PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712569}

Z lasu

The Woods
5,1 9 739
ocen
5,1 10 1 9739
Z lasu
powrót do forum filmu Z lasu

Film ma tytuł 'The hallow'. Po naszemu: 'Czcigodni'. Pozbądźcie się tego 'The woods', bo utrudniacie znalezienie filmu! Jak ktoś ma problem ze znalezieniem niech szuka pod imieniem aktorki- 'Bojana'. Od razu wyskoczy w jej filmografii.

Znakomity horror. Polecam.

ocenił(a) film na 6
michal.2907

A gdzie go kolega widział ?

ocenił(a) film na 8
Pomyslowy_Dobromir

tor renty.

Pomyslowy_Dobromir

mają go grac w Heliosie 26ego w maratonie grozy, razem z the worry dolls i Balckburn
widziałem dziś na ich yt
zapowiada się krwawy seans, hehe

michal.2907

jacy "czcigodni" znowu?

ocenił(a) film na 6
manowce

Ten który robił napisy tak przetłumaczył.

ocenił(a) film na 9
wmbco

I dobrze przetłumaczył. Może nie dosłownie, ale sens został zachowany.

michal.2907

The Woods Wielka Brytania (Tytuł oryginalny)
The Hallow Wielka Brytania (inny tytuł) / USA / Szwecja
Z lasu Polska
The Good People Wielka Brytania (tytuł roboczy)
Los hijos del diablo Meksyk

ocenił(a) film na 8
J55J

Ale bałagan :)

michal.2907

poza tym Hallow oznacza po polskiemu "wydrążony" "pusty" ......pozdrowionka :)

J55J

Hallow oznacza uświęcony, hollow to pusty

sorbiq

ano faktycznie mój błąd muszę poduczyć się jeszcze angielskiego w takim razie ..... przepraszam za wprowadzanie w błąd :(

J55J

Nie ma sprawy, wystarczyło sprawdzić w słowniku przed wpisaniem komentarza.

ocenił(a) film na 3
J55J

Tak czy siak słowo hallow słabo pasuje do tego filmu. The woods ma więcej sensu.
Inna sprawa to to, że na filmie ja widziałem tytuł "Hallow", a nie "The hallow" co podczas wyszukiwania w filmwebie ma znaczenie. Swoją drogą jak coś się chce znaleźć w tym serwisie to lepiej wyjść do googla i tam wpisać tytuł, bo filmwebowska wyszukiwarka działa koszmarnie słabo.

ocenił(a) film na 9
Leszy2

Moim zdaniem właśnie „The Hallow” dużo lepiej oddaje klimat filmu. „The Woods”, czyli dosłownie po prostu „las” może i nawiązuje do fabuły, ale mógłby być tytułem dziesiątek filmów z takim motywem i jest jakiś taki nijaki. „The Hallow” natomiast, u nas przetłumaczone na „Czcigodni”... cóż, nie wiem jak odebrałeś film, ale moim zdaniem właśnie to — nazywanie tych wstrętnych, żądnych mordu pokrak „czcigodnymi”, genialny cytat na samym początku „Święte niech będzie ich imię, a jeśli nieproszony zapuścisz korzenie, niechaj święci się też imię twoje” czy jakoś tak — jest chyba największym plusem całości, wyróżnia ją pośród innych monster movies/zombie movies i dodaje jej sporo mroku oraz groteski. Jestem za „The Hallow”, jeśliby tak się dało, mogłabym nawet zapłacić, by to właśnie tego tytułu używano w odniesieniu do tego obrazu.

ocenił(a) film na 1
michal.2907

+1 film słaby, ale też szukałem wszędzdie the woods i nie mogłem znaleźć aż trafiłem na trailer w którym była rzeczywista nazwa x

ocenił(a) film na 3
michal.2907

znakomity xD gratuluję gustu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones