PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=575936}

Wyprawa Kon-Tiki

Kon-Tiki
6,9 10 297
ocen
6,9 10 1 10297
6,5 6
ocen krytyków
Wyprawa Kon Tiki
powrót do forum filmu Wyprawa Kon-Tiki

w czym Kon-Tiki, zdaniem akademii oscarowej jest gorsze od Życia Pi. ponieważ, moim zdaniem Kon-Tiki w każdym elemencie jest filmem lepszym i przede wszystkim ciekawszym od Pi. i nie jest historią wymyśloną. i wykonawcy nie są tak irytujący jak główny bohater Pi. gdyby ode mnie to zależało, zamieniłbym nominacje :P

ocenił(a) film na 8
paniczBartosz

Popieram,Kon-Tiki lepsze.

ocenił(a) film na 8
paniczBartosz

Dokładnie ;)

ocenił(a) film na 9
paniczBartosz

Masz u mnie piwo! ;)

ocenił(a) film na 9
paniczBartosz

Zdecydowanie popieram :)

ocenił(a) film na 8
paniczBartosz

Życie Pi jest filmem filozoficznym, metaforycznym, głębokim - opowiedziana w nim historia jest w zasadzie pretekstem - poszukiwaniem odpowiedzi o sens ludzkiej egzystencji i istnienie Boga. Kon Tiki jest sprawnie opowiedzianą historią pasjonata odkrywcy - od strony technicznej nie można jej niczego zarzucić - choć jako ekranizacja prawdziwych wydarzeń zbyt odkrywcza i oryginalna nie jest...Jedyne co łączy oba filmy to morze, wieloryb i rekiny....

RogerVerbalKint

Zgadzam się w 100% z kolegą RogerVerba IKint, szczególnie z ostatnim zdaniem;-)

olokris79

Dodam jeszcze, że porównywanie tych dwóch filmów jest jak porównywanie np. Lodów do mięsa mielonego, to są dwa zupełnie inne światy!!! Nie da się tego porównać. Oba filmy są godne uwagi. Jednak w mojej ocenie Życie Pi wygrywa o kilka dobrych punktów.

ocenił(a) film na 7
olokris79

i ja również się zgadzam, utrzymując jednocześnie swoją wcześniejszą opinię.

użytkownik usunięty
RogerVerbalKint

Filozoficznym? Zabrako przedrostka "psedo".

ocenił(a) film na 8
paniczBartosz

polityka Panie polityka . A może olać akademię i cieszyć się z oglądania obu obrazów .

paniczBartosz

Przede wszystkim "Życie Pi" powstało w koprodukcji amerykańskiej, a "Wyprawa Kon-Tiki" to film zagraniczny. Akademia z reguły w kategorii najlepszy film wstawia jeden obraz zagraniczny albo żadnego. W tamtym roku to była "Miłość" Hanekego. A "Życie Pi" było chyba traktowane jako produkcja rodzima.

ocenił(a) film na 8
paniczBartosz

Moim zdaniem paradoks polega na tym, że tych filmów nie można ze sobą porównać. Jak już wspomniał RogerVerbalKint, "Życie Pi" to alegoryczna przypowieść o samotności, walce ze swoimi słabosciami i poszukiwaniu wiary. Natomiast "Kon-Tiki" jest relacją autentycznych wydarzeń - przekaz obydwu tych filmów jest zupełnie inny. To tak, jakby ktoś porównywał np. przypowieść z biblii i historię o działalności Matki Teresy.

ocenił(a) film na 10
paniczBartosz

najpierw trzeba miec jakies pojecia o zasadach przyznawania Oskarów a potem sie wypowiadać

paniczBartosz

Duzo teorii ns temat zwyciestea Pi tutaj napisano, ale powod jest duzo prostszy. W Kon Tiki jest za duzo bialych, wlasciwie sami biali, a to niepoprawne i takie nie na czasie... :)

ocenił(a) film na 6
paniczBartosz

kolego jak rozumiem jutro bedziemy zastanawiac sie czy lepsza jest transmisja formuly jeden czy strumien z kamer monitoringu komunikacji miejskiej? Zycie Pi to film filozoficzny, porusza szereg roznych problemow; wg mnie najwazniejszym z nich jest konfrontacja brutalnej rzeczywistosci z checia zawierania głębi w zyciu w postaci religii (jest to obraz raczej z perspektywy ateisty), do tego zawiera szereg metafor i alegorii z innej beczki. Jezeli jestes kolejna osoba, ktora mysli ze to film o chlopaku plynacym na lodzce ze zwierzatkami to chyba pora wrocic do Marvela ;)

użytkownik usunięty
paniczBartosz

Jak dla mnie oba filmy są dobre i opowiadają o Przygodzie Życia na morzu :) Ale jednak Życie Pi to bardziej fantasy i baśn, podczas gdy Wyprawa Kon Tiki to biografia która pokazuje bardziej realnie to wszystko :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones