Mackenna's Gold

2 godz. 3 min.
7,1 2 714
ocen
7,1 10 2714
959
chce zobaczyć
{"type":"film","id":31308,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Mackenna%27s+Gold-1969-31308/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Złoto MacKenny
 • Film_Polski ocenił(a) ten film na: 7

  kina. Sala była na full a publiczność - entuzjastyczna. Ale już wtedy, nawet małokrytyczne nastolatki przyznawały, że jednak scena trzęsienia ziemi zrealizowana została cokolwiek niedoskonale (by to tak łagodnie określić). Bohaterowie uciekają w niej galopem zaś głazy zawsze spadają tuż za nimi.

  PS W nielicznych kinach wyświetlających filmy z taśmy 70 mm - co uznawano wówczas za szczyt filmowej techniki - był dźwięk stereofoniczny. Gdy stary Indianin strzelał do Pecka-MacKenny, to dźwięk strzału odbijał się między skałami. I widzowie to słyszeli, raz z lewej, raz z prawej, raz z tyłu.

 • marcinkraj ocenił(a) ten film na: 9

  Film_Polski A czy ktoś zauważył, że cień skały podczas wschodu słońca wydłuża się, choć powinien skracać?

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 9

  Film_Polski Widziałem ten film w kinie "Relax" właśnie na takim ekranie z przestrzennym dźwiękiem. Do dziś pamiętam te niesamowite wrażenia, więc choć rozum mówi, że to western bardzo przeciętny, to serce na wspomnienie pika.

 • AutorAutor ocenił(a) ten film na: 9

  Film_Polski Zazdroszczę. Piękne wspomnienie naprawdę.
  Na mnie ten film robi wrażenie nawet na małym ekranie.
  Fotografia a właściwie montaż zatrzymanych zdjęć amoku, szaleństwa, radości w jakie wpadają bohaterowie filmu tuż po odkryciu złota do dziś wbudza tylko podziw.
  Co za robota!
  Tyle złota kino dotąd nie widziało!