PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506934}

Wielki Gatsby

The Great Gatsby
7,3 248 403
oceny
7,3 10 1 248403
6,1 28
ocen krytyków
Wielki Gatsby
powrót do forum filmu Wielki Gatsby

Mi się wydaje że to przez jego wyszukane nazwisko. Innej przyczyny nie widze. Dali by mu wkoncu jakiegoś oscara.

Jules_11

Popieram. Jeden z najlepszych aktorów mimo naprawdę młodego wieku, a na gali co roku robią sobie jakieś jaja z tymi Oscarami. Przystojny, zdolny, ambitny, odnosi sukcesy a tu zawsze znajdzie się jakaś "Grawitacja" do nagrodzenia itd. A co do antyzwolenników to ja osobiście takowych nie znam; wszyscy uwielbiają Leonardo :) No ale gusta są jak wiadomo różne.

ocenił(a) film na 8
AlexabezKeksa

Zgadzam sie w 100%

ocenił(a) film na 6
AlexabezKeksa

Ja go nie trawię,

ocenił(a) film na 6
LEGIA_WARSZAWA_MISTRZ

Nie trawię go, jakiś taki wymoczek, jednostrzałowiec, nie przekonuje mnie. Grał w wielu dobrych filmach i aktorsko na pewno jest bardzo dobry, co nie zmienia faktu, że po prostu nie lubię go oglądać w filmach. Co do Oscara, to mogą mu dać nawet i dwa, w nosie to mam.

ocenił(a) film na 9
LEGIA_WARSZAWA_MISTRZ

Eeeeee... Zazdrościsz mu? Bo w Twojej wypowiedzi nie ma żadnych merytorycznych uzasadnień.

ocenił(a) film na 10
Jules_11

Incepcja , Wyspa Tajemnic , Infiltracja , Wielki Gatsby ,Django no po prostu zagrał fenomenalnie :D

ocenił(a) film na 10
Jules_11

To jest aż absurd ,żeby jeden z najlepszych aktorów dzisiejszego wieku nie dostał jeszcze Oscara...Ciekawe kogo jeszcze musi zagrać :)

RetroDiva

żyda w filmie o holokauście - 100% oskar

mkbewe1

Niestety to prawda :(

mkbewe1

Albo homoseksualistę chorego na raka.

ocenił(a) film na 9
bloodsweetie

Grał już Rembo w Całkowitym zaćmieniu. Chyba nawet pod sam koniec zasugerowano w filmie, że zmarło z powodu jakiej choroby, która się zaczęła jakimś guzem w kolanie... więc tylko Żyd w Holokauście zostaje( osobiście nic do Żydów nie mam)

ocenił(a) film na 6
mkbewe1

ty i bloodsweetie wymiatacie:))

RetroDiva

Ale wy macie o to ból dupy

ocenił(a) film na 8
RetroDiva

Z tego co wiem to dostał Oscara za Zjawe.

ocenił(a) film na 2
RetroDiva

Homoseksualiste...

użytkownik usunięty
Jules_11

To jest po prostu śmieszne. Tyle dobrych filmów, tyle dobrych ról, i ani jednego oscara. Nikt chyba bardziej nie zasługuje na to, żeby go zdobyć. Nie wiem co jest nie tak z tymi ludźmi.

Jules_11

A wiesz kim jest Gary Oldman? On i jeszcze paru aktorów (np Joaquin Phoenix) bije na głowę Leosia i - uwaga-oni też nie dostali Oscara. Oscar od paru -parunastu dobrych lat jest niczym :)

whitestripes_333

Oni nie biją Leosia, ale są jednymi z najlepszych. Dodałbym jeszcze Samuela L. Jacksona, Edwarda Nortona i Raya Liottę, też bez statuetek.
Oscary już dawno zeszły na psy.

Carlito78

Kłóciłabym się - są od niego lepsi :) Moim zdaniem Leo zagrał na b. wysokim poziomie w wielu filmach ale nie stworzył jeszcze kreacji dorównującej Oldmanowi w Leonie zawodowcu, Phoenixowi w Mistrzu czy Nortonowi w Lęku pierwotnym.

whitestripes_333

Leo powinien dostać Oscara już w 1993 za fenomenalną grę w filmie "Co gryzie Gilberta Grape'a"

ocenił(a) film na 7
tynek97

Też tak uważam. Niestety rozdawanie Oscarów nie należy do nas.

tynek97

No spoko, tu się zgadzam całkowicie-za tę rolę porządna nagroda po prostu mu się należała :)

ocenił(a) film na 7
tynek97

Dokładnie tak. Inna sprawa, czy nie spocząłby wtedy na laurach. Ale nieważne. To była genialna rola.

whitestripes_333

moim zdaniem też powinien dostać Oskara..Leo to zdecydowanie aktor z górnej półki ..zasłużył wdłg mnie co najmniej za Infiltracje, Django albo Krwawy diament..co do Oldmana i Phoenixa to też wielkie niedopatrzenia żeby nie mieli Oskara w dorobku chociażby kolejno za role Stansfielda i J.Casha ;)

whitestripes_333

Gary i Joaquin już się doczekali :), kim są ci inni aktorzy?

Jules_11

Dlatego że zwykle gra albo miłych chłopcze albo antybochaterow

Jules_11

Titanic, Złap mnie jeśli potrafisz, Krwawy diament, W sieci kłamstw, Wyspa tajemnic, Django, Wilk z Wall Street. Dla mnie wystarczy...

Jules_11

Po tylu świetnych rolach, filmach 1 Oscar to za mało. A zresztą Leo jest za dobry na Oscara.

ocenił(a) film na 9
Jules_11

do tej pory z 5 oskarów powinien mieć

Jules_11

Znaczy się przeciwników ???

ocenił(a) film na 10
Jules_11

Dlaczego wyszukane? Po prostu włoskie. Jego ojciec ma włoskie korzenie. Tym samym Leo również. Poza tym wspaniałe współgra z imieniem i doskonale pasuje do jego artystycznej osobowości.

ocenił(a) film na 5
Jules_11

To po Titanicu. Przynajmniej w moim wypadku. Nie trawię tego filmu za całą tę tandetę jaką prezentuje. I tym filmem zraziłem się do Leona, a jest on bardzo dobrym aktorem. Powiedziałbym, że im starszy i lepiej dobiera role tym lepszy, ale pierwszy film jaki widziałem z jego udziałem to "Chłopięcy Świat" i była to bardzo dobra rola.

Wszystko przez Titanica, gdzie zagrał gamoniowatego, biednego ale rozmarzonego i romantycznego artyścinę od siedmiu boleści banalnie zakochującego się w bogatej lafiryndzie. Po tej roli jak widziałem film, który był reklamowany jego twarzą to odpuszczałem, bo z marszu kojarzył mi się z płycizną.

ocenił(a) film na 2
Jules_11

Bo zagral niepelnosprawnego w 'Co gryzie Gilberta Greape'a' i utonal w 'Titanic'u' i teraz wszyscy go lubia z 'litosci'...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones