PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=365206}

Z-Boczona historia kina

The Pervert's Guide to Cinema
7,7 4 061
ocen
7,7 10 1 4061
7,7 9
ocen krytyków
Z Boczona historia kina
powrót do forum filmu Z-Boczona historia kina

Myślnik w tytule

ocenił(a) film na 8

Strasznie denerwuje mnie myślnik w polskim tytule tego filmu. Czy może mi ktoś wytłumaczyć,
czemu on się tam znajduje? Czy sugeruje on, że fraza "z boczona" miałaby jakieś znaczenie? Czy
może Z-B jest jakimś nieznanym mi skrótem?

ocenił(a) film na 8
yongrui

dla mnie myslnik wydluza z. Sadze ze to bylo zamiarem.

yongrui

Mam wrazenie ze nieznane, to jest tobie poczucie humoru i umiejetnosc czytania dwuznacznosci.

ocenił(a) film na 8
sever

Najwidoczniej i mi nieznane jest poczucie humoru i umiejętność czytania dwuznaczności.
Czy jednak jest możliwość, żebyś zniżył się do naszego poziomu i napisał, dlaczego w tym tytule jest myślnik?

ocenił(a) film na 8
yongrui

Również nie mam pojęcia, co twórca miał namyśli.. Ani Boczona historia kina, ani Z Boczona nic mi nie mówią. Nie wiem co ten myślnik miał sugerować ale raczej nie jest to związane z językiem polskim.

użytkownik usunięty
yongrui

Jeśli takie idiotyzmy jak spolszczone tytuły, to sugeruję poszukać pomocy psychiatrycznej.

yongrui

http://sjp.pwn.pl/sjp/zboczyc;2544960.html

yongrui

Wirujący seks ;) Myślnik pewno dali, żeby nawiązać do zwrotu "Boczyć się" (na perwersje), no i Z jak Zizek :) http://sjp.pwn.pl/szukaj/boczy%C4%87.html

yongrui

Tytuł wpisuje się w długą tradycję idiotycznych polskich tłumaczeń tytułów filmów. To już niemal nasze dziedzictwo narodowe.

ocenił(a) film na 8
yongrui

Zboczone jako perwersyjne i z-boczone jak cos ukazanego z boku, cos co sie przemyka ukradkiem, ale nie ukazuje sie tego wprost.

klaudialidia

Bardzo dziękuje, że Pani to napisała. Zdaje mi się, że w większym stopniu, niż w długą tradycję idiotycznych polskich tłumaczeń, tytuł ten wpisuje się w długą tradycję budowania wieloznaczności pojęć poprzez wstawianie znaków pomiędzy dwa morfemy. Nie zawsze fortunnie to wychodzi, tutaj jednak z-boczenie, schodzenie na bok, na manowce, a przy tym wchodzenie w "perwersje", trafnie oddaje to, co z kinem robi Zizek. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
dario123

milo mi to czytac, rowniez pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones