Odtwórz Zwiastun nr 1 2:04

Zobacz X+Y zwiastun

Film

2014 1 godz. 51 min.
7,2 12 147
ocen
7,2 10 12147
9 723
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":1}
{"id":"697341","linkUrl":"/film/X%2BY-2014-697341","alt":"X+Y","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/73/41/697341/7618749.2.jpg"}
Aspołeczny nastoletni geniusz odnajduje pewność siebie i zawiązuje przyjaźnie, kiedy dołącza do brytyjskiej reprezentacji w Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
X+Y
X+Y (2014) Zwiastun nr 1 2:04
X+Y | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2014 | Film Nathan to nastoletni geniusz matematyczny. Świetnie rozwiązuje najbardziej skomplikowane zadania, ma jednak problemy z nawiązywaniem relacji z ludźmi. Szczególnie ze swoją matką. Jest jak żółw, zamknięty w skorupie. Od dziecka zmaga się z autyzmem. Jedyną osobą, która rozumiała chłopaka, był tragicznie zmarły w wypadku samochodowym ojciec. Pozbawiony przyjaciół i małomówny Nathan marzy o wygranej w międzynarodowej olimpiadzie matematycznej. W przygotowaniach pomaga mu zupełnie nietypowy nauczyciel, pan Humphreys. Ostatni etap przed wielkim wydarzeniem, obóz naukowy w Chinach, wywołuje w bardzo zaplanowanym życiu Nathana spory zamęt. Czy poradzi sobie z tak irracjonalną siłą, jaką jest miłość?

Nathan to nastoletni geniusz matematyczny. Świetnie rozwiązuje najbardziej skomplikowane zadania, ma jednak problemy z nawiązywaniem relacji z ludźmi. Szczególnie ze swoją matką. Jest jak żółw, zamknięty w skorupie. Od dziecka zmaga się z autyzmem. Jedyną osobą, która rozumiała chłopaka, był tragicznie zmarły w wypadku samochodowymNathan to nastoletni geniusz matematyczny. Świetnie rozwiązuje najbardziej skomplikowane zadania, ma jednak problemy z nawiązywaniem relacji z ludźmi. Szczególnie ze swoją matką. Jest jak żółw, zamknięty w skorupie. Od dziecka zmaga się z autyzmem. Jedyną osobą, która rozumiała chłopaka, był tragicznie zmarły w wypadku samochodowym ojciec. Pozbawiony przyjaciół i małomówny Nathan marzy o wygranej w międzynarodowej olimpiadzie matematycznej. W przygotowaniach pomaga mu zupełnie nietypowy nauczyciel, pan Humphreys. Ostatni etap przed wielkim wydarzeniem, obóz naukowy w Chinach, wywołuje w bardzo zaplanowanym życiu Nathana spory zamęt. Czy poradzi sobie z tak irracjonalną siłą, jaką jest miłość?

studio
BBC Films (przedstawia) / British Film Institute (BFI) (przedstawia) / Head Gear Films (współudział) / Więcej...
data produkcji
2014
tytuł oryg.
X+Y
inne tytuły
X+Y (tytuł telewizyjny) Polska
X Plus Y (tytuł roboczy) Wielka Brytania
X+Y (tytuł festiwalowy) USA
A Brilliant Young Mind USA
Więcej...
Zdjęcia do filmu kręcono w Sheffield (Anglia, Wielka Brytania) i na Tajwanie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych