PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630808}

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

X-Men: Days of Future Past
7,4 166 712
ocen
7,4 10 1 166712
7,1 24
oceny krytyków
X Men: Przeszłość, która nadejdzie
powrót do forum filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

Właśnie obejrzałem wersję reżyserką z dodatkową sceną Mystique i Hanka oraz z udziałem Rogue w fabule. Jedno mnie zastanawia...po co ją wycinali? Serio nie widzę potrzeby, nie było żadnej 10 minutowej, odłączonej od fabuły sekwencji, więc jej obecność nie wpłynęła znacząco na dynamikę fabuły. Powiem nawet, że podobała mi się ta wersja, chyba nawet bardziej niż wersja kinowa bez Rogue. Przynajmniej nie zastanawiałem się co jakieś 10 minut gdzie ona jest, a jej wątek w sumie też coś wniósł i nie czułem przesytu postaci. Jako fan komiksowej Rogue trochę jestem wkurzony, ale wiem, że wersja Anny Paquin nie miała zbyt wielu fanów.
Ktoś oglądał, jakieś opinie?

michal9403

Ja widziałem. Dla mnie spoko.


Po X-Men 2 przestala być denerwująca według mnie

ocenił(a) film na 9
michal9403

Lepsza od kinówki, ale wkurzyło mnie, że i tak nie było kilku scen. A zwłaszcza rozmowy Raven z Wolverinem i Charlesem. W Rogue Cut po prostu mówi Hankowi, żeby ich nie budziła.

ocenił(a) film na 7
michal9403

dobre w rogue's cut bylo jak bodajze siostrzyczka od quicksilvera mówi loganowi "i am princess, and who're you?? Logana idp "i am wolverine" ;).

użytkownik usunięty
Ade_Er

Mi się w tej wersji podobała scena jak Magneto z Icemanem odbijali "Rudą" ze szkoły X-menów " - wcześniej odbierałem sceny z przyszłości jako bierne czekanie aż przeszłość sama się zmieni, a tu małe zaskoczenie bo nie siedzieli z założonymi rękami :)

A najbardziej zdziwiło mnie ta chęć głosowania nad podróżą w czasie którą złożył Bishop (jeśli dobrze pamiętam) - kurde, przecież i tak i tak umrą, więc lepiej mieć jakąkolwiek szansę?

I jeszcze podobała mi się scena jak Xavier z Magneto i "Rudą" lecieli już do reszty, a tu jeden z Sentineli próbował im "wbić na chatę" :P

michal9403

No to teraz tylko czekać na polskie wydanie XD.

ocenił(a) film na 9
michal9403

Czy jest możliwość, by ktoś wysłał mi link do wersji rozszerzonej? Byłbym baaardzo wdzięczny. :)

ocenił(a) film na 10
michal9403

Po obejrzeniu wersji rozszerzonej podniosłem ocenę filmu z 9 do 10 - właśnie za to, że nie siedzieli z założonymi rękami i nie czekali, aż przyszłość sama się zmieni, tylko faktycznie działali. Dodatkowo - wiadomo przynajmniej, czemu nagle namierzyli ich Sentinele - bo jedna część pozostała zakleszczona w samolocie i nadawała sygnał. A wcześniej ciekawiło mnie, jakim cudem nie udało im się znaleźć bezpiecznego miejsca na kilka dni (zasada kilkudniowego cofania się w czasie i powiadamiania o miejscu pobytu). Gdyby nie grzebali w przeszłości, nie odbijaliby Rogue - a dalej wiadomo.

ocenił(a) film na 9
Unibet_78

Mnie też się podobała bardziej ta wersja niż kinowa :). Zastanawiam się czy u nas "Rogue Cut" będzie wydane na DVD i Blu-Ray czy też nie... Jak sądzicie?

ocenił(a) film na 10
RiDeR882

pewnie będzie... ale ja mam z napisami i jest super...

użytkownik usunięty
michal9403

Moim zdaniem to jest wina scenariusza a nie aktorki grającej Rogue. To jest kolejna część filmu X-men, bez X-men, w kółko mielą tylko Magneto, Profesora X, Wolverine, Bestię i Mistyque, reszta mutantów to po prostu mało znaczące tło dla tych filmów. I tak mamy beznadziejną mutantkę Rogue która w komiksie jest energiczna i potężna a w filmach nudna i drętwa jak zombie. Inna kwestia to efekty specjalne i ukazanie zdolności mutantów. W X-men efekty te są o wiele oszczędniejsze niż u Marvela co z jednej strony pozwala może uniknąć nadmiernego plastiku z drugiej jednak nie daje możliwości na ukazanie prawdziwych mocy mutantów. Postacie nie latają i nie walą mocami, są sztywne, zamiast fruwać co najwyżej unoszą się w powietrzu, nie ma w tym prawdziwej dynamiki i rozwałki.

michal9403

tej sceny nie było nawet w rogue cut http://www.youtube.com/watch?v=dDULOnkSCoU tej chyba też http://www.youtube.com/watch?v=jdEc7ImPnmI

kolo_103

ciekawe sceny..rzeczywiście pierwszy raz widzę.

michal9403

Na tym spocie w 6 sekundzie też jest scena której chyba nie było http://www.cinemablend.com/new/Wolverine-Confronts-Little-Princess-X-Men-Days-Fu ture-Past-TV-Spot-42859.html i tutaj http://produtoracaverna.com.br/home/wp-content/uploads/2014/06/la_ca_0416_xmen_d ays_future_past_017.jpg sporo tego jest.

kolo_103

W której minucie wersji kinowej dzieje się ta scena? Przecież ich nie było w żadnym domu.

WujekKoszar

Ani w werjsi kinowej ani w rogue cut nie było tych scen co podałem linki

kolo_103

Z tą "księżniczką" była w rogue cut gdy Charles, Hank i Wolverine szukają Pietra w jego domu. Wycięto też spotkanie Raven i Hanka w rezydencji Xaviera, jak i całą Rogue z nie wiem jakiego powodu, bo film był za długi o te 17 minut?

ocenił(a) film na 9
michal9403

Wiecie gdzie to można obejrzeć w całości, ponieważ widziałam na youtube tylko kawałaki i chyba dotego nie chronologicznie. :(

ocenił(a) film na 9
michal9403

Pisałem już w tym temacie, jednak nie otrzymałem odpowiedzi i ponawiam pytanie.

Wie ktoś gdzie można obejrzeć wersję rozszerzoną?

Saishin

Raczej z nielegalnych źródeł, w internecie nigdzie nie widziałem.

Saishin

w zatoce piratow jest do pobrania przeciez.

ocenił(a) film na 10
michal9403

A to po co oni wtedy poszli do szkoły, skoro nie po Rogue? Czy po prostu ta scena została wycięta ogólnie, cała podróż do szkoły?

I jeszcze mam jedno pytanie: W jaki sposób Rogue zastąpiła Kitty skoro w X-men 3 "wycięła" sobie mutację?

Jestem_nieznosna

Wycięto całą scenę wyprawy do szkoły z tego co pamiętam...żadnej osobnej misji Magneto i Icemana nie było. Natomiast jeśli chodzi o to, że jednak te moce posiadała to nie wytłumaczyli, pewnie albo olali fakt pozbawienia się mocy przez bohaterkę lub stwierdzono, że szczepionka działa tylko tymczasowo, a nie było czasu, by to tłumaczyć. Tak czy siak nie dość, że wycięli Rogue, to jeszcze musiała pobrać moce od Kitty... nie mogła dotknąć Logana i trochę powalczyć? Chyba twórcy nie lubili tej postaci i tyle.

ocenił(a) film na 10
michal9403

No spoko, to jak zginął Bobby?

Jestem_nieznosna

Bobby tak jak reszta w trakcie ostatniej obrony. Po prostu dopadły go Sentinele, chyba stopiły lub rozwaliły. Jeszcze zdążyć zamrozić wejście, ale to na nic się nie zdało.

ocenił(a) film na 8
michal9403

Pamiętam, że w ostatniej scenie x-men 3 magneto grając w szachy lekko rusza pionkiem więc szczepionka działała tymczasowo. Jeśli chodzi o Rouge to pewnie wycieli ją żeby scenariusz nie był za bardzo zagmatwany, łatwiejszy do przełknięcia dla mas etc. Według mnie fajnie, że wypuścili tą wersje, klika smaczków tu i ówdzie.

michal9403

Tak, była scena w bastionie, która sugerowała, z utratą mutacji jest chwilowa. Zresztą mutanci tracili moc tylko w pobliżu chłopca a później ona normalnie wracała. szczepionka też nie działała trwale. Chociaż jeśli Raven na zawsze straciła moc, to tu mamy nieścisłość

ocenił(a) film na 9
michal9403

Na koniec X Men 3 Magneto i tak z powrotem ma swoją moc bo porusza metalową figurą w szachach. A co do szczepionek, to pisząc odpowiedź po sześciu latach do twojego komentarza, już raczej teraz wiemy, że szczepienia niewiele dają. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones