PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11756}

Wojna państwa Rose

The War of the Roses
7,0 21 875
ocen
7,0 10 1 21875
7,1 10
ocen krytyków
Wojna państwa Rose
powrót do forum filmu Wojna państwa Rose

I jaki tego morał?

ocenił(a) film na 7

Historia opowiedziana bardzo dobrze, ciekawa, wciągająca. I zabawna - nie jest to specjalnie wyszukany humor, ale na pewno dobry i trafny. Jedno daje mi wątpliwości. Morał z tego płynący. Może się mylę - jeśli tak, to proszę mnie z tego błędu wyprowadzić- ale czy film opowiada o tym że:

-jedynym dającym satysfakcję kobietom zajęcie jest opiekowanie się domem, dziećmi, mężem?
Że są uparte bezwzględne, bez uczuć, nieustępliwe?

-że facet, nawet jako cham sikający na rybę zawsze będzie kochał i pożądał kobietę której raz "oddał serce"?
I że takie są przywary płci? Czy morał z tego płynący nie jest zbyt... banalny?

ocenił(a) film na 9
bumbleble

Może... A może po prostu morał brzmi : "Nie ma czegoś takiego jak kulturalny rozwód" ;-)
Jedno jest pewne byli uparci na śmierć.
Zawsze musimy być pewni swoich decyzji, bo to my ponosimy za nie odpowiedzialność, jak by na to nie patrzeć.

ocenił(a) film na 8
bumbleble

Ja bardziej widzę w tym historię dwojga ludzi, którzy z dnia na dzień coraz bardziej pogrążają się w monotonii swoich zajęć, zapominając o sobie. Brak dialogu, unikanie pewnych, jak się później okazuje niezwykle ważnych kwestii w związku prowadzi do tego, że z dwojga ludzi, którzy niewątpliwie darzyli się uczuciem zostają strzępki. [SPOILER] Ostatnia scena też jest wymowna - on łapie ją za rękę i mimo, że z początku ona wydaje się, że również to ostatecznie ją odtrąca. Druga część filmu pokazuje do czego może dojść, jeśli nie będziemy patrzeć w życiu na uczucia drugiej strony, gdy zabraknie nam empatii. Tego zabrakło u niego i koniec końców skłaniam się ku temu, że to on był największym prowodyrem całego konfliktu.

ocenił(a) film na 7
bumbleble

Morał jest taki, że przed małżeństwem bierz akcyzę :)

ocenił(a) film na 8
PawelMarcelle

Zapewne chodziło Ci o intercyzę ;) nic by ona jednak nie zmieniła, ponieważ domu oni dorobili się już po ślubie.

ocenił(a) film na 8
bumbleble

Kto się czubi ten się lubi. Lub na odwrót

ocenił(a) film na 7
Mila1505

Nieprawda. Barbara do końca nienawidziła męża, to on nie przestał jej kochać. A raczej, nie chciał się rozstać z bardzo wygodną dla niego sytuacją, mimo że czyniła ona jego żonę bardzo nieszczęśliwą. A ponieważ ona chciała odejść, on stwierdził, że ona mu pewnie robi na złość (bo nie był zbyt lotny jeśli chodzi o relacje międzyludzkie), więc on się na niej odegra. Do końca nie mógł zrozumieć, że zniszczył życie swojej żony do tego stopnia, że ona go znienawidziła.

ocenił(a) film na 8
Mahosia

Nie sądzę by mąż pałał miłością do żony. Ona z pewnością prezentowała psychopatyczną osobowość.

ocenił(a) film na 7
Mila1505

A czym się ta psychopatia w twoim mniemaniu przejawiała?
Jak dla mnie psychopatą był mąż, bo nie chciał żonie pozwolić odejść, wolał ją zniszczyć lub zabić, zabrać co dla niej najcenniejsze, niż pozwolić jej żyć samej.

ocenił(a) film na 8
Mahosia

Jednym z motywów argumentujących moją teorię jest incydent z pasztetem . Nie bronię małżonka, gdyż w gruncie rzeczy oboje byli siebie warci. Mimo całego tragizmu, film jest w gruncie rzeczy czarnym humorem i powinniśmy podejść do niego bez nadmiernego zadęcia, a ze swoistym przymrużeniem oka.

ocenił(a) film na 6
Mahosia

Ja potrzebuje, zeby jakas kobieta zrobila film o rozwodzie, bo jak mezczyzni je robia to kobiety zawsze wychodza na furiatki. Ona zdecydowanie jest tam odrazajaca postacia. Jasne na poczatku mozna zrozumiec jej frustracje, jak maz ja umniejsza i jak stopniowo czuje sie mniej szczesliwa. Alr kurcze nie widzimy sceny, by ona jawnie k9munikowala ze jest niezadowolona czy nie podoba sie jego zachowanie, daje mu tylko pasywns agresje. A potem widzimy raz za razem jak go krzywdzi: zamyka go saunir, rzuca w niego rzeczami, probuje go przejechac a potem przejezdza go w wozie. Typiara powinna byc za lratkami za usilowanie zabojstwa i to co odwala jest ponizej wszelkiej krytyki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones