie grał głównej roli...

Coś mi się zdaje że ty po prostu średnio lubisz filmy fantazy. Po prostu uwielbiasz dramaty, sensacyjne i gangsterskie, to cię kręci i dlatego trudno ci docenić LOTR :) . Trochę tak, jakbyś uwielbiała głównie kuchnię francuską i miała się zachwycać chińską :) .

ocenił(a) film na 6
rafik54321

Bardzo lubię dramaty sensacyjne, obejrzyj sobie "Stan łaski" tam właśnie gra Gary Oldman. Bardzo dobrym filmem jest "Prawo Bronxu". Świetnym filmem są "Nieugięci" z Nickiem Nolte. Ale podobał mi się Sin City o dziwo bo nie pasuje stylem do pozostałych. Bardzo lubię takie klimaty jak z gier typu Syndicate Wars, Bioforge czy Little Big Adventure 1,2. To są moje ukochane klimaty.

Tak więc wcale nie jest powiedziane że nie lubię Fantazy. Bardzo podobał mi się kiedyś film "Niekończąca się opowieść" teraz już tak mnie nie kręci ale dawno temu to był mój ukochany film. Bardzo bym chciała aby powstał porządny remake Never Ending Story.

ocenił(a) film na 10
nudecroft

No to mamy odpowiedź. LOTR nie pasuje w 100% w twoje gusta. Wystarczył rzut okiem na twoje oceny ;)

ocenił(a) film na 6
rafik54321

No cóż, pomimo iż LOTR to nie moje klimaty potrafię mimo wszystko docenić jego walory bo w istocie jest to pierwszorzędnie zrealizowane widowisko a zwłaszcza 2 część (dwie wieże). Więc pomyśl w ten sposób : Osoba która nie zachwyca się klimatami LOTR ale która docenia wielkość i kunszt zrealizowanego dzieła, to taka osoba jest właśnie najlepszym wyznacznikiem jakości takiego filmu bo jest to opinia osoby która ma stosunek neutralny do takich produkcji a więc można powiedzieć że opinia takiej osoby jest bardzo istotna oraz najbardziej obiektywna.

ocenił(a) film na 10
nudecroft

A jednak taka opinia jest mimo wszystko subiektywna, gdyż racjonalnie patrząc produkcja gorsza może być oceniona przez ciebie wyżej jeśli wpasuje się w twoje gusta :) .

Swoją drogą - fajnie podyskutować z kim, kto nie wali hejtem od razu :)

ocenił(a) film na 6
rafik54321

No cóż mogę powiedzieć ci drogi kolego bo ja jestem osobą na poziomie i można podyskutować ze mną w normalny cywilizowany sposób a hejty zostawmy trollom :)

ocenił(a) film na 6
nudecroft

Dobrej nocki : )

ocenił(a) film na 10
nudecroft

Jakbyś chciała kiedyś popisać to mój nr GG 58315577

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones