Wehikuł świadomości

La Machine

1994 1 godz. 32 min.
6,3 30
ocen
6,3 10 30
79
chce zobaczyć
{"type":"film","id":7066,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/La+Machine-1994-7066/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Wehikuł świadomości
  • kangur_msc_CM ocenił(a) ten film na: 6

    Bzdurna i pozbawiona w gruncie rzeczy sensu fabuła została tu nakręcona bardzo sprawnie. Neurochirurg stworzył (za co? kiedy?) maszynę, którą trzyma w posiadłości na obrzeżach miasta. Chciałby zbadać mózg psychopaty. Nadarz się sposobność i testuje maszynę. Rzecz w tym, że maszyna zamienia ich ciałami/duszami. Więc jak niby chciałby badać umysł psychopaty, skoro jedyne co osiągnął, to przeniósł się do jego ciała? Wokół całej zamiany w ogóle pojawia się kilka irracjonalnych zachowań. Ale potem robi się całkiem fajnie, bo nie brakuje klimatu i napięcia. Dobrze się to oglądało, ale jeśli ktoś oczekuje sensownego i realistycznego thrillera, to niech się za to nie zabiera :)

  • TangoAndWaltz ocenił(a) ten film na: 7

    kangur_msc_CM Mnie dało do myślenia tutaj, że ta zamiana to nie tak na fest 100% transfuzja chyba, bo niektóre zachowania stanowią raczej sumę doświadczeń obu tożsamości. Albo, tropem Jekyll&Hyde, mamy tutaj szybkie przejścia pomiędzy.

  • TangoAndWaltz ocenił(a) ten film na: 7

    TangoAndWaltz [Zresztą z rozmowy przed eksperymentem wynika, że panowie boją się idealnej wymiany, bez strefy przejściowej.]