PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495998}
7,0 121
ocen
7,0 10 1 121
Wyrok na życie
powrót do forum filmu Wyrok na życie

... reżyser zdaje się tłumaczyć z tego, że film odróżnia się od jego pozostałych dzieł, mówiąć, że jest 'lekki i przyjemny'... temat poważny, trudny. Oglądając go, miałam wrażenie, że więźniowie 'grają' /w negatywnym znaczeniu tego słowa, gdyż to dokument... i chociaż są to osoby takie, a nie inne, nie sprawiały wrażenia naturalnych/ niestety. Może tylko pani kisząca ogórki... ;)Ciekawi mnie jak długo trzeba było namawiać tych ludzi, aby się w dokumencie 'pokazali'.
Pan reżyser także nie wydaje się entuzjastycznie nastawiony do swojego dzieła. Może jednak wskazane jest, żeby tworzył niekonwencjonalne, nielekkie, nieprzyjemne i mocne, jak dotąd, filmy.

ocenił(a) film na 5
WEBska

pełna zgoda, taki właśnie jest ten film. Nie ma mocy.

sleja

Oglądałam w kinie studyjnym podczas pokazów Watch Docs. W wielu momentach sala zanosiła się od śmiechu (np. gatki tej starej więźniarki o smakowych prezerwatywach a jak nie używasz to "nie jesteś światowa" albo scena zaręczyn gdzie przyszły pan młody nazwany "żuczkiem" miał guzik do gadania w sprawie organizacji wesela). Generalnie film odbieram pozytywnie chociaż mnie, podobnie jak samego autora, zszokował fakt, że Krzywaniec jawi się jako "imprezka u cioci na imieninach". Sama łapałam się na myślach typu: "Ale fajnie tam mają" ; ). Jest tu zapewne trochę za dużo "swojskości", "domowości", ale może chodziło właśnie o ukazanie, że te kobiety, pomimo wszystko, starają się żyć dalej tj. zakochać się, założyć rodzinę. Więzienie nie musi oznaczać końca życia. Szkoda, że tak mało jest dokumentów w polskiej telewizji, zwłaszcza publicznej. Ten gatunek przeżywa teraz drugą młodość. Ludzie chcą dokumenty oglądać a nie bardzo mają gdzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones