PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11688}
7,2 3 813
ocen
7,2 10 1 3813
Wierna rzeka
powrót do forum filmu Wierna rzeka

Zapewne nikt z was nie wie,gdzie znajduję się Dąbrowa nad Czarną a właśnie tam nagrano ten przepiękny obraz,sam dworek znajduję się na Dębowej Górze- to też wieś. Natomiast rzekę Łośne "grała" Czarna... W Dąbrowie nagrano wiele innych filmów,choćby "Janka","Urwisy z doliny młynów","Ucieczka z miejsc ukochanych","Requiem"... Może niektóre z tych obrazów widzieliście,może nie,tak czy owak zachęcam wszystkich do przyjechania nad "krainę dębów":-) W końcu wspieramy swoje małe ojczyzn no nie,he,he:-)Pozdrawiam!

nattka1992

ja wiem, gdzie leży ta miejscowość. Znam te okolice.

ocenił(a) film na 8
aline

He,he pewnie mieszka tu jakiś twój dziadziuś albo babcia... albo po prostu przyjeżdżasz tu na wakacje...:-)

nattka1992

Dziadek i babcia są tam pochowani, a ja mieszkam 20 km dalej.

aline

eh,pozdrowionka dla ciebie:-)i dla wszystkich:-)

nattka1992

a "Janki" to nie kręcili na Podklasztorzu też? A wiesz, gdzie jest miejscowość Biała? Tam Agnieszka Holland kręciła niektóre sceny "Gorączki". Muszę sobie przypomnieć ten film.... Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
aline

Co do "Janki" się zgadzam,na Podklasztorzu kręcono też "Potop",jeśli chodzi o Białą leży ona nieopodal Zalewu Sulejowskiego:-) A czy była tam kręcona "Gorączka" -muszę sprawdzić...

nattka1992

No tak w sumie opodal Zalewu, bo leży 7 km na południe od Sulejowa. Co do "Gorączki" to napisz jak dotrzesz to tej informacji:-)

ocenił(a) film na 8
aline

Tak,"Gorączka" była kręcona koło Białej,możesz o tym przeczytać na stronie tego filmu na film webie w ciekawostkach:-)

nattka1992

Ja bylem nawet przy kreceniu pewnych scen z tego filmu, jadlem razem z rezyserem i codziennie widze krowe ktora grala filmie wierna rzeka

nattka1992

A ten dworek z "Wiernej rzeki" w jakim jest dziś stanie? Na filmie był dość mocno zdewastowany. Tam ktoś mieszka?

ellia2

Dworek jest w dobrym stanie. Nadal jest zamieszkały

nattka1992

Mam dom we wsi Ostrów nad czarną. Moja córka była chrzczona w kościele w Dąbrowie znam doskonale te wsie i okolice

nattka1992

Ja wiem gdzie jest Dabrowa nad Czarną/ ponad 30 lat temu chodziłam tam do kościoła (czasem :)), do lekarza, na zakupy , był tam taki sklep ze wszystkim, przemysłowy, bielizna, obuwie i już nie pamiętam co jeszcze.....a mieszkałam w Tarasce , do szkoły chodziłam na Podklasztorzu i do Sulejowa i miałam okazję być statystką w filmie Janka, miałam jakieś 10/11 lat :) piękne lasy i wsie..

ocenił(a) film na 8
nattka1992

A ja tylko napiszę że przydałoby się nakręcic znowu Wierną Rzekę (film lub mini serial)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones