PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495951}

Wichrowe wzgórza

Wuthering Heights
5,6 6 811
ocen
5,6 10 1 6811
6,5 10
ocen krytyków
Wichrowe wzgórza
powrót do forum filmu Wichrowe wzgórza

Po temat Wichrowych Wzgórz sięgnąłem pod wpływem jednej z moich ulubionych piosenkarek -Kate Bush, artystki nietuzinkowej i niezwykle oryginalnej, która nagrała piosenkę zainspirowaną słynną powieścią.

Jak dla mnie, film to wielkie rozczarowanie. Oczywiście rozumiem, że reżyserka weszła w konwencje turpistyczne i neorealistyczne z lekką nutką sadomasochizmu, aby przekazać swoją wizję miłości jako darwinowskiego instynktu natury - kpiąc sobie: pewnie to wielka poetka miała na myśli. Tyle, że aby przekazać swe teorie sięgnęła po znakomitą powieść, która nie zasługuje na tak niewdzięczne potraktowanie. U Arnold z magii Wichrowych Wzgórz zostało pogorzelisko - powieść została zmasakrowana do samej gleby.

Szczerze odradzam kontakt z tym dziełem - bo po seansie ma się poczucie zmarnowanego czasu - a film krótki nie jest. Już sam sposób montażu i operowania kamerą jest niezwykle irytujący, w filmie brak jest "normalnych" ujęć - wszystko się wydaje pourywane, sztuczne, teatralne. Aktorzy mówią tekstami z powieści przy czym są ukazywani w bardzo bezpośrednich ujęciach - co daje groteskowy efekt i masakryczne wrażenie sztuczności oraz pozerstwa - tak jakby nie grali tylko się ustawiali do kiepskiego zdjęcia. Główny bohater został zamieniony w Murzyna - nie wie po co i w jakim celu, zupełnie bezsensowny zabieg. Gra aktorów faktycznie jest drewniana i na bardzo marnym poziomie a już Hilton to dla mnie poziom aktorstwa z teatrzyków szkolnych.
3/10 - punkty za ładne widoki i zdjęcia, okrucieństwa tutaj wbrew doniesieniom nie wiele, poza ładnymi widokami i wietrzykiem nic w tym filmie nie ma - lepiej wrócić do słuchania Kate Bush. W jej 3 minutowym teledysku więcej jest pasji i życia niż w tym 2 godzinnym sztucznym i bezpłciowym filmie. Jak ktoś chce sobie zepsuć wieczór może spróbować...

ariel27

Zgadzam się w pełni z wypowiedzą powyżej. Nic dodać, nic ująć.

ocenił(a) film na 5
ariel27

zgadzam się! w wichrowych wzgórzach ważna też była fantastyka, tu jej zabrakło.
film może i byłby lepszy, gdyby była w nim jakaś muzyka...
daję "aż" 4 ze względu na kayę.

ocenił(a) film na 1
rose.v.

Brak muzyki jest wielkim minusem tego filmu, myślę że lepiej by wypadł gdyby właśnie była jakąś melodia która nadałaby nastrój. Myślę że brakuję ostatnich ważnych wątków z powieści, które powinny według mnie znaleźć się w filmie.
A same przekleństwa wydają się nienaturalne i śmieszne w dialogach bohaterów.
Film to porażka, zmarnowano potencjał Kayii.

ocenił(a) film na 6
jestem_super

Nie przesadzacie ? Nastrój zamiast muzyki tworzył wiatr.... i krajobrazy. Może film nie miał jakieś zawrotnej fabuły, ale ostatnie na co był narzekał to na nastrój, lub jego brak.
Co do muzyki, piosenka "The Enemy" na końcu jest cudowna, w pełni rekomensuje mi jakieś braki z samego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones