Malignant

1 godz. 51 min.
5,8 5 122
oceny
5,8 10 5122
3 550
chce zobaczyć
5,4 10
ocen krytyków
{"rate":5.4,"count":10}
{"type":"film","id":840348,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Malignant-2021-840348/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Wcielenie
 • billi_boss ocenił(a) ten film na: 7

  Największym problemem "Wcielenia" jest bez wątpienia jego kampania promocyjna. Trailery jasno pokazywały, że mamy do czynienia z typowym, mainstreamowym horrorem pokroju Naznaczonego czy Obecności. Raczej mało kto spodziewał się pojechanego do granic możliwości body horroru. Od tego filmu większość ludzi się odbiję, ale ci którzy kupią jego konwencję i zakochają się w tej bezpretensjonalności będą absolutnie zachwyceni. Film czerpie wzorce z horrorów klasy B, przez co nie oświadczymy tu ambitnej fabuły czy dobrego aktorstwa. Dostajemy za to kompletnie pojechany body horror, ze scenami akcji, których nie powstydziłaby się seria o Johnie Wicku. Ten film za parę lat będzie odjechaną ciekawostką, o której fani kina będą pisać rozprawki.

 • Bliffay ocenił(a) ten film na: 5

  billi_boss Miejmy nadzieję, że tak będzie

 • Dagon666 ocenił(a) ten film na: 7

  billi_boss Zdecydowanie sie zgadzam

 • piotrowy ocenił(a) ten film na: 7

  billi_boss Warto było go zobaczyć w kinie. Ile razy można oglądać te same horrory, tylko w nowym wykonaniu. A tu widać, że reżyser nie chciał takiego i poszedł z tym swoim pomysłem na całość. Nie bał się też skręcić w strony, w które takie filmy się wcześniej nie zapuszczały.

 • prowned ocenił(a) ten film na: 7

  billi_boss też tak myślę. Bardzo dobry, a przy okazji całkiem zabawny w swym przerysowaniu i grze aktorskiej. Twist był do przewidzenia ale ogólnie film mi się podobał i naprawdę dobrze się na nim bawiłem!


  Do tego praca kamery momentami robi mega wrażenie! Widać, że Wan zna się na tym co robi i ma nietuzinkowe pomysły. Scena kręcona od góry była po prostu przecudowna.

 • robert_28 ocenił(a) ten film na: 8

  billi_boss Prawda ;) Zwiastuny obiecują zupełnie inny film. Myślę że nikt, nie znając pojęć w kinie grozy typu "giallo", "body horror" nie będzie gotowy na ten film. Odbije się od niego jak od ściany, bo to nie jest 90 część Obecności. Chwała Wanowi że ma odwagę robić coś nowego, pojechanego, co nie pozostawia widza obojętnym. Film jest cudowny, kiczowaty, samoświadowy, brawurowy... podszedł mi w niemal 100 proc :)

 • Odette_Ode ocenił(a) ten film na: 7

  billi_boss Dziekuje za ten komentarz , dzieki niemu poszlam do kina i sie nie zawiodlam , faktyczne film jest taki jak Pan opisal. I to wlasnie takie komentarze mowiace czego sie spodziewac powinny byc na filmwebie . :)

 • billi_boss A według mnie Wan inspirował się włoskimi filmami grozy z lat 70, czyli tzw. Giallo - gdzie lało się duzo krwii, fabuła była w większosci przypadków absurdalna, jednak klimat budował to wszystko. Jak dla mnie niezle pojechany film :)