PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697341}
7,2 12 558
ocen
7,2 10 1 12558
X Y: Równanie szczęścia
powrót do forum filmu X+Y: Równanie szczęścia

Nie potrafię jasno wystawić oceny - film był naprawdę dobry, problematyka w nim zawarta również potrafiła mocno poruszyć, jednakże zakończenie całkowicie zmieszało mnie i trochę zawiodło :<

ocenił(a) film na 7
cynic_girl

mam dokładnie takie same odczucia

cynic_girl

A czego oczekiwałas od końcówki?

s_gorzka

Czegoś mniej skupiającego się na miłości, bo wszystko zakończyło się tak nagle i nie pasowało mi to ogólnej fabuły. Nie zmienia to faktu, że film bardzo mi się podobał :)

ocenił(a) film na 7
cynic_girl

A mi właśnie bardzo ta końcówka pasowała do reszty - nowe bodźce zburzyły mur, który zbudował dookoła siebie :)

PandasChannel

Dokładnie :)

ocenił(a) film na 6
cynic_girl

Pierwszą godzinę filmu oglądałam z ogromną przyjemnością, ale końcówka mnie rozczarowała. Miałam wrażenie, że twórcy zaczęli sprowadzać świat, który jest obcy dla przeciętnego człowieka, a zatem ciekawy, do pokroju szablonowego melodramatu.

ocenił(a) film na 7
cynic_girl

Myślę, że końcówka w fajny sposób pokazuje, że w całym filmie tak naprawdę nie chodzi o olimpiadę, kto ją wygra itd. tylko o przemianę jaką przechodzi główny bohater. Odkrywa co jest w życiu najważniejsze i to, że nie odnajdzie szczęścia skupiając się jedynie na konkursie i matematyce. Pierwszy raz w życiu odsłania swoje emocje przed matką, pierwszy raz rozmawiają o śmierci ojca, o dziewczynie, miłości. Całe przeżycie związane z olimpiadą jest drogą do poznania siebie, rozwoju ale już nie intelektualnego, a społecznego i emocjonalnego. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie innej końcówki, myślę, że jest najlepszym podsumowaniem filmu. Ale oczywiście to moje subiektywne odczucia ;)

ocenił(a) film na 7
Kai_91

Nic dodać, nic ująć :) Gdyby Nathan ot tak wygrał sobie tę olimpiadę, to czego by się z tego o sobie/świecie/ludziach nauczył? Tkwiłby w tym samym miejscu, co zawsze. Film byłby przewidywalny i bez większego przesłania. A tak dostaliśmy ładny film o wychodzeniu z własnej strefy komfortu i tak jak mówisz - o poznaniu siebie.

Naethalee

Mnie właśnie ciekawi czy zdążyli dojechać na dworzec po Zhang Mei, bo zakończenie pozostawia pewien niedosyt.Poza tym zgadzam się w 100% zakończenie jest właściwe i nie wyobrażam sobie innego.

Naethalee

Zastanawia mnie też o czym i komu nie chcący wspomniała coś Rebecca gdy rozmawiała z Nathanem pod koniec filmu. Nurtuje mnie też pytanie ile w końcu lat ma Jo Yang, bo spotkałem się z różnymi wypowiedziami. Sory za post pod postem ale nie mogę już zedytować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones