PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732742}

Wdowy

Widows
6,3 16 849
ocen
6,3 10 1 16849
6,6 32
oceny krytyków
Wdowy
powrót do forum filmu Wdowy

Średnia 6,7?? LOL

ocenił(a) film na 8

Kolejny dowód na to, że oceny na Filmwebie są totalne niemiarodajne z punktu widzenia ludzi, którzy naprawdę mają dobry gust i się znają na kinie. Na Metacritic obecnie jest średnia 86%. To jeden z najlepszych amerykańskich filmów ostatnich lat - świetna robota zarówno w kwestii aktorstwa, scenariusza jak i reżyserii. Posypią się oscarowe nominacje i słusznie!

ocenił(a) film na 7
marcc1

jutro zamierzam obejrzeć to wtedy ocenie i film i to czy masz racje

ocenił(a) film na 8
marcc1

W pełni się z Tobą zgadzam, świetnie napisane role głównych bohaterek i ciekawe zwroty akcji.

ocenił(a) film na 3
Flinston1987

Tam był jakiś zwrot akcji? wszystko tak przewidywalne do granic po prostu

ocenił(a) film na 5
marcc1

Są gusta gusta i guściki, dla mnie film był średni. Winę za to ponoszą po trosze twórcy, bo przez trailery myślałem że idę na film akcji.... Zamiast niego dostałem średnio strawny miks gdzie pomieszano kiepski dramat ze średnim filmem o kampanii wyborczej z gangsterką w tle całkiem niezły acz przewidywalny wątek śmierci mężów tytułowych wdów i fajny film akcji. Całość jednak była dla mnie daniem nijakim. Być może gdyby trailery były uczciwsze dałbym 6 a nie 5.

TROLL1987

@TROLL1987 Innymi słowy o gustach się nie dyskutuje, jednemu podoba się czarna drugiemi biała, a trzeciemu obie.

marcc1

Masz racje oceny niemiarodajne, jest za wysoka ta średnia.

ocenił(a) film na 6
Zajcevv

Moim zdaniem średnia oddaje jakość filmu. Przez długie fragmenty wieje nudą (pomimo że nie spodziewałem się filmu sensacyjnego). Końcówka niezła. Muzyka również. Realizacja na niezłym poziomie. Duży minus za poprawność i cel inny niż artystyczny (premiera przed wyborami w USA)

bartek98pl

Gdzie w tym filmie była jakaś "poprawność"?

ocenił(a) film na 8
marcc1

Średnia na metacritic nie jest ostatnim głosem w dyskusji

ocenił(a) film na 7
marcc1

Film dobry, solidne rzemiosło i aktorstwo, ale nic ponadto.
Historia jako taka przewidywalna od pierwszych minut (poza jednym plot twistem, ale on też nie jest specjalnie powalający na łopatki), bardzo realistycznie, momentami brutalnie opowiedziana. Sporo niepotrzebnej gadaniny na drugim planie i teatralnego komentowania wydarzeń z przeszłości żeby widz na pewno zrozumiał, cała akcja z kampanią wyborczą i słabym, pretensjonalnym Colinem Farrellem wypadła płasko. Duvall znakomity jako krewki senior rodu z niejednym grzeszkiem na sumieniu, ale poza nim polityczny komentarz wyszedł naiwnie i z gatunku "wszystko źle, polityka to g*** i mafia". Meh.
Panie na pierwszym planie za to miażdżą. Bez Violi Davis i Elizabeth Debicki film były mierny. Z nimi mamy solidny, realistyczny, mroczny i feministyczny heist movie, gdzie bohaterki zmieniają się wręcz rewolucyjnie - i jest to duża przyjemność oglądać tak wybitną grę.

marcc1

Czym się zachwycają znawcy tutaj, nic specjalnego, niestety fragmentami nieudolny, są też dobre rzeczy, ale całość tak sobie, ocena jest i tak trochę zawyżona, jakie oscary, temat ciekawy, ale nagradzać nie ma co, jest tyle filmów, że szkoda tu szukać przyjemności.

marcc1

a co powiecie o Polce w tym filmie, upokorzonej i pokazanej w złym świetle?
http://dziennikzwiazkowy.com/polonia/glupi-polak-ma-sie-dobrze-anty-polskie-ster eotypy-w-filmie-wdowy/

ocenił(a) film na 1
w32aphex

Właśnie miałem dodać.
Ale pewnie niektórzy "polacy" ocenili by dobrze nieźle nakręcony film mówiący o tym że obóz w Oświęcimiu jest Polskim obozem zagłady w którym polacy mordowali żydów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
mr_freeman

filmu nie oglądałem,ale poważnie oceniłeś film na 1 bo pokazali zły obraz Polaka ? Straszne, po prostu niewybaczalne, nigdy w żadnym filmie nie pokazali żadnej innej nacji w złym świetle,nigdy nigdy nigdy.
Pokażą czarnego jako kretyna/morderce, azjate jako kujona czy jakiegoś wykorzystującego pracowników szefa lub włocha jako pustego ruchacza albo mafioze to jest ok ale jak Polaka pokaża w złym świetle to po prostu nie godzi

Ach te podwójne standardy

ocenił(a) film na 1
kacperag

ja mam takie standardy a inni inne. Tak jak mówiłem znajdą sie pewnie tacy co oceniają ten film na 10 bo źle mówi o polakach. Ja jestem polakiem i wypada bronić moją nację jeśli mówi sie o niej nieprawdę.

ocenił(a) film na 4
mr_freeman

Polacy to jedna z najgłupszych nacji w Europie, więc wszystko się zgadza :)

w32aphex

stereotypy o głupich Polacks, w których rozpowszechnianiu od lat 40-tych XX w. przodowała amerykańska lewica wciąż są żywe jak widać na przykładzie tego filmu. Tym razem Angloafrykanin z Londynu dał się na to złapać co jest może nawet poparte jego doświadczeniami z imigrantami z Polski na Wyspach Bryt.

Kazikowy

"co jest może nawet poparte jego doświadczeniami z imigrantami z Polski na Wyspach Bryt."

no jak nam emigrują takie orły za granice jak chocby ten z filmiku: "Polak bije policjantów w Holandii" na Youtube, to czemu sie później dziwic ze mamy taką a nie inna opinię?

marcc1

jeden z najlepszych amerykańskich filmów ostatnich lat - dzięki za poprawienie humoru

marcc1

"To jeden z najlepszych amerykańskich filmów ostatnich lat" - hmm, to niewiele filmów w życiu widziałeś. Ale kto wie, może pewnego dnia odstawisz "Kapitana Amerykę" na półkę i zaczniesz przygodę z prawdziwym kinem. Wtedy tu wrócisz, przeczytasz raz jeszcze swój komentarz i własnym oczom nie uwierzysz :)

ocenił(a) film na 8
dolmis

https://chicago.suntimes.com/entertainment/widows-review-best-movies-2018-viola- davis-steve-mcqueen/
„‘Widows’: Crime, politics and family drama coalesce in a dazzling masterpiece” – Richard Roeper, Chicago Sun Times, maksymalna ocena
https://www.washingtonpost.com/goingoutguide/movies/widows-isnt-a-feel-good-femi nist-heist-movie--and-thats-why-its-so-great/2018/11/14/36e15586-e2d0-11e8-8f5f- a55347f48762_story.html?noredirect=on&utm_term=.702fe25bb8ce
„‘Widows’ isn’t a feel-good feminist heist movie — and that’s why it’s so great” – Washington Post, maksymalna ocena
https://www.rogerebert.com/reviews/widows-2018
„McQueen’s masterful film is the kind that works on multiple levels simultaneously—as pure pulp entertainment but also as a commentary on how often it feels like we have to take what we are owed or risk never getting it at all.” - rogerebert.com, maksymalna ocena
https://www.theguardian.com/film/2018/nov/04/widows-review-steve-mcqueen-viola-d avis-heist-thriller-lynda-la-plante
„Steve McQueen delivers an outstanding heist thriller” – The Guardian maksymalna ocena
https://www.gamesradar.com/widows-review/
„A heist movie with serious bite, Widows is both brilliantly tense and strikingly relevant.” – Total Film, maksymalna ocena
SZACH MAT, MISTRZU. Może stwierdzisz teraz, że ci znani krytycy też mało filmów widzieli? Jedno jest pewne, na pewno więcej niż Ty

ocenił(a) film na 3
marcc1

Haha. :>

marcc1

Już poprawiono - 6,5
Wciąż za wysoko?

ocenił(a) film na 6
marcc1

Ty tak na poważnie? Przecież ten film, to popłuczyny po https://m.filmweb.pl/film/Desperatki-1996-37 i nawet nie ma co porównywać. Ocena jest z za wysoka. Porównaj i się wypowiedz.

ocenił(a) film na 9
contrastor

OKLASKI ŚWIĘTA PRAWDA.KOMENTUJĄC KOLOKWIALNIE ZA DUŻO TU DZIECIARNI NIE MAJĄCYCH JAKIEGOKOLWIEK POJĘCIA O KINIE.......BRAWA DLA CIEBIE!!!!!!!

marcc1

się uśmiałem

ocenił(a) film na 6
marcc1

Coś Ci nie wyszło, żadnych nominacji nie ma. Bo i za co? Nic tam wybitnego nie było.

ocenił(a) film na 6
marcc1

Owszem film oceniam na plus, nie żałuję czasu poświęconego na seans, ciekawa powiedziałbym utalentowana i bogata obsada, sam pomysł też nie najgorszy ale z wybitnością bym nie szalał, a stwierdzenie że to jeden z najlepszych amerykańskich filmów ostatnich lat to ogromne mijanie się z prawdą.

marcc1

też mnie dziwi tak niska ocena dla tego filmu. ok, nie jest to może najlepszy film dla Steve'a McQueena i nie jest jakoś szczególnie wybitny, ale wg mnie zasługuje na zdecydowanie wyższą średnią. zresztą utwierdziłam się w przekonaniu, że McQueen jest niezwykle utalentowanym reżyserem. :)

ocenił(a) film na 8
marcc1

Uwaqżam, zę jeden z najlepszych.. dorównuje Desperatkom z 96.. Głowna bohaterka.. choć szorstka... ma chyba wieksze jaja niz dzisiejsi bohaterowie kin akcji:))))

ocenił(a) film na 9
marcc1

OKLASKI GROMKIE BRAWA DLA CIEBIE.W 100% SIĘ Z TOBĄ ZGADZAM.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones