PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=823960}
6,1 37 799
ocen
6,1 10 1 37799
5,4 20
ocen krytyków
Yesterday
powrót do forum filmu Yesterday

Moja opinia na temat tego filmu będzie bardzo nieobiektywna, bo uwielbiam ten zespół. Jestem świeżo po projekcji i chyba musiałbym go obejrzeć jeszcze raz. Zachłysnąłem się muzyką i po czasie zdałem sobie sprawę, że film momentami był ckliwy, czasem pretetensjonalny, ale płaszcz beatlesowskich przebojów przykrył te wszelkie mankamenty.
Jednak poczułem mrowienie, kiedy główny bohater spotkał sędziwego już J. Lennona - człowieka, który prowadził spokojnie życie na wybrzeżu, w oddali, całkowicie nieświadomego statutu megagwiazdy jaką miał w innej rzeczywistości. Można róznie interpretować i oceniać ten zabieg reżyserski, ale na mnie zadziałał mocno - poczułem niepokój, jakiś żal, tęsknotę, może dlatego, że wbrew wielu interpretacjom, które w znakomitej większości mówią, że szczęscie jest najważniejsze, to ja poczułem, pewną przegraną - i dla społeczeństwa i dla tego Lennona. Rzeczywistość, gdzie Lennon nie rozwinął skrzydeł, gdzie minął się ze swoim prawdziwym powołaniem, gdzie świat nie poznał Help, Strawberry Fields i wielu innych. Czasem mam wrażenie, że i my sami żyjemy w takiej alternatywie - kto wie może w innej rzeczywistości bylibyśmy bardziej spełnieni niż w obecnym życiu, gdzie idąc do niezbyt lubianej pracy, nieświadomie odrzucamy własny talent i to, czym moglibyśmy zainspirować świat....

ocenił(a) film na 3
Tokugawa75

Ja tez jestem ich fanka - wieloletnią, ale ten film wg mnie ro była profanacja.

ocenił(a) film na 8
czcij_marchewe

Rzeczywiście słyszałem, że część fanów odebrało podobnie ten film. Chociaż ja akurat jakoś tego nie odczułem - mam wrażenie, że w zamyśle tego filmu była idea, że główny bohater próbuje społeczeństwo zapoznać z ich twórczością, ale zawsze będzie jednak tylko gorszą kopią oryginału, co niejako w filmie było ukazane.
Chyba bardziej czułbym się urażony jakby ktoś reklamował ich muzyką płyn do podłóg :)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
czcij_marchewe

Profanacja - no nie, chyba Cię troszkę poniosło. Luzacki film z luzacko potraktowaną muzyką Beatlesów - dobre kino - 7/10 !!!

ocenił(a) film na 8
Tokugawa75

oj chyba ktos tu nie zrozumial filmu totalnie. polecam obejrzec jeszcze raz

ocenił(a) film na 1
pinang

? to dramat obyczajowy który jest zanua,fabuła dawała takie możliwości a zrobili dno i metr mułu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones