Film

W.E.

2011 1 godz. 55 min.
7,0 6 643
oceny społeczności
7,0 10 1 6643
7 715
chce zobaczyć
{"rate":3.0,"count":1}
{"id":"563978","linkUrl":"/film/W.E.+Kr%C3%B3lewski+romans-2011-563978","alt":"W.E. Królewski romans","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/39/78/563978/7565507.2.jpg"}
Wally codziennie odwiedza wystawę o Edwardzie VIII i Wallis Simpson, by bez pośpiechu przypominać sobie romantyczne koleje losu bohaterów. Historia ich miłości staje się inspiracją dla młodej kobiety do zmian w nieudanym związku.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Złoty Glob Najlepsza piosenka w roku 2012 CDG Najlepsze kostiumy w filmie kostiumowym w roku 2012 dla Arianne Phillips
W.E. Królewski romans
Zwiastun nr 2
W.E. Królewski romans
Zwiastun nr 1
W.E. Królewski romans
Fragment Zrzeknę się tronu
W.E. Królewski romans - Zwiastun Nr 2 W.E. Królewski romans - Zwiastun Nr 2
Relacja wideo 5 komentarzy
Madonna w Wenecji

1998 rok. Młoda mieszkanka Nowego Jorku, Wally Winthrop (Abbie Cornish), zafascynowana jest jednym z największych skandali XX wieku. Blisko 60 lat wcześniej Król Edward VIII poświęca tron, aby być z kobietą, którą kocha nad życie, amerykańską rozwódką Wallis Simpson. Ta cudowna miłosna historia rozpala wyobraźnię Wally, której małżeństwo1998 rok. Młoda mieszkanka Nowego Jorku, Wally Winthrop (Abbie Cornish), zafascynowana jest jednym z największych skandali XX wieku. Blisko 60 lat wcześniej Król Edward VIII poświęca tron, aby być z kobietą, którą kocha nad życie, amerykańską rozwódką Wallis Simpson. Ta cudowna miłosna historia rozpala wyobraźnię Wally, której małżeństwo nie należy do udanych. Dziewczyna czyta listy słynnej pary, jeździ na aukcje, na których sprzedawane są należące do nich przedmioty – i z zaskoczeniem odkrywa, ze ich losy wcale nie przypominały bajki z happy endem… Jednocześnie w życiu Wally pojawia się przystojny rosyjski ochroniarz.

studio
IM Global (współudział) / Semtex Films
inne tytuły
W postać Wallis Simpson miała wcielić się Vera Farmiga, jednak aktorka zrezygnowała z roli.
Do roli Wallis Simpson była brana pod uwagę Amy Adams.
Pierwotnie to Ewan McGregor miał zagrać Edwarda VIII. Jednak aktor musiał zrezygnować z roli, ponieważ kolidowała ona z jego harmonogramem  zajęć.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Narodziny (reżyserskiej) gwiazdy

  silentviper ocenił(a) film na

  Przed obejrzeniem "Królewskiego romansu" warto poczytać co nieco o tym trochę już zapomnianym, przedwojennym skandalu z królem Edwardem VIII i panią Wallis Simpson w rolach głównych. Król poświęcający koronę, popularność i majątek dla nie pierwszej urody i młodości wybranki to duża ... więcej

 • Piękna muzyka!

  joanoa ocenił(a) film na

  genialna nic dodać nic ująć...

 • cudna Andrea!!!

  literkaABC ocenił(a) film na

  jak gdyby żywcem wyjęta z lat dawnych, z racji specyfiki urody, którą aktorka niewątpliwie posiada, niemalże stworzona do grania takowych postaci...być może się mylę ale jaką różnicę dostrzegłem pomiędzy wyżej wymienioną a Abbie Cornish, na niekorzyść tej ostatniej, we wszelakich aspektach...

 • Świetna Andrea Riseborough!

  Bissst ocenił(a) film na

  Nic dodać, nic ująć. Fantastycznie upodobniła się do Wallis.

 • Film ciekawy ze względu na przybliżenie osoby Wallis Simpson. W dotychczasowych

  mnulka ocenił(a) film na

  filmach przedstawiana negatywnie. Jako ta zła. Nigdy nie zastanawiałam się nad jej życiem, które jak się okazuje ani wcześniej, ani też potem, bajką nie było. Film być może trochę rozciągnięty, ale dość ciekawy.

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.