PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732013}
6,0 1 846
ocen
6,0 10 1 1846
Wzburzenie Opowieść o dojrzewaniu
powrót do forum filmu Wzburzenie - Opowieść o dojrzewaniu

Naciągana 7.

ocenił(a) film na 7

Film poruszający ważne kwestie... do tego całkiem sprawnie zgrany... Świetna rola Lermana... Dobra Gadon... Poruszająca końcówka... Ogólnie ciekawy film, dobrze się go odbiera, lekko ogląda mimo, że posiada nieco senny klimat... Mnie się podobało... 7 z dużym minusem... ale jednak 7 !

ocenił(a) film na 4
reptile2006

mnie nie porwał. szczerze mówiąc ciężko mi powiedzieć o czym on w ogóle był. rozumiem główny zamysł, ale historia taka po łebkach, właściwie żaden temat nie został zgłębiony. wątek z Olivią ciekawy, ale nierozwinięty. 4/10.

ocenił(a) film na 5
reptile2006

Mnie się on wydał niedokończony,nie wiem jak w powieści ale film jakiś taki urywkowy,od momentu wyrzucenia go z uczelni trzeba było się wszystkiego domyślić.Brakowało mi czegoś w tym filmie w tym filmie....

ocenił(a) film na 7
Ulencja_Zdenek

UWAGA SPOILERY.
.
.
.
Wszystko było jasne. Tyle, że trzeba być uważnym od początku. Marcus wyleciał z uczelni za fałszowanie swojej obecności na spotkaniach modlitewnych w kaplicy. Było to naruszenie zasad bardzo konserwatywnej uczelni. W pierwszych minutach była rozmowa o młodych Amerykanach powoływanych na front wojny koreańskiej, była też scena pogrzebu innego żydowskiego równieśnika Marcusa i rozmowa po pogrzebie z dwoma kolejnymi nastolatkami powołanymi do US Army. Dochodzimy do końca filmu. Z chwilą kiedy Marcus wyleciał z uczelni za złamanie jej zasad, został powołany do wojska, trafił na front do Korei, gdzie zgodnie z ciążącym nad nim fatum musiało mu się przydarzyć. Fatum czuł nad nim od początku jego nadopiekuńczy ojciec i matka. Ale fatum dopełnić się musiało. Marcus jak jego żydowski kolega z pierwszych minut filmu poległ na wojnie w Korei.

ocenił(a) film na 7
niedzielanapalmowa

Film naprawdę udany i z bardzo sensownymi refleksjami o świecie. Postać Olivii była symbolem nadchodzącej rewolucji seksualnej, ale ponieważ ten czas jeszcze nie nadszedł i ona musiała ponieść klęskę w świecie starych i konserwatywnych zasad niszczących jednostkę.

ocenił(a) film na 5
niedzielanapalmowa

Ile ludzi tyle interpretacji, ja jednak uważam że czegoś w nim brakowało.Może dlatego że cała historia opowiedziana została tak zdawkowo.Co do postaci Oliwii to uważam że dziewczyna miała problemy natury psychicznej,a czy była symbolem nadchodzącej rewolucji seksualnej to trochę na wyrost,powiedziane moim zdaniem.

Ulencja_Zdenek

Była nimfomanką, Pytanie dlaczego? Ojciec pedofil?

ocenił(a) film na 6
niedzielanapalmowa

Pod względem fabularnym scenariusz zamyka wątki, ale dla samego filmu taki finał był za "szybki". Szczególnie, że całość się ładnie rozwijała, niekoniecznie chodzi mi akcję, a o rozmowy na temat wiary, moralności, zasad życia bohaterów. Spięcie klamrą "starszej" Olivii było jedynie zabiegiem formalnym i liczyłem na coś ponad to.

ocenił(a) film na 6
reptile2006

Taka "obyczajówka" do kotleta, na jeden raz :-) Jest kilka ciekawych momentów, ale wchodzi do głowy i wychodzi równie łatwo :-)

ocenił(a) film na 9
topjes

"Wzburzenie" wg prozy Philipa Rotha to historia o pewnym żydzie, który nie chce być Żydem, chce być sobą. Czyli Philip Roth ("Piętno", "Amerykańska sielanka") w pełnej krasie:-) Plus Ameryka lat 50., trzeszczący w posadach purytanizm, wojna w Korei, Bertrand Russell odbiera Nobla ("Dlaczego nie jestem chrześcijaninem")...
Daje do myślenia!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones