PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11697}
5,8 4 715
ocen
5,8 10 1 4715
5,3 12
ocen krytyków
Wilczyca
powrót do forum filmu Wilczyca

Naturalnie nie spodziewam się by uczniowie gimnazjum zgodzili się z przedstawionym przeze
mnie poglądem. Niemniej odważę się napisać: "Wilczyca" to najlepszy polski horror jaki
kiedykolwiek powstał i film ten nie powinien mieć żadnych kompleksów jeśli chodzi o porównania
z filmami zachodnimi. Ma z pewnością swoją specyfikę, ale to jest dla mnie ogromny atut, że jest
przesiąknięty kulturą i obrzędami Słowian, także niezwykle barwne słownictwo na długo pozostaje
w pamięci i intryguje. Jednak największym plusem tej produkcji jest gęsta atmosfera i
niezaprzeczalny klimat, czegoś równie pięknego dzisiaj można ze świecą szukać.

ILove90s

Najlepsze polskie horrory to Wilczyca Lokis Rękopis profesora Witembacha i Widziadło Niezły jest również Powrót Wilczycy Niektórzy niesłusznie za najlepszy horror uważają Medium który w rzeczywistości jest dreszczowcem Wilczyca według mnie jest jedynym całkowicie udanym polskim horrorem

ocenił(a) film na 7
soulheart

Wszystko co wymieniłeś (Poza Powrotem wilczycy) jest ok.
Powrót Wilczycy to moim zdaniem popłuczyny po 1 części.
Generalnie szkoda że jest tak mało horrorów made in Poland.
A przecież jest sporo tematów:Zmora,Czarny pies z Ogrodzieńca ,Utopce ,Topielice.
Jakiś czas temu oglądałem amerykański Slumber i tam wzieli się za demonologię słowiańską czytaj Nocnicę.

ocenił(a) film na 9
ILove90s

Nawet nie wiesz, jak bardzo ucieszył mnie Twój komentarz :) 'Wilczyca' jest jednym z moich ulubionych polskich filmów, ale obawiałam się, że większość komentujących stwierdzi, że upadłam na głowę, gdy wygłoszę taką opinię ;)
Oczywiście zgadzam się ze wszystkim, co napisałeś, choć kultura Słowian to bardzo ogólne stwierdzenie.. Ja poszłabym dalej i powiedziała, że film jest kwintesencją polskości.. Tło historyczne, takie a nie inne realia, sam krajobraz – pola, lasy, do tego swoista religijność połączona z zabobonnością, ludowe wierzenia, gusła, uroki, czary.. Naprawdę to wspaniale, że ktoś czerpiąc z tego co nasze, stworzył oryginalny i niepowtarzalny film.. Amerykanie, którzy zawsze mieli i mają możliwości, nawet gdy próbują zrobić horror osadzony w dawnych czasach, tworzą ostatecznie obraz sztuczny i plastikowy.. Klimatu, który mamy w 'Wilczycy' nie znają i nie czują.. Wracając jednak do samego filmu uważam, że fabuła jest świetna, otwarcie trumny na końcu mocne i zaskakujące.. Poza tym groza, niby momentami niewiele się dzieje, ale groza jest odczuwalna cały czas.. Jak dla mnie 9/10.

ocenił(a) film na 4
Venus_Vulgivaga

tylko medium jest dobre, reszta to kiha

Muhomorniczy

Medium w porównaniu z Wilczycą ,to ciężki ,smętny ,nudny thriller okultystyczny .Wilczyca przy nim to wybitny prawdziwy horror komercyjny i straszący .Medium jest filmem oryginalnym i zarazem wybitnie nużącym i mało widowiskowym .Na planie zdjęciowym praktycznie zero statystów ,scenografia uboga , zero napięcia i klimatu grozy .Medium to wybitny film ,tylko nie nadaje się do oglądania dla większości widzów .Obiektywnie oceniając Wilczyca ,Widziadło i Lokis to jedyne udane stare polskie horrory .

ocenił(a) film na 10
ILove90s

Cieszy mnie że są jeszcze normalni ludzie.'' Wilczyca jest wspaniała i genialnym pomysłem było by akcja działa się zimą.

ILove90s

Zgadzam się z Tobą w pełni. Wilczyca była jednym z powodów dla których tak polubiłam ten gatunek filmowy. Nie ma drugiego takiego dzieła, którego oglądanie dziś (jestem z tego samego rocznika co film)wywołuje we mnie identyczny strach co w dzieciństwie. Scena w której główny bohater jedzie nocą przez pole i ukazuje mu się Ona - odchodzę od zmysłów ze strachu, serio ;)

Messalina1982

Klimat Poe według Cormana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones