PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775897}
6,6 11 577
ocen
6,6 10 1 11577
8,1 30
ocen krytyków
Wieża. Jasny dzień
powrót do forum filmu Wieża. Jasny dzień

MumblePolo - to określenie chyba najlepiej oddaje snuje "artystyczne" polskiego kina. Cechy charakterystyczne : fabuła "większa niż życie" (czyt.nic-się-nie-dzieje-ale-niby-"arcydzieło"-się dzieje), pozornie "naturalna" gra aktorska (czyt.jak oni pokończyli te studia aktorskie???), symbol-goni-symbol (czyt.nawet mrugnąć nie wypada), "dogmatyczna" praca kamery (czyt.jaka praca?!, amatorskie drgania), dialogi "naturalne" (czyt. silące się do granic możliwości, nadnaturalizm jakiś strasznie irytujący).
Totalnie nie rozumiem zachwytów na tym filmem. To sum up: Nic silące się na Wszystko....

ocenił(a) film na 2
rob3

Dobra wariacja na temat "mumblecore". Do założeń konwencji należy jeszcze dodać programowo zły dźwięk: dialogi celowo niezrozumiałe nawet wtedy, gdy przez przypadek aktorzy posługują się dobrą dykcją, brak synchronizacji dźwięku z obrazem, efekty dźwiękowe oraz hałasy i zakłócenia z planu celowo głośniejsze od dialogów.

Wujek_Sylwek

Zgoda absolutna nt.udźwiękowienia FA-TAL-NE-GO. Najbardziej zastanawiają te wszystkie pozytywne (i to mega) recenzje krytyków, którzy mają u mnie poszanowanie (Sobolewski, Oleszczyk,..) - widzieli inny film?????? WTF?! Ten film to Żenada ubrana w artystowskie szaty pokroju "kina" Sasnalów. Omijać z daleka chyba że ktoś na siłę uwielbia zabawę w zbieranie Metafor tam gdzie ich nadzwyczajniej w świecie nie ma....

ocenił(a) film na 2
rob3

Ja po części rozumiem krytyków i innych profesjonalistów z branży, którzy żyją i umierają wedle tego jak dobrze potrafią się podlizywać.

Zastanawiają mnie bardziej osoby spoza branży rozrywkowej, które spokojnie mogły skwitować ten film grzecznym i krótkim: "Dziękuję, nie dla mnie." lub coś w tym stylu. Po co taplać się w tym szambie, skoro jest wiele innych sposobów na rozerwanie się?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones