PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30642}

Wesołych świąt, pułkowniku Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence
7,3 2 455
ocen
7,3 10 1 2455
7,0 5
ocen krytyków
Wesołych świąt, pułkowniku Lawrence
powrót do forum filmu Wesołych świąt, pułkowniku Lawrence

Bardziej zrozumiałe i strawne niż Tabu który obejrzałem jako pierwszy. Nie jest to film antywojenny, jak chcą tego niektórzy czy gejowska klasyka jak chcą inni. To film o ludziach na wojnie z punktu widzenia przedstawiciela kultury całkowicie odmiennej od europejskiej. I nie jest to film "gejowski" chociaż David Bowie w kilku scenach bije na głowę Sharon Stone z Nagiego Instynktu, w dodatku mając na sobie bieliznę. Conti genialny, czemu nie zrobił kariery, nie wiem... Bowie i jego obłęd znakomity. Nie wiem co lepsze: "golenie" przed spodziewaną egzekucją, zjadanie kwiatów czy pocałunek na placu apelowym.
No cóż, Merry Christmas mr. Lawrence!

ocenił(a) film na 10
Irry

Otóż to, sceny które przykuwają jak magnes, to nie tylko wojna, tęsknota za domem, homoseksualizm czy zauroczenie, jest coś więcej. Uwielbiam ten film.
I muzykę Sakamoto.

ocenił(a) film na 7
Irry

Zupełnie się zgadzam, którykolwiek raz oglądam ten film nie mogę wyjść z podziwu. Wspaniała gra aktorska i ta muzyka... Wiele scen jest wprost idealnie zbudowanych dzięki budowaniu emocji, dobrym dialogom i przeplatającej się grze psychologicznej. Świetny film nie tylko o wojnie. A tak przy okazji, ostatnio oglądałam adaptację Coriolanousa (w tytułowej roli Tom Hiddleston) i [spoiler dotyczący sztuki!] uderzyło mnie podobieństwo ostatniej sceny dramatu do ostatniej, ale nie tylko, sceny filmu - emanował tam podobny nastrój i nie wiem, ale jakoś niespodziewanie wywołało to u mnie jeszcze silniejsze współczucie dla obu bohaterów.

użytkownik usunięty
Irry

Trafne słowa. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones