PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=834701}

Wyprawa Magellana

Elcano y Magallanes. La primera vuelta al mundo
6,0 1 206
ocen
6,0 10 1 1206
Wyprawa Magellana
powrót do forum filmu Wyprawa Magellana

Serio nie ma pomysłów na lepsze bajki niż gloryfikacja kolonializmu? Nie dziwi mnie, że jest to twór francuski. Ta dziewczyna na plakacie nie wróży nic dobrego...

ocenił(a) film na 10
YoshikoHoshi

Co jest złego w kolonializmie. Byliśmy mocniejsi, więc podbijaliśmy. Już nie bądź taką miękką panienką kolego.

Morgotheron

Naziści też byli silniejsi od Żydów :)

ocenił(a) film na 5
Morgotheron

Przede wszystkim od Polaków. W miesiąc pokazali, kto jest rasą panów, tak Morogtheron? Gdyby nie pomoc Rosjan, wciąż byśmy szczekali po niemiecku.

gadd

Nie była to żadna pomoc, a a okupacja, "polska" władza szczekała po rusku. I doucz się jak ci Rosjanie wspierali najpierw Hitlera, ile wagonów z surowcami wysłali z pomocą Hitlerowi....

ocenił(a) film na 5
foetus

Owszem, okupacja, ale chyba nie powiesz, że sami dalibyśmy radę?

YoshikoHoshi

hiszpański, nie francuski

brede

Dokładniej baskijski.

YoshikoHoshi

Kolonializm = jedno łubu dubu i koniec. Bez kolonializmu = łubu dubu dzień w dzień przez tysiące lat. Co ty myślisz, że kultura plemienna to pokój, przyjaźń, ład, porządek i generalnie multi-trybalistyczna utopia? No, to są dopiero wyssane z palca mrzonki dla całej rodziny..

Shiroiro

Hmm, pomyślmy. Kolonialiści przybili z Europy nocników, zarazy i kobiet będących własnością męża. Ci 'plemienni' często mieli mieli lepszą technologię od Europy, sprawiedliwsze systemy prawne od Europy, lepsze systemy społeczne od Europy...
Mieli przed Europą kanalizację, rozwód, ochronę ofiar przemocy w małżeństwie... wymieniać dalej, nieuku?

Hyakki_Yakou

Wymieniaj, wymieniaj, zobaczymy jakie są limity tej bujnej wyobraźni.

Hyakki_Yakou

No wymieniaj! Czemu przestałeś? Chcę się śmiać! Chcę się bawić?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones