PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1493}
6,8 8 757
ocen
6,8 10 1 8757
7,0 4
oceny krytyków
Excalibur
powrót do forum filmu Excalibur

wielka porażka

użytkownik usunięty

co za porażka - film jest technicznie nieudolny, fatalnie zagrany, a reżysera chyba w ogole nie było na planie. Obraz Boormana jest momentami żałosny, a przede wszystkim nudny.

ocenił(a) film na 5

No wreszcie ktoś kto zauważył że król jest nagi

ocenił(a) film na 4
tokszok

kupe sie znacie ,pewno ubieracie sie jak wsiury i słuhacie upiornej muzy,totez kupe sie znacie

Muhomorniczy

Nudny? Z resztą i tak nie uzyskam odpowiedzi. Post z 2001 r., mała szansa. jest świetny. Po pierwsze, technicznie rewelacyjny. Film tak zrealizowany? W 81 r.? Byłem pod wrażeniem. Do tego trzyma mroczny klimat całej legendy, i jest wierna samej legendzie. Choć jest dość, hmm, "pokręcony" i momentami tem mrok wręcz nuży, jest zdecydowanie najlepszą ekranizacją tejże historii. Znakomity, bez dwóch zdań.
Mówie, jedyne co, to to, że jest dość zagmatwany.

ocenił(a) film na 4

film marny.... zgadzam się... ale jest zgodny z legendą .. to trzeba mu oddać.. jakość wykonania jest słaba..... o scenach walki nie będę już wspominał...a czy film zagmatwany.... na pewno nie, raczej się reżyser zagmatwał... 4/10

ocenił(a) film na 10
antares147

Nie dziwota, że film nie przypadł Ci do gustu antaresie147. Chyba bowiem przedkładasz efekty specjalne i sceny walki nad klimat ( w tym muzykę) i zdjęcia. Dochodzę do tego wniosku patrząc po Twoich ulubionych i odnajdując w nich "Transformers" i "300". Twój gust, Twoja sprawa, ale wiedź, że żresz kupę, robioną dla kasy. Filmy pozbawione logiki i polotu okraszone technologicznymi błyskotkami, stworzone dla motłochu. Piszesz "...a czy film zagmatwany.... na pewno nie, raczej reżyser się zagmatwał..." Możesz wytłumaczyć dokładnie o co chodziło Ci z tym reżyserem, bo nie bardzo rozumiem tę wypowiedź?

ocenił(a) film na 8
kg24

Na pewno od strony technicznej nie jest to film udany w 100%. Kiepskich scen walk nie tłumaczy nawet rok produkcji, bo nawet wcześniejsze filmy mają lepsze. Pod tym względem Boorman poległ. Na pewno jednak ten film ogólnie nie jest słaby, wręcz przeciwnie. Ma kapitalne zdjęcia i świetnie dobraną muzykę, znakomite aktorstwo i jest wierny legendzie. Podobało mi się, że był taki "brudny", realistyczny (w większości), nie upiększony. Niemniej wydawał mi się mimo wszystko za krótki (pomimo, że oglądałem wersję 140-minutową). Zbyt dużo rozległych wątków w tym stosunkowo krótkim czasie ujemnie wpływało na wczucie się w całą historię. Jest to niezwykle pojemna i wielowątkowa historia i powinna być ujęta w czasie ok. 4 godzin, albo powinni zrobić z tego trylogię bądź chociaż dylogię. Mimo to nie zmienia to faktu, że jest to jeden z najlepszych filmów fantasy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones