The Age of Stupid

Jak będzie wyglądać Ziemia za 50 lat? W jakim miejscu znajdzie się człowiek? Czy spełni się katastroficzna wizja przyszłości: wody z ... czytaj dalej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły, dlatego prezentujemy opis. Możesz go dodać.

Wiek głupoty (2009): zwiastun nr 1 (polski) ...
pokaż:
 
Pete Postlethwaite Pete Postlethwaitejako: Pete Postlethwaite Archiwista
Pete Postlethwaite jako Archiwista
$related.related Jamila Bayyoudjako: Jamila Bayyoud (ona sama)
$related.related Alvin DuVernayjako: Alvin DuVernay (on sam)
$related.related Piers Guyjako: Piers Guy (on sam)
$related.related Layefa Malinijako: Layefa Malini (ona sama)
$related.related Fernand Pareaujako: Fernand Pareau (on sam)
$related.related Jeh Wadiajako: Jeh Wadia (on sam)

ocena aktorów w filmie

Pete Postlethwaite jako Archiwista
Pete Postlethwaite jako Archiwista
8,0 1 głos

Jak będzie wyglądać Ziemia za 50 lat? W jakim miejscu znajdzie się człowiek? Czy spełni się katastroficzna wizja przyszłości: wody z roztopionych lodowców zaleją świat, oszalałe słońce wypali żyzne grunty, zapanuje wielki głód, a gatunki zaczną po kolei wymierać? Wiek głupoty to ambitnie zrealizowana próba przepowiedzenia naszej nieodległej przyszłości. Po kataklizmie ostatni z ludzi budują schron, w którym jak w biblijnej Arce przechowywane są ostatnie okazy zwierząt, owadów i roślinności. Postać kustosza tego przedziwnego miejsca tworzy brytyjski aktor Pete Postlethwaite (znany polskiej widowni z Orkiestry i W imię ojca). Jest rok 2055, mężczyzna przegląda archiwalne materiały z przeszłości i stawia pytanie, dlaczego nie powstrzymaliśmy zmian klimatycznych na Ziemi, kiedy jeszcze było to możliwe. Odpowiedzi szuka w całym stylu życia współczesnego człowieka, szczególnie zaś – nastawionego na konsumpcję człowieka Zachodu. W filmie znajdziemy wiele pomysłowo i niekiedy dowcipnie zrealizowanych animacji, które pokazują ewolucję gatunku ludzkiego, historię wojen o surowce, proporcje zużycia energii przez mieszkańców USA, Europy i krajów Trzeciego Świata. Przygnębiającą wymowę swego filmu autorzy przełamują kilkoma portretami współczesnych Don Kichotów: Guya Piersa walczącego o budowę wiatraków (sic!) na terenie jednego ze szkockich hrabstw czy Fernanda Pareau, wieloletniego przewodnika górskiego z Chamonix, który sprzeciwia się rozbudowie tuneli pod Alpami. Film Franny Armstrong to kino powstałe ze szlachetnych pobudek, zaangażowane w dzieło odbudowy naszej zbiorowej świadomości. Nie unika demagogii, ale wydaje się ona w pełni usprawiedliwiona aktualnością stawianego problemu.

recenzje użytkowników

Na razie nikt nie dodał recenzji tego filmu. Możesz być pierwszy! Dodaj swoją recenzję.

pozostałe informacje o filmie
Wiek głupoty

muzyka:
zdjęcia:
 
oceń twórców
dystrybucja:
Against Gravity
studio:
  • Spanner Films
inne tytuły:
(więcej...)
  • Zdjęcia do filmu były kręcone w Mumbaju (Indie), Nowym Orleanie (Luizjana, USA), hrabstwie Kornwalii (Anglia, Wielka Brytania), Alpach Francuskich (Francja), Iraku, Jordanii i Nigerii.
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o