PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=700299}

Wykolejona

Trainwreck
5,6 43 295
ocen
5,6 10 1 43295
5,9 21
ocen krytyków
Wykolejona
powrót do forum filmu Wykolejona

Byłem w kinie bardziej na zasadzie, żeby wykorzystać zniżki, a że wszystko co mnie interesowało widziałem już więc coś wybrać trzeba było. Nic nie wiedziałem o żadnym z aktorów itp. Zdecydowałem się, kiedy przeczytałem, że film ma kategorię R. Miałem ochotę na coś bez cenzury i jakiejkolwiek narzuconej poprawności. Oczywiście R nie implikuje od razu seksu, wulgarności i przemocy, ale na pewno mówi, że kiedy będzie trzeba, to coś z tego się pojawi i nie będzie zastępowane półśrodkami. I to był jeden z najlepszych wyborów w tym roku (spośród już 31 seansów). Jednym zdaniem opisałbym film tak: Konkretna komedia obyczajowo-romantyczna dla dorosłych na poważnie. Dużo humoru dozowanego "nie na siłę". Po prostu naturalnie wychodziły gagi, zwłaszcza te słowne (świetne dialogi). Nie próbowano za wszelką cenę robić tak, żeby było śmiesznie. Zwłaszcza wtedy kiedy nie trzeba albo nie ma się z czego pośmiać. Na wielki plus (dosłownie wielki) był rewelacyjny LeBron James na drugim planie jako wrażliwy ziomek, współczujący przyjaciel i mega sknera (sceny z nim na prawdę mocno bawią). Aktorstwo również niczego sobie (zwłaszcza wspomniany drugi plan - mięśniak, LeBron, ojciec i ekipa z pracy łącznie z szefową). Jedna z fajniejszych komedii jakie widziałem. Ba, nie tak czystych komedii bo sporo tu też dramatu jak i zwykłej obyczajowości. Rozbawiony i zadowolony po pokazie mocne 8 :)

ocenił(a) film na 9
Swistak

"Bardzo pozytywne zaskoczenie" i ja mam tak samo. Film w stylu "Dziewczyna mojego kumpla".

ocenił(a) film na 1
dzebedisa


"Dziewczyna mojego kumpla" ma ocenę 6,5, ty oceniasz na 9 z gwiazdką. Może podzielisz się z nami, która cecha filmowa spowodowała tak wysoką ocenę?

ocenił(a) film na 9
nawieczor

Humor.

ocenił(a) film na 1
dzebedisa


Skoro jedno kryterium czyli humor zajmuje 90% oceny filmu to w jaki sposób oceniasz takie gatunki filmowe jak:
-dramat obyczajowy
- kryminał
- thriller

ocenił(a) film na 9
nawieczor

Chcesz się BAWIĆ w eksperta sztuki filmowej to się baw, ja nie zamierzam. Nie oceniam filmów według schematu, który starasz mi się narzucić a także przy wyborze konkretnego filmu nie sugeruję się takimi opiniami. Korzystam z filmwebu właśnie dlatego, że większość użytkowników oceni komedię (niekoniecznie tę) bardzo wysoko tylko dlatego, że jest bardzo śmieszna.

ocenił(a) film na 1
dzebedisa


Chcę poznać twój system oceniania filmów, to ty twierdzisz, że chcę coś narzucać.

Skoro nie potrafisz odpowiedzieć na tak proste pytanie, to ile są warte twoje oceny?


nawieczor

odpowiedziała Ci, trollu, ze nie ocenia filmów według schematu. ja też nie oceniam ich schematycznie, ale ten dopiero zamierzam obejrzeć nie udawaj idioty, no chyba że idiotą nie jesteś. gatunek komedia, to gatunek, w którym humor jest istotny, w horrorze chyba raczej nie jest elementem najważniejszym, tym bardziej w dramacie. ciężko CI takie sprawy zakumkać? Jeśli masz linijeczkę, tabeleczkę i wykresik do oceniania filmów, i według schemaciku "lecisz", to droga wolna, bo chociaż nie jest to mądry i inteligentny sposób oceniania, masz niego prawo. a jeśli chcesz sprowokować kłótnię, to idź na podwórko do innych dzieci i najmłodszemu nich zabierz wiaderko, albo rozwal babkę z piasku.

wczoraj widziałam nieocenzurowany zwiastun i dochodzę do wniosku, że jedynkę może dać temu filmowi tylko prowokator, albo ktoś, kto kompletnie nie ma poczucia humoru... albo poczucie humoru jest u tej jednostki bardzo schematyczne.

ps. nie cierpię doszukiwania się dziury w całym i trolowania!

ocenił(a) film na 1
Sylwiaczek666


Z tobą nie rozmawiam wieśniaku, więc nie wyręczaj koleżanki lub swojego klona

Zresztą masz tak idiotyczną argumentację że dalsza rozmowa jest zbędna.

nawieczor

to nie jest ani mój klon, ani moja koleżanka. napisałam że nie cierpię trolli, bo ich wpisy to zwykłe śmieci i nie maja żadnej merytorycznej wartości, a Ty albo jesteś trollem, albo zwyczajnie bucem tak tępym, że nie pojąłeś argumentacji ani mojej ani "klona" mego.

PS: jeśli już to "wieśniara" nie "wieśniak", drogi analfabeto

ocenił(a) film na 7
Sylwiaczek666

Nie dyskutuj z nim. Ten pseudo krytyk wystawił ocenę, temu filmowi, kilka tygodni temu kiedy nie było go na ekranach kin.
To jak kopać się z koniem.

ocenił(a) film na 1
phaedra_2


Oceniłem film w "ciemno" i wcale się z tym nie kryłem. Film jest denny i zasługuje na oceny ujemne.
Apatow dawno przestał być parodystą i stał się dokumentalistą każdej patologii.

Natomiast powinieneś wiedzieć, że ocenianie filmu który jeszcze nie wszedł na ekrany jest niemożliwe.

ocenił(a) film na 8
nawieczor

Jedynka w ciemno ... szacunek :D

ocenił(a) film na 7
nawieczor

Nie karmić trola

ocenił(a) film na 3
Sylwiaczek666

Za to twoje wpisy posiadają merytoryczną wartość? Specjalnie doceniam kilkakrotne użycie słowa "idiota" tylko z powodu "niechęci do trolli". Logiczne. Nie wiem, dlaczego od razu musisz kogoś wyzywać, ale to świadczy o twoim niskim poziomie intelektualnym.

Sylwiaczek666

bardzo dobrze powiedziane - prosto, krótko konkretnie :)

ocenił(a) film na 7
nawieczor

Troll. Wrzuca spamy

nawieczor

W jaki sposób ocenia? pyta Twoją starą :D

ocenił(a) film na 7
dzebedisa

Zachęciłaś mnie jeszcze bardziej do obejrzenia tej komedii,bo na filmie dziewczyna mojego kumpla miałem ubaw ładny. ;D

Swistak

Dokładnie tak - nic dodać nic ująć :)

ocenił(a) film na 5
Swistak

Witam:) film niezły tylko trochę za długi;

pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
Swistak

Mi bohaterka trochę zalatuje Bridget Jones. Miała być komedia - była, ale taka średnia. Co do Waszej kłótni to dajcie sobie spokój - każdy ocenia filmy jak chce i ma do tego prawo. Nic wam do tego. Jednemu film się spodoba, innemu nie, gusta są różne, a jak wiadomo o nich się nie dyskutuje.
Ja daję 6/10. Widziałam lepsze.

ocenił(a) film na 8
Asteria

Nie ma co się wtrącać w jakieś "pseudo" kłótnie. Mówisz, że zalatuje ci trochę Bridget ... trochę racji w tym masz ( mówię jako laik jako tako bo jedynkę tylko widziałem nie koniecznie od deski do deski a tym bardziej nie czytałem nic w tek kwestii ) ale do Bridget nie porównałbym przede wszystkim dlatego, że Bridget była dla wszystkich a Wykolejona dla dorosłych obywateli ... no i błędem jest reklamowaniem tego jako samej komedii (moim zdaniem rzecz jasna). Bardziej komedia obyczajowa z elementami dramatu i odrobiną romantyczności :) wiesz wtedy, że nie idziesz na film typu American Pie :p

ocenił(a) film na 6
Swistak

Zgadzam się, jednak sami reklamują się jako "komedia" :)

ocenił(a) film na 8
Asteria

"nawieczór" wyautowany! dobra robota. Za chwilę obejrzę film .

ocenił(a) film na 7
Asteria

Bo zawsze filmy sprowadzają tylko do ogółu. Tak jak "Zmierzch" nazywają horror. Śmieszne

ocenił(a) film na 7
Asteria

to prawda, tylko nie filmowa, a ksiazkowa, oryginalna Bridget. Jednak tu na plus, popieram odgrzecznienie filmowej Bridget w postaci Amy i oby tak dalej.

ocenił(a) film na 7
mszywiol

Tylko różnica jest taka że Amy jest bardziej zaradna od Bridget. Na siłę odrzuca miłość, nazywa się ździrą a na koniec pęka i zakochuje się. A Bridget w każdym filmie nie wie czego chce. Ale podobieństwo jakieś jest. Dla mnie lepszy film od Bridget ale pewnie nie będzie kontynuacji

ocenił(a) film na 7
Swistak

Zgadzam się, bardzo pozytywne zaskoczenie! Na początku miałem wrażenie, że to jedna z tych głupich, wulgarnych, męczących komedii. Nic bardziej mylnego- ten film oferuje o wiele więcej. Jest to komedia romantyczna, film obyczajowy i dramat w jednym...Do tego okazuje się, że im dalej, tym lepiej i śmieszniej. Naprawdę sporo zabawnych scen, dialogów, aktorka grająca Amy -naprawdę strzał w dziesiątkę!

ocenił(a) film na 7
Zagloba_3

Aktorka grająca Amy, ma na imię Amy i sama napisala ten scenariusz- ciekawa postac, nie znalam jej wczesniej, to komik-komiczka- tu więcej o niej http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53662,18591258,amy-schumer-najzabaw niejsza-dziewczyna-ameryki.html?disableRedirects=true

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones