PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=365206}

Z-Boczona historia kina

The Pervert's Guide to Cinema
7,7 4 061
ocen
7,7 10 1 4061
7,7 9
ocen krytyków
Z Boczona historia kina
powrót do forum filmu Z-Boczona historia kina

Puszczali nam to na Historii Filmu w szkole filmowej. Dokument idealny pod każdym względem, dla osoby interesującej się kinomatografią i psychologią pozycja obowiązkowa! Z samego filmu można się wiele nauczyć, zmienia on obraz kina w Twoich oczach i wyjasnia wiele zagadnień. Arcydzieło w swej tematyce. Sam obraz nie należy do najłatwiejszych więc skierowany jest dla bardziej pojętnych widzów.

white_leopard

Genialne! Kapitalny pomysł i równie udana realizacja. Žižek opowiada o filmach z pasją prawdziwego odkrywcy i demaskatora . Jego pełen swobody, naturalny styl wypowiedzi, spontaniczność a przy tym niebywała erudycja w wyłapywaniu smaczków na styku psychologii i filmu wywarła na mnie ogromne wrażenie. W swoim "intelektualno-detektywistycznym" śledztwie jest równie przekonujący co zabawny. Od pierwszych minut zaraźliwy, zmieniający spojrzenia na kino dokument - po prostu trzeba zobaczyć!
W najbliższym czasie przeczytam jego "Lacrimae rerum" z wielką nadzieją podejrzewam , że poruszył tam więcej wątków i zaszedł jeszcze głębiej w swoich dociekaniach :) Ten film podbił moje serce....do dzisiaj pamiętam jego komentarz na temat tulipanów i "lynchowski stosunek do kwiatów" - bezbłędne! :D
Pozdrawiam wszystkich miłośników "Z-boczonej historii kina" ;)

white_leopard

Traktowałabym to raczej jako jeden z punktów widzenia, a i to z przymrużeniem oka. Žižek opowiada z taką pasją, że trudno się oderwać od obrazu, ale nie przeceniałabym wartości jego interpretacji :)

ocenił(a) film na 7
bbeti

Miałem podobne wrażenie, choć znawcą kina nie jestem. Bardzo chciałbym zobaczyć punkt widzenia twórców wspomnianych filmów. Czy potwierdzili by to, że podczas tworzenia filmów celowo robili je tak, by były tak interpretowane, jak interpretuje je Žižek.

Writer

"Bardzo chciałbym zobaczyć punkt widzenia twórców wspomnianych filmów. Czy potwierdzili by to, że podczas tworzenia filmów celowo robili je tak, by były tak interpretowane, jak interpretuje je Žižek."

Ale jakie to ma znacznie? Nawet jesli Hitchcock krecąc Psychozę, nie myslał (w mam wlasciwie 100% pewnosc, ze nie myslał) o ego, superego i id w kontescie trzech pięter domu to te treści i tak tam sa... ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones