Best fantasy ever

Oficjalnie ogłaszam, że jest to jedna z lepszych i ciekawszych rzeczy jakie miałem okazje widzieć. Film ocieka mistyką i niesamowitym celtyckim klimatem. Przy okazji stanowi też dowód na wyższość filmu nad innymi dziedzinami sztuki. Wrażenia wizualne dodają tej klasycznej historii niesamowitego onirycznego nastroju dając poczucie obcowania z czymś niecodziennym. Świetnym pomysłem była zmiana kolorystki w zależności od fabuły.

12
 • Mistycyzm.

 • Mógłbym się z tą tezą zgodzić. Zwłaszcza porównując z LotRem Jacksona. Excalibur zmiata Jacksona. W ramach konkurencji est jeszcze Conan.

 • To prawda, film ma dobrą fabułę i zapisującą się w pamięci muzykę. Jak na 1981 rok, efekty specjalne na wysokim poziomie, dobra obsada aktorska i dobra gra (zwłaszcza rola Merlina - prawdziwe mistrzostwo). Choć film ma już 36 lat przebija całe gros gniotów wypuszczanych w ostatnich latach.

  • Wiesz, generalnie efekty muszą być lepsze niż w dzisiejszym kinie. Tam bawiono się w efekty praktyczne i sztuczki montażowe więc było to solidne rzemiosło, a nie jak teraz, że wygenerujemy wam wszystko w komputerze. Zresztą wydaje mi się, że popkultura od paru ładnych lat jest w dołku. Jak to nie jest PG 13 z facetami w rajtuzach to producenci nie są zainteresowani.

   • Dodam że nie pożałowano na doskonałych aktorów i piękne rekwizyty. Korona Królów czy jak ten nasz pasztet się zwie? Mógłby trochę wzorować się na tym filmie no ale gdzie nam do Angielskiego kina.

    Zaznaczę że kino brytyjskie zawsze stawia na jakość i to widać żadko trafiają się kichy produkcje BBC to palce lizać taki poziom mają po dziś dzień.

    O ile za komuny i wczesnych latach 90 uwierzyłbym że Polacy zrobiliby ambitny film to czasy dzisiejsze każą mi o tym marzeniu zapomnieć.

    Inne filmy o Avalonie to kiła bo robili je Amerykanie i to jest prosta aczkolwiek najlepsza odpowiedź. Oni na takich filmach się nie znają i zawsze je knocą.

    Aczkolwiek nie wszystko co później powstało o Avalonie było złe Mgły Avalonu były super.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: