PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732200}
6,9 1 458
ocen
6,9 10 1 1458
Woodlawn
powrót do forum filmu Woodlawn

dla mnie wyjątkowy

ocenił(a) film na 9

Historia niesamowita, tematyka religijna spełnia tu ogromną rolę bo takie były czasy, podziały na tle rasowym sięgające najwyższych szczebli, na tamten czas mogła ich zjednoczyć tylko Wiara dlatego to ona jest moim zdaniem głównym wątkiem, mnie w żaden sposób to nie zniechęciło wręcz przeciwnie dało do myślenia, bardzo dobry film, nie sugeruj się komentarzami , obejrzyj i sam zdecyduj.

ocenił(a) film na 4
pluszka85

a zdajesz sobie sprawe z tego że to religia była ogniwem zapalnym dla rasizmu i niewolnictwa w usa?
przecież to duchowni najgłośniej krzyczeli z ambon w całych stanach że czarni to nie ludzie i nie należy ich traktować jak ludzi.

także stwierdzenie że mogła ich zjednoczyć tylko Wiara jest troche nie na miejscu

ocenił(a) film na 9
BartasBartas

Ogniwem zapalnym dla niewolnictwa nie była religia a zwykła chciwość i wyrachowanie. Najwyraźniej nie zdajesz sobie sprawy, że wojna secesyjna tak naprawdę nie wynikała z pobudek ideowych a z konfliktu interesów uprzemysłowionej północy Stanów Zjednoczonych z rolniczym południem. De facto wielu czarnym, żyło się dużo gorzej po wojnie niż przed i o wielu więcej umierało z głodu itd. Polecam w tym temacie fachową literaturę amerykańską jaką jest ta książka:
Francis W. Springer "War For What?"
Streszcze nie tutaj: http://solidarity-unioneducation.blogspot.com/2011/03/war-for-what-by-francis-w- springer.html

ocenił(a) film na 4
deszumidifikator

dokładnie tak!
ja sobie nie zdaje sprawy jak było a ty wszystkowiedzący wiesz jak było

AVE!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones