PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842425}
4,4 95 756
ocen
4,4 10 1 95756
5,6 49
ocen krytyków
W lesie dziś nie zaśnie nikt
powrót do forum filmu W lesie dziś nie zaśnie nikt

Mamy księdza pedofila, Polaka przedstawionego jako pijaka faszystę, nieszczęśliwego i nie rozumianego przez ojca geja i herosa dziewczynę, która pokonała złych oprychów. Lewackie standardy zachowane no to myk z automatu na Netflixa.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
filmweb_99

Ściska czy nie ściska ale to już nudne i oklepane a przede wszystkim żenujące bo mamy kolejnego gniota nie wybijającego się powyżej średniej jak każdy inny film na Netflixie z przemyconą lewacką ideologią.

lamp79

I ten hym młodych włożony w usta nazioli... Ehh. Żal

ocenił(a) film na 1
prz_dubel

Ten pseudo reżyser powinien za to beknąć bez kitu.

ocenił(a) film na 7
filmweb_99

Właśnie! :)

ocenił(a) film na 7
exene

Film dobry, a tym.ktorym się nie podoba to msza w niedzielę i TV trwam

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6

Film dobry, a tym.ktorym się nie podoba to msza w niedzielę i TV trwam A POZNIEJ wypad komuchy HAHAHA TO KOMUCHY SA PRZECIWNI RELIGII :D TYPOWY LEWAK :D

filmweb_99

ahh ahh ile nienawiści, to dlatego was nikt nie lubi - macie ciągły ból d_py :3

lamp79

"Herosa dziewczynę"? To jest slasher, podgatunek horroru - w nich zawsze mamy bohaterkę będącą tzw "final girl" i to jest właśnie postać Wieniawy - outsiderka, brunetka, z przeszłością. Final girl przeżywa wszystkich i ostatecznie pokonuje mordercę, zasady działań slasherów (tak samo jak reszta bohaterów - głupia blondynka, "jock" - wysportowany przystojniak, nerd etc.) Postać księdza - kolejny motyw slasherów, czyli ten, kto wydaje się być dobrym człowiekiem, który Cię ocali, jest tak naprawdę kolejnym niebezpieczeństwem. Co do Polaka faszysty, to wszyscy bohaterowie są przecież Polakami, to nie jest żadna stereotypizacja Polaków tylko konkretna postać. Doszukujesz się w tym filmie czegoś, czego w nim nie ma, a przede wszystkim wgl nie znasz gatunku.

ocenił(a) film na 1
olmaika

Chciałbym w to wierzyć ale za dużo tych stereotypów. Ksiądz dodatkowo pokazany w drogich butach i w luksusowym samochodzie. Chłopak gej wylewający żal jaki to nie jest rozumiany przez ojca homofobia no i w szczególności tych dwóch pijaczków krzyczących jakieś faszystowskie hasła. To nie jest doszukiwanie się szczegółów bo do takiego nie wymagającego filmu podchodzi się bezmyślnie ale ciężko przejąć mi obojętnie jak widzę takie coś. Chciałem zauważyć że ten badziew ma dystrybucję na międzynarodowej platformie. Przygłupy z Ameryki jeśli to obejrzałeą całkowicie będą się utwierdzać w tego typu stereotypach. Oni tam naprawdę uważają że były "polskie obozu śmierć"

lamp79

gdzie ty w tym filmie geja miałeś?

lamp79

to nie stereotypy czy wciskanie na siłę w konkretny typ filmu, tylko Polska B i C, czas otworyć oczy.

ocenił(a) film na 1
sucinum

Ja akurat w Polsce B czy C nie mieszkam to nie wiem.

ocenił(a) film na 3
olmaika

olmaika, jakie ty slashery oglądasz, po których twierdzisz, ze w nich zawsze jest kobieta-bohaterka i ksiądz? ;) W klasykach gatunku, takich jak "Wzgórza mają oczy", "Koszmar z ulicy Wiązów", "Piątek 13-ego", "Głęboka czerwień", "Suspiria" czy "Evil Dead" jakoś niczego takiego nie widziałem ;)

Alex_de_Large

Slashery często opierają się na podobnym schemacie. Bohaterowie stanowią grupę związanych blisko ze sobą osób (przyjaciele, rodzina, uczniowie tej samej szkoły), zwykle młodzieży w wieku szkolnym, zgromadzonych w miejscu (np. obóz letni, campus itp.) będącym obszarem działania psychopatycznego mordercy. Psychopata po kolei rozprawia się z kolejnymi osobami aż do konfrontacji z tak zwaną „final girl”, która musi stawić czoła mordercy i wyeliminować go. „Final girl” to młoda dziewczyna, zwykle dziewica, która uosabia powszechnie uznawane wartości moralne: nie pija alkoholu, nie bierze narkotyków, nie uprawia wolnej miłości, często jest osobą wierzącą i kochającą córką. Jako przeciwwaga dla stereotypowej, amerykańskiej młodzieży przedstawionej w postaci wspomnianej, pozbawionej kręgosłupa moralnego grupy, często jest wyśmiewana lub ignorowana przez rówieśników bądź też uważana za dziwaczkę albo może być też lubiana. Postać „final girl” ukształtowały role Marilyn Burns w Teksańskiej masakrze piłą mechaniczną, Jamie Lee Curtis w Halloween i Adrienne King w Piątku, trzynastego. Wychodzi na to, że słabo oglądałeś... I jak można zaliczyć Suspirie do slashera??? Wzgórza mają oczy... "Klasyka gatunku", śmiech na sali...

ocenił(a) film na 2
lamp79

Slasher jak to slasher fajnie, że taki w Polsce powstał. A że ludzie narzekają, że fabuła przewidywalna i brutalny, no cóż taki gatunek filmu i nie każdy może lubi. Ksiądz pederasta, prześladowany homoseksualista, wyzwolona koleżanka i tak dalej i tak dalej - produkcja Netfilxowa - z tego szyldu zazwyczaj dostajemy taką narrację, to mnie nie dziwi (btw jak ci się nie podoba to Cię wyzywają od prawaczków i każą iść do kościoła xD).

Problem jest inny. który lamp79 zauważył. Szkodliwość ostatniej sceny, aż mnie poraziła. Międzynarodowa platforma, 90% osób wyrabia sobie światopogląd na podstawie filmów, a tu idzie dwóch meneli w niemieckich mundurach ze swastyką na ramieniu (ludzie, swastyki boją się już nawet używać w wojennych grach komputerowych)..A my sobie tutaj dumnie szorujemy z takimi scenami, nie wiem o co chodziło producentom. Ludzie pamiętają symbole - cegiełka do "polskich obozów śmierci". Straszny niesmak.

Jako slasher ocena 6 dzięki tej pięknej scence 2.

ocenił(a) film na 1
Thompson213

Dokładnie. Pierwszy Polski slasher a oni zamiast na filmie skupiają się na polityce. Tragedia. Dawno takiej żenady nie widziałem.

ocenił(a) film na 7
lamp79

człowieku nie każdy film musisz oglądnąć jak patrzysz na nie pod aspektem politycznym

ocenił(a) film na 3
lamp79

No chyba czas na terapię O_o

lamp79

Tak z ciekawości, jakie typy obsadziłbyś jak scenarzysta. W innych produkcjach tego typu bohaterami też są najczęściej skrajni przedstawiciele danych nacji. A i jeszcze jedno ten film nie ma transkrypcji na angielski... więc.

lamp79

Dokladnie typowo lewacka szmira

ocenił(a) film na 7
lamp79

Przecież to są nawiązania do realu. Urodziny hitlera w lesie, cytat Abp Michalika który pedofilię usprawiedliwiał tym, że to tak naprawdę wina dziecka bo dorosłego wciąga w grzech.

O traktowaniu ruchu lgbt - zwłaszcza w polsce "B" (lublin, białystok) przypominać nie muszę bo gdyby rząd dał noc oczyszczenia to ci ludzie zrobili by "porządek" a w niedzielę się z tego wyspowiadali i byłoby supcio.

Wyłącz czasem TVPis bo Polska to nie kraj miodem i mlekiem płynący....

ocenił(a) film na 1
josedratewka

Acha to już teraz wszystko rozumiem, dzięki.
Grupa debili zorganizowała sobię ognisko w lesie ku czci führera i inny przygłup wyraził swoje zdanie na temat pedofili więc to jest całe nasze społeczeństwo w pigułce i takowe scenarzysta musiał ukazać w tym pseudo horrorze.
Proponuje wyłączyć czasem TVN a Polska to nie tylko Podlasie.

lamp79

wśród gejów też są pedofile ale o tym CICHO SZAAAA

josedratewka

Mówisz o tej ustawce za hajs? Jedyny wyrok jaki zapadł to grzywna, na kwotę zbliżoną do otrzymanych pieniędzy. I cyk dzięki ustawce i opieszałości sądów mamy w Polsce i na świecie zakłamany obraz.

josedratewka

"pedofilię usprawiedliwiał tym, że to tak naprawdę wina dziecka bo dorosłego wciąga w grzech." fuuuj a to sqrwiel...

josedratewka

Wierzysz w tę inscenizację w lesie? Badały tę sprawę media dalsze od głównego scieku i okazało się, że to teatrzyk, a inscenizacja była przed ważnym głosowaniem w USA na temat zobowiązania Polski do oddania majątku potomkom Żydów.
Swoją wypowiedź abp Michalik prostował, zacytowana w pełni lepiej pokazuje, że nie wyraził tego co myślał prawidłowo, sam nie zawinił żadną inną nietrafną wypowiedzią ani działaniem. Jest moda, by księży obwiniać o to, za co skazano 6 promili duchownych w ciągu 30 lat 3RP, 6 promili uważa się za 60 procent.
Co do LGBTQ, to są to niszowe ruch i ideologia. W Polsce, by zasugerować, że ich jest dużo, prowadzili turystykę marszową, dziennikarze zorientowali się, że widzą te same twarze w kilku miastach, gdzie były marsze. To bardzo groźna ideologia, której nie podzielają tysiące ludzi o homoseksualnych odczuciach - gdy dojdzie do adopcji dzieci przez pary homo, wtedy ujrzymy ostateczną szpetotę tej ideologii i odstawanie jej od praw naturalnych, antropologii człowieka - mam nadzieję, że do prawa adopcji przez homo w Polsce nigdy nie dojdzie.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
lamp79

Zgadza się na Netflixie to standard

lamp79

Że dziewczyna pokonała to jest lewackie? A jakby mężczyzna pokonał to już ok by było dla Ciebie?

ocenił(a) film na 1
Lisa__Rowe

Nie, nie byłoby gdyby nie pozostałe elementy lewackiej szkodliwej ideologii przekłamującej rzeczywistości.

lamp79

Wciąż nie rozumiem. Czyli jest lewackie pokonanie złoczyńców przez kobietę wraz z innymi elementami (szkodliwej, bo jak wiadomo nikt poza Tobą nie potrafi myśleć samodzielnie) ideologii? Ale jeśli inne elementy nie są przełamane (bo przecież np. wcale urodziny Hitlera się w Polsce nie odbyły) to wtedy to już lewackie nie jest? Rozwiń myśl z tą kobietą, proszę. Wymieniłeś sukces i możliwość przetrwania kobiety jako przykład szkodliwej ideologii a teraz mówisz, że w świecie przedstawionym nawet przetrwanie kobiety w otoczeniu mężczyzn jest możliwe ale tylko o ile pozostałe elementy są takie jak lubisz? Czyli gdyby nie było w tym filmie np. geja nierozumianego przez ojca albo by był ale nie w rozterce to wtedy dziewczyna heros mogłaby istnieć i jej instenie w filmie nie byłoby szkodliwe?

ocenił(a) film na 1
Lisa__Rowe

Wszystko napisalem na samym początku. Twórcy tego chłamu przemycają w treść lewacką ideologię. Takie są moje spostrzeżenia i tyle. Są pewne schematy, których się trzymają a są to min umieszczanie kobiet w rolach typowo męskich jak np w najnowszej części Terminatora. Gdyby to był film o jakiś bohaterskich czynach kobiety to do takich wniosków nie doszedłbym i wcale nie raziłoby mnie to ale gdy dochodzą kolejne smaczki typu: przewaga kolorowych par, murzyn szefem, miłosne sceny homoseksualnych par, transwestyci, zniewieściali faceci itp często nie związane z fabułą to wnioski nasuwają mi się same.
Acha a urodziny Hitlera były świętowane w wielu krajach ale to u nas antypolska telewizja TVN zrobiła z tego aferę bo akurat ich reporter z kamerą przechadzał się po lesie.

lamp79

Twoim zdaniem afera na urodziny Hitlera w Polsce jest zbędna? Co mnie obchodzi jak w innych krajach je obchodzą? Słusznie rozglasniają taką sprawę. Co do Terminatora chyba nigdy nie oglądałeś pierwszych części. Radzę się zapoznać z postacią Sary Connor xD
Nie ma chyba sensu przekonywać Cię do niczego. Po prostu zobacz sobie tego Terminatora.  

ocenił(a) film na 1
Lisa__Rowe

Widziałem pierwszy raz w 1989r w wieku 10 lat.
Niezadowolenie z najnowszej części nie udziela się tylko mi. Średnia ocena najnowszej części i opinie na forum mówi wszystko. Film ma się przede wszystkim podobać a współczesne trendy psują tą rozrywkę.
Dla mnie widok emerytki z wiszącymi jeansami na tyłku grająca typowo męska rolę i Schwarzenegger gadający o firankach to był najbardziej żenująca rzecz jaką ostatnio widziałem w kinie.
Ludzie maja różne doświadczenia i poglądy. Ja nie zgadzam się z feminizacją kina jak i przemycaniem ideologi LGBT. Jeśli Tobie to nie przeszkadza i lubisz jak kobiety grają męskie role to ok, szanuję. Ja swojego zdania nie zmienię

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
lamp79

Myślisz, że jak dodasz gdzieś „moje zdanie” to nagle Twój szowinizm i homofobia będzie okej? Geje, lesbijski, transseksualiści.. zawsze byli w społeczeństwie i nie ma powodu dla którego Ci ludzie mieliby być szykanowani i ukrywani! A to, że jakiemuś polaczkowi prawakowi się nie podoba, że nie jest juz na 1 planie to przykro, ale życie szybko zweryfikuje Twoje poglądy, bo nie są one do zaakceptowania:) Trzeba być bardzo małym, zakompleksionym i przestraszonym człowiekiem jeżeli tak strasznie drażnią Cię i z takim strasznym wstrętem mówisz o kobietach, które mogą zastąpić mężczyznę w niektórych produkcjach..

ocenił(a) film na 1
creeepy

To właśnie życie zweryfikowało moje poglądy dlatego patrzę na świat inaczej niż 20 lat temu i śmiem uważać że Twoje poglądy również życie zweryfikuje.
Ps. Niepotrzebnie się tak nadymasz bo potem tacy jak Ty dają upust złości demolując prywatną własność (patrz USA)

ocenił(a) film na 1
creeepy

A poza tym kto decyduje o tym czyje poglądy są do zaakceptowania? Ty?! Niedoczekanie...

creeepy

ajj ajj ile nienawiści, chora jesteś szkoda mi ciebie :3

Lisa__Rowe

Jedyna afera jaka była z "urodzinami Hitlera w Polsce", to taka, że zorganizowała ją, opłaciła i zrelacjonowała telewizja TVNienawiść, która słynie z oczerniania Polski i Polaków. Filmik jak podrzucają po Światowych Dniach Młodzieży, butelki po piwie na smietnik i ustawiają kamere, wciąż można wyszukać.

Lisa__Rowe

Po co dyskutujesz z tym lemingiem? Nie szkoda ci czasu?

ocenił(a) film na 4
eltoro10000

Boomer alert...

Volfram

du_pa piecze prawda? XD z tymi boomerami to śmieszni jesteście, kto się z wami nie zgadza - boomer, poczekaj te 10 - 15 lat, też się staniesz boomerem :3

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
niagara123

Tego filmu akurat nie zrobił ale chętnie wrzucają na swoją platformę zryte ideologiczne pseudo produkcje. Większość seriali i filmów jest na bardzo kiepskim poziomie

lamp79

Krysia? To ty? ;-)

lamp79

Polska w pigułce ;)

ocenił(a) film na 8
lamp79

brazylia tez wybrala prawicowego prezydenta teraz bardzo tego zaluja bo klepia biede jakiej dawno nie mieli, ten rzad tez doprowadzi ten kraj do ruiny, zajebista inflacja jest tego tylko preludium, ciekawe czy wtedy tez bedziesz wszedzie szukal lewakow czy zdejmiesz mondurek i zmienisz front jak kazdy fanatyk ktoremu udowodniono ze wierzyl w bajki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones