PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37651}

Wróg publiczny nr 1

The Public Enemy
7,3 1 925
ocen
7,3 10 1 1925
7,1 9
ocen krytyków
Wróg publiczny nr 1
powrót do forum filmu Wróg publiczny nr 1

tylko dobry

ocenił(a) film na 7

na plus jak zwykle demoniczny Cagney, natomiast cala historia zbyt luzna, zabraklo tego mrocznego klimatu, przez wieksza czesc filmu mamy do czynienia z drobnymi cwaniaczkami podrywajacymi dziewczyny i robiacymi zlecenia dla organizacji, pod tym wzgledem Maly Cezar zdecydowanie bardziej mi sie podobal ale to chyba kwestia gustu, Cagney vs Robinson mozna by rzec, jak dla mnie numerem 1 bedzie zawsze Edward G Robinson.

ocenił(a) film na 6
domo18

zgadzam się. Jeszcze nie widziałem Małego Cezara (chyba, że nie do końca nieświadomie w okolicach lat 80tych), ale czuję, że będzie miał "lepszą fabułę". Daję 6, głównie za Cagneya i ciekawe ujęcia z początku filmu

ocenił(a) film na 7
Mike Torch

Koniecznie obejrzyj oba filmy powstaly w tym samym roku, Little Ceasar jest starszy o pare miesiecy i jak dla mnie to on smialo pretenduje do absolutnej klasyki kina gangsterskiego, wiadomo na pewno postarzal sie i dzis moze wydawac sie troche prosty natomiast kreacja Robinsona na dlugo zapada w pamiec, ciezko go znalezc ale mam nadzieje ze bedziesz mial ta przyjemnosc, sam bym chcial go ponownie obejrzec, daj znac jesli bedziesz go mial :) pozdrawiam

domo18

Zapewne wiesz, że od około miesiąca lata na TCM (do dziś nadali 2 albo 3 razy)! I też od ok. miesiąca tamże lata inny klasyk też z EGR - "Kid Galahad" (ten z r.1937).

ocenił(a) film na 8
Mike Torch

Mnie przede wszystkim nie podobało się zakończenie. Cagney to wojownik i powinien zginąć honorowo w bitwie lub na krześle plując strażnikom w twarz. A tak to dał się zgnoić przez jakiś frajerów. Ale grał doskonale. Polecam "Aniołowie o brudnych twarzach". Myślę, że bardziej zadowoli.

ocenił(a) film na 7
VitoCascioFerro666

Co niby znaczy, że dał się zgnoić jakimś frajerom? To byli tacy sami bandyci jak i on. Zginął marnie, bo taki był, jak sądzę, pomysł na tę historię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones