PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=500955}

Yes-Meni naprawiają świat

The Yes Men Fix the World
7,1 4 391
ocen
7,1 10 1 4391
5,7 3
oceny krytyków
Yes Meni naprawiają świat
powrót do forum filmu Yes-Meni naprawiają świat

Pierwszorzędna, gorzka w wymowie zgrywa spod ręki słynnego duetu aterglobalistów.

Sam tytuł jest przewrotny - o naprawie świata nie ma mowy i twórcy doskonale o tym wiedzą. Obraz ma inne zadanie - to film o uświadomieniu jednostki i pokazanie, że nie warto zarzynać się dla ludzi, dla których jesteś tylko błędem statystycznym. I że wszyscy byliśmy lepsi, gdybyśmy spojrzeli poza zestaw słupków i wykresów. A także, że na poprawę stanu rzeczy nie ma najmniejszych szans. Resztę dopisz sobie dalej…

Przy okazji - dziwi mnie fakt, że niektórzy zarzucają Yes Menom jakoby swymi działaniami dostarczali krzywdy innym ludziom. Toć to najzwyklejsza bzdura !!

Przecież oni lepszego świata nikomu nie obiecują. Mają działanie wręcz terapeutyczne, bo przez te kilkadziesiąt minut sprawiają, że człowiek jest szczęśliwy. Gdybym ja otworzył fikcyjną gazetę i przeczytał, że płace wystrzeliwują w górę, podatki lecą w dół, służba zdrowia rozkwita, a PiS zostaje zdelegalizowany poczułbym się szczęśliwy. Wiedziałbym, że to nieprawda, ale dobry humor nie opuścił by mnie pewnie przez pół dnia. I dlatego takich Yes Menów, niezależnie od zakątka świata, nam wszystkim potrzeba…

Moja ocena - 6/10

ocenił(a) film na 8
Grifter

Zgadzam się w 100% jedyne co chcę dodać to to ze przy okazji obnażania bezduszności wielkich korporacji pokazują również jak bardzo zepsute mogą być jednostki które tam pracują. Jednostki, dla których ludzkie życie jest stratą wliczoną w koszty produkcji. u mnie mają maxa i więcej takich filmów.

ocenił(a) film na 10
Grifter

Trudno mi się zgodzić z taką interpretacją tego filmu. Yes Meni wg. mnie chcą pokazać swoimi działaniami że nasz sprzeciw ma znaczenie, że daliśmy się omotać złudnym mirażą obietnic i w końcu pora powiedzieć >nie< na cały ten syf który zabija nas i naszą planetę. Na naszej bierności a więc cichym przyzwoleniu, chciwcy urośli w siłę. Dlatego pokazują jak niewielka nawet grupa osób niezgadzająca się z tym na co nie może być przyzwolenia, może zmienić świadomość rzeszy ludzi. Więc jeśli Yes Menów będzie więcej zmiany będą znaczące, ale to od nas zależy po której stronie się opowiemy. Zatem nie jest to tylko machanie szabelką przed czołgami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones