PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124098}
7,6 218 497
ocen
7,6 10 1 218497
7,9 36
ocen krytyków
Wesele
powrót do forum filmu Wesele

Ten film jest jednym slowem fenomenalny.W moim odczuciu przypomina budynek ktorego konstrukcja zostala starannie przygotowana.Trafiona obsada,swietne dialogi,klimat,muzyka itp.To wszystko sprawia ze Wesele ogladalem ze zdumieniem i czesto z usmiechem na twarzy.Najbardziej podobały mnie sie wcielenia Mariana Dziedziela,Arkadiusza Jakubika i Tamary Arciuch,za ktora nie przepadam.Ja osobiscie uwielbiam wesela ,ze wzgledu na mila atmosfere,spotkanie z dalsza rodzina a w szczegolnosci na tance do białego rana.



Najchetniej wspominam trzy wesela;
Pierwsze to wesele mojego kumpla.Bylo znakomite nie liczyc tego ze orkiestra grała same szybkie kawałki co co przez to goscie juz po paru minutach po polnocy stracili siły i nie mogli tanczyc.

Drogie to wesele wujka
Wszystko jest pieknie az do chwili gdy nagle braklo pradu i wszystko sie zatrzymuje,ale orkiestra byla wyposazona w instrumenty akustyczne;gitara,tamburyn,akordeon i zaczeli grac nastrojowe piosenki(dobrze ze wtedy jeszcze nie bylo bardzo ciemno to mozna bylo tanczyc) i po 30 minutach znow byl prad.

Trzecie to moje najlepsze na jakim byłem.
Własnie trzecie to wesele mojej siostry ciotecznej ktore mialo miejsce w Stopnicy małej wiosce kolo Buska Zdroju.Wszystko bylo znakomite;orkiestra,wodzirej,goscie,tance,konkursy,zabawy weselne.Tak sie towarzystwo rozchulało,ze na parkiecie zagosciły wszystkie osoby w przedziale wiekowym od 12 do 75 lat,i tez osoby z orkiestry.
Wesele trwało od 17 do 7 rano a ja pierwszy bylem na parkiecie i ostatni z niego zszedłem w dodatku goscie,kamerzysta,wodzirej wraz z para mloda opuscili sale weselna pijani.Ogolnie wszyscy byli zadowoleni a płyta z tego niesamowitego wesela była hitem w srod rodziny przez ponad rok.

Jak chcecie to piscie swoje wrazenia z wesel.

sador1991

Ja wspominam bardzo miło 2 wesela na których byłem

Pierwsze wesela to mojej ciotki:
Miałem wtedy 7 lat ale tak mi się spodobało , że pamiętam prawie wszystko. Nie było na nim orkiestry tylko muzyka leciała ze sprzetu chyba ale było naprawdę super. Wesele co prawda trwało od 18 do 6 ale praktycznie nikt się nie nudził. Pamiętam jak podczas rozdawania tortu pomagałem cioci i wujkowi podawać gościom.


Drugie wesele to mojego wujka.
Tam to dopiero było. Wtedy już miałem 17 lat :D. Orkiestra śpiewała świetne kawałki i organizowała świetne zabawy. Przez cały czas coś się działo i nikt się nie nudził

ocenił(a) film na 10
sador1991

To wesele u kolegi zamowiil zespoł Toledo ktory graj nie tylko swoje piosenki i mieli sporo roznych zabaw weselnych na ktorych wszyscy dobrze sie bawili.Pod koniec wesela ciotka kolegi usiadla na krzesle i po chili oparcie sie urwalo i poleciala do tylu nic sie jej nie stalo ale szkoda ze kamera tego nie chwycila.

ocenił(a) film na 9
sador1991

To nie jest komedia, tylko komediodramat

ocenił(a) film na 10
dlugi john

Zasadniczej roznicy to nie robi

użytkownik usunięty
sador1991

Ooo w Stopnicy, koło Buska, też się tam kiedyś na weselu bawiłam :))

ocenił(a) film na 9
sador1991

Robi różnice, i to sporą. To nie jest czystej maści komedia, bo jest w paru momentach przyciężkawa, i bardziej dramatyczna.

ocenił(a) film na 8
sador1991

2 takie wesela:
1. wesele pod Radomiem, było dużo chlania i parę osób trzaskało się po mordach
2. wesele u brata stryjecznego od strony ciotki Teresy. wójek dowoził wódkę 3 razy :D

ocenił(a) film na 9
sador1991

Ten film jest smutny, a nie śmieszny. Taka z niego komedia jak z Domu Złego (no dobra, trochę bardziej).

ocenił(a) film na 10
Bloody_Hell

W koncu to komediodramat

Goracy

13 lat. Moje pierwsze zauroczenie bratanicą panny młodej ;d

ocenił(a) film na 10
bisban

To musiało byc piekne wesele

Goracy

A jakże ;> I pierwszy łyk wódki, pamiętam słowa "o jaa ale gorzkie, jak to można pić" :d Po 4 latach zmieniłem zdanie co do wódki ;>

ocenił(a) film na 10
bisban

Wesele bez wodki sie nie moze udac

ocenił(a) film na 10
sador1991

Moze tylko trzeba sie postarac

Goracy

Jak ? Moja babcia jak była na takim weselu to powiedziała: "Jaka panna młoda takie wesele".

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 7
sador1991

Nie jest to czysta komedia,a właściwie wg mnie więcej elementów jest z dramatu niż z komedii

ocenił(a) film na 10
fauzi

nie ma co dyskutowac troche komedii troche dramatu

sador1991

Wszystko byłoby ok, gdyby było napisane tylko dramat, bo komedia to to nie jest. Mówiąc kolokwialnie d**y mi ten film nie urwał. Nastawiłem się na komedię, a tu lipa. Trupy na weselu i ogólnie rozpadła się cała rodzina. Nie rozumiem tak wysokiej oceny, przecież "Dom Zły" jest dużo lepszy, a ma gorszą punktację.

ocenił(a) film na 10
matteo8282

Nie kazdy widzi w tym filmie przesłanie

sador1991

Oj, do komedii to bym tego nie zaliczał!

ocenił(a) film na 10
impaler1

po czesci jest to komedia

ocenił(a) film na 9
impaler1

Z tym filmem jest jak z innym: "Dzień Świra". Niby momentami śmieszny ale ogólnie morał z niego niezbyt wesoły..

Mariusz12321

Polskie wesela to jest pijacka patologia! Zresztą jak ponad połowa narodu!

ocenił(a) film na 10
aniolek1234

dobrze że ty tą patologią nie jesteś.

ocenił(a) film na 8
aniolek1234

To po co mieszkasz w tej patologicznej Polsce ? zrób wypad do mniej patologicznego i zapijaczonego państwa ! polecam Filipiny :)

ocenił(a) film na 8
sador1991

Też byłem na kilku weselach w podobnym wiejskim klimacie ale nie były tak klimatycznie zakręcone jak to z filmu.
Oj czego się tam nie robiło po hektolitrach wypitej gorzały i innych trunków, po trzeźwemu tych rzeczy które robiliśmy napewno nikt by nie zrobił, a przedewszystkim nikt nie miał by do tego odwagi.

A co do filmu to tak zgadza się jest genialny i jest jednym z najlepszych jakie powstały w tamtych cudownych czasach w Polsce (szkoda że teraz takich nie kręcą).
Jego akcja czy też inaczej - jego klimat rozwija się w miarę upływu filmu i litrów gorzały spożywanej przez weselników.
Teksty wyczesane w kosmos, obsada dobrana perfekcynie, gra aktorska rewelka (założę się że co po niektórzy aktorzy dali sobie w palnik podczas kręcenia scen dlatego te sceny wyszły tak klimatycznie i perfekcyjnie).

Reasumując film wielorazowego użytku który można oglądać do znudzenia i który nigdy się nie znudzi bo jest kultowy i genialny tak jak np. Kiler / Dzień Świra.

Szanowny aniolek1234 patologiczny to jesteś ty i nie ubliżaj klimatycznym Polskim weseleom które są tradycją polskiej wsi.
I życze ci żebyś był na takowym mocno zakrapianym klimatycznym wiejskim weselu - i powiadam ci zapamiętasz je w samych superlatywach do końca życia.

ocenił(a) film na 10
tomucho77

po alkoholu to rozne rzeczy sie dzieja:)

ocenił(a) film na 10
sador1991

Zalezy po jakim alkoholu

ocenił(a) film na 10
Goracy

Jaki masz na mysli

ocenił(a) film na 10
Goracy

Ja na weselach mogę tańczyć i brać udział w oczepinach bez alkoholu.

ocenił(a) film na 10
tomucho77

To byles na prawdziwym weselu

ocenił(a) film na 10
sador1991

To bylo wesele mojego kumpla szalenstwo na parkiecie spiewnie z orkiestra najbardziej szalone zabawy weselne nawiasem mowiac troche erotyczne pozniej chodzenie po ulicy spiewajac piosenki az cala ulica krzyczala zeby sie uspokoic.

ocenił(a) film na 10
DoktorLejdo

Oj wesela najlepsze wesele to było u mojej przyjaciółki ponad 2 lata temu. Wesele odbywało się na wsi niedaleko Bydgoszczy generalnie rodziny panny młodej i pana młodego pochodząca z różnych regionów Polski zachodniopomorskie, góry, lubelskie itp ale niezwykle otwarci integracja oczywiście przy wódeczce:). Świetna orkiestra , świetne konkursy moda teraz na wszelkie konkursy taneczne pary męsko- męskie najlepsze śmiechu co niemiara . Zabawa oczywiście trwająca do białego rana bolące nogi od tańców, potem poprawiny świetny DJ muzyka różna nowsze kawałki przeplatane starszymi, dla każdego coś miłego:) konkursy - karaoke, jaka to melodia. Niezapomniana zabawa. Na razie bywałam na wiejskich weselach w sierpniu idę na wesele kuzynki do lokalu w mieście zobaczę i zrobię porównanie:)

ocenił(a) film na 10
monisia54315

Na wselu muzyka to postawa kiedys bylem na weslu brata mojego kolegi bylo wszystko ok procz orkiestry byl wokla zenski i organy ale z ta roznica ze bylo piosenek malo czasem sie powtarzaly a wokl tez slaby.

użytkownik usunięty
sador1991

Najlepsza polska komedia? Oglądałeś Seksmisję, Misia, Samych swoich, Rejs czy Nie lubię poniedziałku, bo Wesela to żenada, a nie komedia.

ocenił(a) film na 8

Denny Miś przygłupkowata Seksmisja i wszystko jasne czemu 1/10 :(

użytkownik usunięty
tomucho77

Przeczytaj opis na moim profilu, ty snobie.

ocenił(a) film na 8

Skoro ty nie odpowiadasz na nasze pytania w innych tematach to ja nie muszę czytać twoich wypocin na twoim profilu !

ocenił(a) film na 10

Pewnie ogladalem tylko ze filmy ktore wymieniles nie trafily w moje gusta procz Samych swoich

użytkownik usunięty
sador1991

To tylko byl zart z moim komentarzem :) Tak naprawde bardzo lubie "Wesele" :)

ocenił(a) film na 9
sador1991

Dałbym mu chętnie dychę, gdyby nie jedna scena, z którą mam kłopot. Chodzi o scenę z rotą, która w mojej opinii choć świetnie zagrana i przejmująca wydaje się pod względem konceptu niestety zbyt oczywistym, zbyt czytelnym zapożyczeniem ze słynnej "modlitwy Polaka" z "Dnia Świra". To byłoby genialne posunięcie gdyby, no właśnie, nie zrobił tego wcześniej Koterski.

ocenił(a) film na 10
kalakatakimuru

Fakt również to zauważyłem to jest naciągane.

ocenił(a) film na 9
sador1991

Mam prawie 30 lat, a jeszcze nigdy nie byłem na weselu. Być może złoży się tak, że pójdę na jedno tylko wesele w życiu, czyli moje, ale mnóstwo rzeczy musiałoby się poukładać.

Natomiast, takie mam przemyślenia odnośnie wesela, jako że nie byłem i nie wiem co się wyprawia, to chciałbym aby było po mojemu, tzn. po naszemu, czyli dogadanie się z potencjalną narzeczoną. Na pewno nie będę chciał wódki, śpiewania "100 lat" czy takich durnych zabaw jak z tego filmu, który swoją drogą jest fenomenalny.

ocenił(a) film na 10
Starigniter

Szok jak to nie byles na weselu????? Nikt z rodziny czy znajomych nie zaprosil jak sie żenili??????

ocenił(a) film na 9
sador1991

Tak po prostu, nigdy nie byłem. Inna sprawa, że u mnie w rodzinie nikt się nie żeni. Ale być może to nie jest zaskoczenie, że nigdy nie byłem zaproszony, zapewne to wynika z mojej osobowości.

ocenił(a) film na 10
Starigniter

Myslisz ze co jest powodem ze nie jestes zapraszany na wesela ?????

ocenił(a) film na 9
sador1991

Pewnie moja osobowość, czyli ja sam. Łatwo jest narzekać na innych, zwalać winę na otoczenie, jeśli dostrzegać wady to tylko nie w sobie, ale nie tędy droga, bo taka mentalność na pewno nie popchnie mnie do przodu. Świat nie jest zero-jedynkowy, ale staram się jak tylko mogę być obiektywny i uważam, że mnóstwo winy jest po mojej stronie.

ocenił(a) film na 10
Starigniter

Ciekawe mozliwe ze pierwsze wesele na ktorym bedziesz bedzie twoje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones