X-Men: Days of Future Past

2 godz. 10 min.
7,4 163 321
ocen
7,4 10 163321
20 493
chce zobaczyć
7,3 16
ocen krytyków
{"rate":7.3125,"count":16}
{"type":"film","id":630808,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/X-Men%3A+Days+of+Future+Past-2014-630808/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie
 • bannQ ocenił(a) ten film na: 9

  To nie tylko bardzo udany film komiksowy, ale też fantastyczne kino SF z elementami rozrywkowymi. Przyznam, że aż tak dobrej fabuły się nie spodziewałem i jestem w stanie ocenić X-menów wyżej od produkcji MCU.
  Efekty specjalne powodują opad szczęki, a sekwencje z Quicksilverem są mistrzowskie w swoim wykonaniu.
  Całość jest spójna i utrzymana w dość poważnym klimacie.

  Powrót Bryana Singer przerósł moje oczekiwania 9/10

 • bannQ Zgadzam się, choć mam kilka zarzucików.;)
  Młody Xavier w ogóle nie jest podobny do swojego starszego "modelu". Źle dobrano aktorów. Inny kształt twarzy, oczu... W przypadku Magneto jest nieco lepiej, ale i tak castingowcy mogli lepiej się postarać. Przy czym wg mnie młodsze odpowiedniki aktorsko miażdżą swych starszych kolegów - zwłaszcza pan Patrick Stewart jest drętwy jak kloc drewna w porównaniu do żywego i emocjonalnego aktorstwa Jamesa McAvoya.
  Akcja przenosząca się w lata 70te XXwieku momentami bawiła. Niektórych prezentowanych tam gadżetów nie było wtedy, bo i skąd wzięły się płaskie ekrany od komputerów wyświetlające bajerancką grafikę? ;) Nie wystarczy puścić disco i wstawić ludzi w afro, by oddać klimat tych czasów. :)
  Najlepszą scenę filmu ma Quicksilver - nie tylko efektownie, ale też z humorem (i bezkrwawo) pokonuje policjantów w Pentagonie. Świetne - szkoda, że nie było więcej scenek z tym bohaterem.
  Fabuła mocno trąci Terminatorem - podróże w czasie, roboty-mordercy, pytanie "czy przyszłość da się w ogóle zmienić". Ale że Terminatora lubię, to jakoś bardzo mi te motywy nie przeszkadzały.
  Jak zwykle Magneto, który ma być "tym złym", jest tak wiarygodny i prawdziwy, że nie sposób nie przyznawać mu racji w wielu kwestiach. Co nie zmienia faktu, że, kiedy nie widzi wyjścia, bez skrupułów zabija swoich przeciwników (a nawet sojuszników). Jedna z ciekawszych komiksowych postaci, a Michael Fassbender dodaje jej mocy i wiarygodności (i wizualnej atrakcyjności, no co;).

 • Mlodzik91 ocenił(a) ten film na: 8

  shizonek Z góry przepraszam ale jebać podobieństwo. Po pierwsze, Xavier i Magneto są świetnie zagrani, a po drugie idealnie do siebie pasują na ekranie. Tego nie ma żaden film z MCU :).

 • Lucas207 ocenił(a) ten film na: 6

  Mlodzik91 Gdybym mógł, za taki komentarz postawił bym piwo. A propos piwa - scena z poprzedniego filmu jak Magneto pije piwo i mówi po niemiecku... Żyć nie umierać!

 • Mlodzik91 ocenił(a) ten film na: 8

  Lucas207 Tak najlepsza scena ze zrebootowanej serii :). Generalnie serię X-Menów na stałe powinien przejąć Matthew Vaughn, bo Pierwsza Klasa była dalece lepsza od wszystkich pozostałych części serii.

 • Mac312 ocenił(a) ten film na: 8

  shizonek Też wydało mi się to dziwne, że tak zaawansowana technika jak np. inteligentne działające prototypy robotów Sentinelów chodziły tak sprawnie w czasach gdy powstawały pierwsze komputery na układach scalonych. Odniosłem wrażenie, że przedstawiany świat X-Menów to może jakaś alternatywna rzeczywistość w której nastąpił szybszy postęp techniki.

 • bannQ Lepszy od MCU ? no nie jestem pewien

 • Mateusz200 ocenił(a) ten film na: 7

  DR16 Uniwersum Marvela i Uniwersum Foxa to są 2 różne rzeczy. Ja jestem fanem Marvela więc znacie moje zdanie , ale do całej seri X-Men nic nie mam.

 • Stalowy_puch ocenił(a) ten film na: 10

  bannQ W pełni się zgadzam