PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506934}

Wielki Gatsby

The Great Gatsby
7,3 248 644
oceny
7,3 10 1 248644
6,4 29
ocen krytyków
Wielki Gatsby
powrót do forum filmu Wielki Gatsby

postacie i fabuła płaska - żadnego napięcia, jakoś nie dostrzegłem też w nikim żadnego miłosnego cierpienia; trochę ciekawie zaczęło się robić dopiero po 1:40min kiedy wielka miłość WG sama zaczęła się zastanawiać którego wybranka "kocha" :) Wielki plus za wizualizacje.

endowebo

Coś w tym jest - dla mnie moment, kiedy Daisy przyparta do muru wykonuje woltę i gubi się kompletnie jest chyba najciekawszy. Mam wrażenie, że przed tym momentem akcja toczy się za wolno, a po nim za szybko. Podobnie jak w książce zresztą. Rozmowa między Daisy a Gatsby'm w trakcie powrotu z miasta, kiedy to zginęła Myrtle byłaby naprawdę ciekawa i aż się prosiło, aby ją opisać.

ocenił(a) film na 6
endowebo

Plus najgorsza sciezka dzwiekowa w historii, tylko zenka z kapelą tam brakowalo :/

ocenił(a) film na 10
Debesciak

Nie do końca się zgodzę. "Young and beautiful" od Lany del Rey idealnie pasował do filmu. Oddawał klimat tamtych lat. Jednak reszta utworów (A little party.. itd) chcąc nie chcąc to duża pomyłka, która miejsca mieć nie powinna...

ocenił(a) film na 5
Debesciak

I ja się nie zgodzę, "Love is blindness" Jacka White'a bardzo wpadła mi w ucho, niezależnie od filmu.

ocenił(a) film na 6
endowebo

Jak to mówią: Jedna jaskolka wiosny nie czyni...

ocenił(a) film na 6
endowebo

Film do zapomnienia

ocenił(a) film na 9
marcelo80

A dla mnie do zapamiętania:-)

ocenił(a) film na 6
endowebo

haha...miałem napisać taki sam tytuł komentarza.
Przerost form nad treścią...ale jaka to była forma. Ten film można tylko oglądać, fabuła jest zbędna.
Naprawdę świetne zdjęcia i scenografia.

ocenił(a) film na 5
endowebo

Dokładnie. Gdyby nie Leo i niektóre wizuale to byłaby totalna klapa. Ścieżka dźwiękowa to w ogóle porażka. Sercowe rozterki głównego bohatera milionera to śmiech na sali, a śmierć tej rudej kochanki męża blondynki to też niezły przypadek. Ogólnie "meh'.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones